Čarodějné koření a magické rituály

cinnamon-92595_1280Koření a jeho zastoupení v magických rituálech je všestranné.

Skořice: jedná se o kůru loupanou ze slabých výhonků stále zeleného stromu skořicovníku cejlonského, rostoucího v deštných lesích Indie, je považována za královské koření. Skořice je vskutku exotická, říká se jí také čínské dřevo. Skořicovníky rostou bujně a jejich větve se proplétají mezi sebou, vytváří tak zvláštní porosty, kdy máte pocit, že vyzařují nádech tajemna. Skořicový éterický olej povzbuzuje tělesnou energii a zlepšuje náladu, probouzí touhu po lásce, vzbuzuje erotické napětí. Olej přidáváme do koupele nebo aroma-lampy. Skořicové aroma probudí naše smysly a nastartuje organismus proti únavě a uvolní při depresi.

Už v Římské říši je skořice považována za ceněnou léčivku

Používanou při koupelích, jako afrodiziakum, proti horečce a ke zmírnění porodních bolestí. Skořice je úžasná jedinečnou sladkou vůní i bohatou chutí. Nejen známé skořicové tyčinky ale celá rostlina voní po skořici. clove-316436_1280Díky nezaměnitelnému aroma bývá součástí tabákových výrobků, a hojně se používá při výrobě esencí používaných do parfémů. Rostlinné látky ve skořici mohou navodit příjemný pocit opojení. Plody skořicovníku, podobné mandlím, obsahují esenciální oleje, ze kterých se vyrábí jedny z prvních vonných svící. Ve starém Egyptě je skořice nedílnou součástí balzamovacích směsí pro mumie. Skořice je zasvěcena planetě Merkur a Slunci

Kouzelné rituály: meditace, duchovní rozjímání, telepatie, ochrana, léčení, úspěch, láska, peníze.

Hřebíček: pronikavě vonící koření s příchutí orientu pochází z indonéských ostrovů. Hřebíčkovec vonný je statný strom, dorůstá do výšky až dvacet metrů. Malá, zelená a voňavá poupata se sbírají před rozkvětem, potom se suší. Ve starověkém světě je hřebíček jednou z velmi ceněných ingrediencí přidávaných do orientálních voňavek, oblíbenou pro sladkou vůni esenciálního hřebíčkového oleje. Triumfuje také na seznamu afrodiziak. Zkuste si někdy přidat do černého čaje malou špetku mletého hřebíčku. Hřebíček je zasvěcen planetě Jupiter.

Kouzelné rituály: láska, ochrana, finance, energie, moc, síla.

Muškátový oříšek: pochází z Indonésie, roste také v Africe a Jižní Americe. Toto aromatické nutmeg-441645_1280koření je jádro ovoce podobného meruňkám, roste na muškátových stromech. Muškátovník vonný je stále zelený strom vysoký až deset metrů. Muškátový oříšek uklidňuje, pomáhá při poruchách spánku, uvolňuje mysl a může navodit příjemný pocit opojení.

V Asii je považován za drogu lásky a omamný prostředek, který může při předávkování navodit halucinace. Muškátový oříšek přidáváme do vykuřovacích směsí. Pro štěstí nosíme v kapse tři muškátové oříšky.

Kouzelné rituály: štěstí, spravedlnost, bohatství, jasnovidectví.

laurel-272961_1280Vavřín pravý (bobkový list): jedná se o keř s aromatickými listy, používanými jako koření. Vavřínový věnec je pro antické hrdiny symbolem slávy a mužnosti. Vavřín je rostlina zasvěcená Slunci. Pořiďte si malý keřík do květináče, je velmi nenáročný, krásně poroste na okenním parapetu. Do vašeho domova přinese duchovní světlo. Může spokojeně růst na slunci i v polostínu. V přírodě se vavřín dožívá i sta let.

Kouzelné rituály: probuzení duševních sil, moudrost, inspirace, jasnovidectví, věštění, ochrana, léčení, klidný spánek, štěstí, bohatství. Sušenými listy vavřínu vykuřujeme rituální místnost při obřadech spojených s věštěním, a při rituálech zaměřených na změněný stav vědomí.

Květomluva podle pohanských tradic

Fenykl obecný: fenyklem ochucujeme pokrmy a léčíme jím nemoci už od dob egyptských faraonů. Je odpradávna považován za symbol moudrosti a duchovní vyspělosti. Snad proto, že fenykl mají v přírodě v oblibě hadi, kteří jsou symbolem moudrosti a věčnosti. V Indii, bohaté na hady, se fenykl používá jako lék na hadí uštknutí.

Aromatické listy fenyklu, ponechané v bezprostřední blízkosti lůžka, přivodí prorocké sny.

Kouzelné rituály: meditace a duchovní rozjímání, moudrost, věštění, prorocké sny.

 Čarodějné koření a magické rituály

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.