Letní meditace – živel ohně

butterfly-196745_1280V létě se co nejčastěji bosky procházíme ranní rosou. Rosa je oduševnělou zemskou vlhkostí, slunečním dotekem absorbuje kosmickou energii. Léto je Slunce, světlo, teplo, je ve znamení ohně, vášní a lásky. Máte-li tu možnost rozjímejte daleko od nočních městských světel, za jasné letní noci v přírodě. Pozorujte nebe plné hvězd, vžijte se plně do přítomného okamžiku. Strávíte-li letní noc uprostřed nedotčené přírody, zmocní se vás různé pocity, od nesmírné úcty a pokory až po nepolapitelný pocit posvátného strachu.

Letní meditace dodávají spoustu energie

Užijte si letní vesmírnou meditaci. V duchu si opakujte:

  • ,,Žijeme uvnitř rotujícího vesmíru“. Až se dokonale uvolníte, koncentrujte se pouze a jen na tuto myšlenku po dobu alespoň deseti minut. Pomaličku ji nehte proudit hlavou kolem dokola, nedovolte jiným myšlenkám se vnucovat.
  • ,,Žijeme uvnitř rotujícího vesmíru“. Můžete si při tom představit rotující galaxii, hýřící krásnými zářivými barvami.
  • ,,Žijeme uvnitř rotujícího vesmíru.“ Vnímejte všechny pocity bez myšlenek, soustřeďte se na emoce vycházející přímo z hlubin vašeho těla.
  • Máte příjemné pocity, protkané nitkami jakési posvátné bázně? Dokážete ve svém těle procítit sílu či energii živlů – ohně, vzduchu, vody i země? Pociťujete žár nebo dokonce závan mrazivého chladu? Vnímáte neomezenou moc přírodních sil? Co na tuto zkušenost říkají vaše emocionální reakce?

landscape-1596999_1920

  • Jděte ještě dál, uvolněte se, meditujte.
  • Pomalu se dostáváte do změněného stavu vědomí.
  • Část vašeho já opouští tělo, vznášíte se, ruce volně rozpažíte od těla. Vznášíte se!
  • Najednou pocítíte, doslova a do písmene: vášnivý proud příjemného ,,větru“ kolem hlavy a kolem celého těla. Doslova vnímáte, jak svým tělem rozrážíte hustý ,,vzduch“, pocity jsou to nepopsatelné, velice příjemné, cosi nehmotného a zároveň velmi živého hladí vaši tvář.
  • Vesmír je náhle částí vás samotných, zatoužíte se takto vznášet už navždy…

Živel ohně ve snech

Oheň představuje vášeň, všechny prudké emoce, jak hřejivé tak spalující. Může se jednat o skrývaný vztek, neuvědomělou hysterii, přehnaně emotivní chování, potlačované vášně. Pokud do ohně ve snu ,,něco“ házíte nebo cokoliv úmyslně spalujete, zapřemýšlejte nad onou ,,věcí“, zda nepředstavuje aspekt něčeho konkrétního, čeho se potřebujete v životě zbavit, co vás obtěžuje nebo vám ubírá energii. Může se jednat o něco, co si ještě v reálu neuvědomujete: věc, osobu, zapomenutou záležitost, zlozvyk. Dívat se ve snu do klidně planoucího ohně, například v krbu, znamená úspěch, zdraví, nová přátelství. Zapalovat oheň může být předzvěstí příjemného překvapení, pozitivní události, splnění přání. Hasit oheň nebo se popálit zvěstuje těžkosti, nebezpečí, faleš.

landscape-1541973_1280

Bytosti náležející živlu ohně

Patří k nim ohnivý muži, salamandři a draci. Žijí v nitru sopek a hluboko v horách. Salamandr je malý dráček nebo plaz podobný ještěrce, jde o mytologické tvory, jakési duchy ohnivého živlu. Salamandr je schopen pohybu v ohni, někdy v ohni žije. Můžeme je spatřit za divoké bouře, nebo se nám nakrátko zjeví v plamenech ohně. Skrývají se v kouři, v plamínku svíčky, ve sluneční záři nebo ve světle lucerničky. Odnepaměti spatřovali lidé ohnivé draky na obloze, možná si je pletli s polární září, které se říká dračí oheň. Draci jsou nadpozemské, mystické bytosti, snad nejvíce uctívané v Číně. Drak je nositelem štěstí, je znakem císařské moci, důstojnosti a úspěchu. Nejeden posvátný chrám byl postaven na jejich počest.

 magie

Drak je skrytým symbolem moci, nezávislosti, síly, ctižádosti, vytrvalosti, temperamentu a nevypočitatelnosti. Představuje obyčejný lidský strach, ale také duchovní sílu a koncentraci. Drak chrlí do svého okolí nepřemožitelný oheň, boj s drakem znamená boj mezi dobrem a zlem, mezi pozitivní a negativní energií. Jde o vnitřní boj člověka s vlastní identitou. Druidové provozovali takzvanou magii Wyrd. Dračí magie bývala považována za nejmocnější ze všech, a ovládali ji pouze Keltové. Wyrdští draci symbolizují prasílu země, sledují silně vyzařující energetické zemské linie, takzvané zemské dračí žíly.

Související článek: Tetování – posvátná dračí energie

landscape-1599026_1920

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.