Pohodlný rituální oděv

Čím se vyznačuje rituální oděv hodný dokonalého mága? Například dlouhá tunika z čistého bílého lnu či jiného přírodního materiálu jako je vlna, bavlna, hedvábí, musí být hlavně pohodlná a pohyb neomezující. Přírodní hedvábí, materiál utkaný z vláken bource morušového, je pohodlné a má blahodárný vliv na pokožku těla, navíc je kvalitním izolátorem, chrání před negativním zářením. Oděv z umělých tkanin může blokovat energii.

Pro rituály lásky jsou vhodné šaty červené barvy. Šaty zdobíme páskem s výšivkami magických znamení, nebo výšivkou symbolizující keltské uzly. Případně páskem z pruhu látky, na kterém uvážeme devět magických uzlů. Pásek je symbolem sjednocení vnitřních sil, vědomí a podvědomí. Rituál bychom měli provádět nejlépe bosí, případně si pořídíme sandály.

Mýtičtí bohové bývají zobrazováni právě v sandálech. Krásný popis božské formy najdeme v naukách o kabale

Nechybí zde popis vousatých božských archetypů, většinou s poněkud cizokrajně, olivově zbarvenou pletí. Husté, vlnité zlaté vlasy mýtického „božského mága“ zdobí věnec z dubových listů. Na čelence nechybí posvátný symbol Slunce. Božská bytost drží v jedné ruce zářivou lucernu a v druhé bohatě zdobené žezlo. Obut je ve zlatých sandálech. Jiný božský archetyp je oděn v havraním černém plášti a černých sandálech, místo žezla dřímá v rukou ohnivou pochodeň. Bohyně přírody je oděna například v zelené či hnědé tunice, žlutém plášti a zelených sandálech. Je obklopena žhnoucími svícemi a v rukou dřímá granátové jablko.

Každá kultura má svá specifika a své kouzlo, co se rituálního oděvu týče

Jiné symboly najdeme v buddhismu, jiné v čínských tradicích, naprosto odlišné je pojetí šamanské a tradiční indiánské. Nám nejbližší samozřejmě bude zřejmě keltská kultura. Ale v podstatě jde o to, cítit se v jakémkoli rituálním oblečení naprosto pohodlně a volně. Zaměříme se například na pohodlný materiál a barevnost oděvu, ta by měla korespondovat s náplní rituálu.

Je na každém jakou kulturu upřednostňuje a jaký styl pro sebe zvolí. Zvolíme-li si vlastní originální styl, fantazií šetřit nemusíme. Nic ale nepokazíme, pokud se budeme držet slovanských, pohanských, keltských tradic, v tom případě si zjistíme, například v literatuře, čím se například keltské oděvy vyznačují.

Keltské oděvy jsou jednoduché, zhotovené z přírodních materiálů. Ti šikovnější z vás je zvládnou samostatně ušít a ozdobit výšivkami tradičních keltských uzlů.

Jasnovidecký plášť, hodný dokonalého mága, dostatečně široký dlouhý bílý nebo červený plášť, je na přední části opatřen zlatým pentagramem – pěticípou hvězdou. Rituální plášť zahalí čaroděje od krku až po sandály. Barvy volíme podle záměru, například červený plášť mág používá při rituálech týkajících se přivolání všech pozitivních energií – jako je láska, štěstí, harmonie, ale i při řešení finančních záležitostí. Čarodějka se zdobí rituální čelenkou ze stříbrného materiálu, s výšivkou půlměsíce, kdy jeho cípy směřují k nebesům. Zlatá čelenka nebo pásek přes šaty s výšivkou Slunce v podobě kruhu se šesti paprsky je symbolem magické šesticípé hvězdy hexagramu.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Rituální masky využíváme především během rituálního tance

Pod správně zvolenou rituální maskou chráníme svou duši před negativními energiemi. Obliba masek je známá z dávné minulosti, kdy se používaly při rituálech zasvěcených mytickým bohům. Maska nás může důvěrně spojit s (pozitivní) bytostí, kterou představuje a tím se napojíme na její ,,kosmickou“ energii. Rituální masky slouží k propojení světa viditelného se světem neviditelným. Maska k jednorázovému použití představuje negativní energii, jako je sobectví, panovačnost, pomluvy, zlost. Vytvoříme ji dle vlastní fantazie, podle toho, jak si tu kterou negativní energii představujeme, a dáme jí jméno – například ,,egoismus“. Během rituálního tance v přírodě u otevřeného ohně tyto negativní energie ze svého života uvolníme a osvobodíme se z jejich vlivu. Na konci rituálu masku neprodleně spálíme – oheň pozře námi uvolněnou negativní energii. Na tento akt nikdy nezapomeneme, abychom skrze ,,masku“, kterou si nesmíme ponechat, neztratili vlastní identitu.

PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?

            Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?