Talismany a amulety pro štěstí a ochranu

bells-577884_1280Důležitými rezonátory v magické praxi jsou talismany a amulety. Mají skutečně posvátnou moc? Pokud připustíme, že vše, čemu věříme, vše, co říkáme má tvořivou moc a sílu, vždy se zpětně zrcadlící v životě, pak je odpověď prostá a jednoduchá. Ano, talismany a amulety, jimž propůjčíme víru a odhodlání a nabijeme je pozitivní energií, mají kouzelnou moc. Totéž platí o všech pověrách a různých výkladech týkajících se dobrých i špatných znamení. Co z toho vyplývá? Neuvěříte-li magickým kouzlům, žádný předmět pro štěstí, byť by jím byl třeba broušený diamant, vám štěstí a splnění přání patrně nepřinese. Stejně tak pokud uvěříte v sílu neblahých znamení, budete k sobě nevědomky přivolávat negativní energii, v tom spočívá tajemství pověrčivosti.

Proto, pokud si budete ručně vyrábět jakýkoliv předmět s aktivním účinkem pro štěstí nebo ochranu, vdechněte mu život pozitivními představami a myšlenkami lásky, věrnosti, zdraví, bohatství, pohody. Učiňte tak i s dárky pro vaše kamarády a přátele. Věřte, že vámi zvolené symboly přinášejí dobro a ochranu. A nezapomínejte, že váš osobní talisman „žije“ z vaší energie, především z vaší víry, výměna energií a posilující síly je tedy vzájemná. Přestanete-li věřit v sílu svého talismanu, ztratí aktivní energii. Talismanem pro štěstí může být cokoliv, čemu věříte. Neboť vše kolem nás, od přírodního kamínku až po pyramidy stvořené rukou člověka, je prostoupeno základní moudrostí Universa, schopností přijímat a vysílat energii a uchovávat informace v paměti. 

energy-gems-572619_1280Vzpomeňte například na originální kouzlo indiánským totemů. Především přírodní materiály vás zavedou do krajin posvátného prostoru a stanou se vašimi průvodci. Vlastním přičiněním a silou tvořivé moci posílíte energii každého přání. Pořiďte si postavičky symbolizující skřítky, víly, různé elfy, sošky andělů, sošky zvířat, nebo jen působivé obrázky s inspirujícími motivy. Můžete si je vlastnoručně vyřezat ze dřeva, namalovat na ploché oblázky – tak je aktivujete vlastní energií. Během tvoření předmětů pro štěstí si vizualizujte pevné cíle a přání. Nebo si naopak představujte, jak od vás odchází vše nechtěné.

Talismany zmagnetizujte – vtiskněte jim svou vůli – zaříkáním, požehnáním, modlitbou, dotekem, pohledem, naplňte je vlastní psychickou (pozitivní) energií

dream-catcher-553312_1280Všechny předměty, ať už stvořené lidskou rukou nebo přírodniny, vyzařují světlo v podobě aury. Vnímavý jedinec přečte vše o osudu, minulosti, vlastnostech a nahromaděné energii daného předmětu. Vlastní auru mají planety, hory, kameny i semena rostlin. Z procházky si přineste tvarově zajímavé menší kameny, které vás zaujmou, tvarem připomenou postavu živého tvora či zadumaný obličej lesního skřítka. Potom jej stačí vlastní fantazií dotvořit, domalovat a barevně vystínovat – a kouzelnou formulí vdechnout život. Nestyďte se hrát si alespoň občas jako děti. Přítomnost tvořivé energie spatřujeme všude, kam jen pohlédneme. Je přítomna ve všem, čeho se dotýkáme, co milujeme i nenávidíme. Je v každém zvuku, který slyšíme, ve všem, co ochutnáme, v každém nadechnutí, slově, úsměvu, v každé vrásce. Je v ukazatelích na pokraji cest, v hlase magických zvonů, v paměti poutních míst, kapličkách na rozcestí i v bublání potoka. Tvořivá energie je dotykem, pohlazením i vůní jara.

Talisman: má potvrdit čili posvětit přání

Energie talismanu má tvořivou, magickou sílu – aktivuje se upřímnými představami a přáním lásky, zdraví, štěstí a úspěchu. Talisman k nám svou energií PŘITAHUJE vše pozitivní, přitahuje vše, po čem toužíme a přináší štěstí. Talisman je předmět vyrobený vlastnoručně, zakoupený nebo darovaný. Zakoupený talisman dodatečně rituálně aktivujeme potřebnou energií. Darovaný talisman pro štěstí nebo z lásky již vlastní energii dárce, je-li darován opravdu od srdce, potom z něj vyzařuje pozitivní síla.

                    seer-696312_1280mandala-18609_1280-1024x1024calligraphy-884267_1280trinity-885458_1280

Účinným talismanem jsou například drobné starožitnosti v podobě šperků. Nezapomínejme ale, že energie nebo aura hodně starých věcí na sebe může za určitých okolností brát podobu živých bytostí, jak lidských tak astrálních. Magické předměty nás ochraňují před negativními vlivy, případně je odstraňují, ať už je to kámen, rostlina, geometrický znak, tygří zub, šupina z kapra, lahvička s mořským pískem, sponka vpletená do vlasů nebo diamant. Vše v přírodě žije a pulsuje vlastní energií a vůlí, cokoliv na nás může působit, žádná hmota není bez účinku. Vše je složeno ze stejných elementárních částic, které mezi sebou komunikují. Vše se vzájemně dotýká, jak v pozemském, tak v jemnohmotném světě.

Talismany jsou předměty dodávající nám pocit jistoty

evil-eye-1185575_1920Talismany jsou obdařeny magickou silou, nikoliv však jen tak sami o sobě, oživíme je vlastní pozitivní energií. Tak pro sebe vytvoříme jakési ochranné fluidum, obklopíme se aurou pozitivně působících vibrací. Vhodná je pozitivní autosugesce. Talisman je prostředníkem (rezonátorem) mezi námi a přivolávanou potřebnou energií. Pomocí talismanu přitáhneme k sobě pomoc nebo splnění přání, pouze však ve spojení s neochvějnou vírou, která působí na podvědomí. A na neviditelné úrovni nás spojuje s potřebným myšlenkovým proudem. Různé věci mají různé vlastnosti, proto vybíráme talisman podle kritérií, schopných přitáhnout k nám potřebnou sílu, právě pro nás a právě tady a teď.

Ruka Fatimy: ochranný symbol, boží ruka, ukazuje správný směr, dodává sebevědomí, zbavuje strachu, chrání před neštěstím.

Kapulíře: jedná se o ochranné vaky, známé již od dob pohanství, kdy se lidé chránili před negativními energiemi různými amulety. Pod šaty nosili malé vaky nebo měchy s amulety či talismany v podobě například sošek nebo kouzelných rostlin.

Amulet chrání před problémy, starostmi a nepřízní osudu

feather-317828_1280Energie amuletu souzní s podvědomím,  působí jako katalyzátor životní síly. Ochraňuje a ODPUZUJE vše negativní, posiluje životní energii, uvádí do pohybu samoléčivé síly fyzického těla. Amulety nosíme při sobě, přímo na těle, můžeme je pověsit na „světlo“ do okna, nebo je uložíme někde v bytě na viditelném místě, často je míváme zavěšené nad palubní deskou v autě.  Měl by být z přírodního materiálu, doplněný vhodným symbolem, potom bude vibrovat energií přírodního ducha a esencí tvořící svět. Talismanem či amuletem může být cokoliv, čemu uvěříme, symboly působí na naše podvědomí. Energeticky aktivovaný amulet neztrácí svou sílu ani poté, co splnil své poslání. Můžeme zvolit amulet zcela osobitý, aktivovaný pouze vlastní energií ve spojení s energií přírody. Případně jej doplníme vybraným mystickým symbolem, který přidá energii ve významu toho kterého symbolu, posílenou kolektivním vědomím.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Tetování, šperky a ozdoby přírodních Afričanů, indiánů, domorodých Australanů či novozélandských Maorů, musíme chápat nikoli ve smyslu ozdobit si tělo, ale ochránit se před nepřáteli a nepřízni zlé síly. Filozofie přírodních kmenů, podle níž bychom se dnes mohli mnohému přiučit, je založena na vesmírných pravdách a na vnímání jednoduchosti přírodních jevů. Věnujte velkou pozornost tomu, jaké tetování, jaký motiv představuje kérka, kterou si případně hodláte ozdobit tělo. Abyste nevědomky nepřivolali k sobě, do svého energetického biopole síly o jejichž (neznámou) energii zrovna nestojíte!

Související články – Energetické vibrace tetování, Pravda nebo pověry?

Některým důmyslnostem tvořeným jemnou přírodní moudrostí nesahá člověk ani po kotníky. Bohatství tvarů a barev v přírodě vzbuzuje zdání zbytečné rozmařilosti a neefektivnosti, přesto vše v jejím nitru je smysluplné. Zdánlivá rozmařilost disponuje hloubkou filozofie, vášnivou a skrytou silou smysluplného tvoření bezejmenného. Ryzí krása je hlasem a hudbou přírody. Mistrně existenci přírodního ducha vnímají šamani přírodních národů, dokonale znají zelené zlato planety – léčivé bylinky. Přesto je šamanismus démonizován. Proč? Cožpak je v pořádku démonizovat hlubokou přírodní moudrost? Asi ano, zrovna tak je v pořádku, podle některých zasvěcenců moderní společnosti, záměrně ničit zelené zlato planety – deštné pralesy!

Indiánský amulet: LAPAČ SNŮ

Talismany a amulety pro štěstí a ochranu

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.