Zrcadlo, hůlka, kadidelnice

incense-525016_1280Ve vysoké magii, kdy se mág zabývá hermetikou do všech detailů, sám si vyrábí magická zrcadla ze slitiny sedmi kovů, která se nazývá ,,electrum magicum“. Jedná se o slitinu z takzvaných planetárních kovů, z níž se vyrábějí zvonky, magické prsteny, meče a rituální dýky. Případně se používá obyčejné sklo, nejlépe kulaté a vypoulené, zespoda potřené stříbrem – vytvoří dokonale zrcadlící plochu. Dříve se používala také leštěná bronzová zrcadla. Nám postačí obyčejné zrcadlo, které nikdy nepoužíváme na nic jiného. Při věštění se spolehneme na intuici, obrazotvornost a podvědomí. Postupujeme v podstatě stejně jako u křišťálové koule.

Magické rituální  zrcadlo a věštění za úplňku

S pomocí zrcadla nahlížíme do vlastního nitra a odkrýváme nevědomé, nežádoucí vnitřní dohody. Zrcadlo občas aktivujeme vystavením energii měsíčních paprsků – polarizovaného světla, tak jej impregnujeme mocnou vesmírnou silou. Práce se zrcadlem nebo napojení se na mystical-404056_1280energii křišťálové koule nám zprostředkuje: věštění, pohled do minulých životů, pohledy do vyšších úrovní bytí, mentální přesuny v čase a prostoru, náhledy do událostí v tento okamžik ale na jiném místě, získávání potřebných informací z univerza (morfických polí). Pokud zrcadlo zrovna nepoužíváme, ponecháme je ukryté a zabalené v černém sametu.

Věštění za úplňku: Venku v přírodě vystavíme magické zrcadlo měsíčním paprskům. Koncentrujeme se na odlesk Měsíce v zrcadle.

Proneseme zaříkadlo a položíme jasně formulovanou otázku.

Brzy se dostaneme na hladinu alfa a můžeme se konečně ve své mysli napojit na mentální obrazy jemnohmotného světa.

Zaříkadlo

Zrcadlo čiré, zrcadlo křišťálové
  přijmi sílu paní noci
   a daruj sílu prozření
  Amen

Rituální hůlka:  symbol osy světa, spojuje dva světy – tam nahoře a tady dole

walking-stick-88770_1920Hůlka je nástrojem živlu vzduchu, vůle a božské inspirace, magických dovedností, moudrosti, prozíravosti, ochrany. S její pomocí soustřeďujeme vysílanou energii správným směrem. Energii, kterou koncentrujeme, měníme v představivost a vyvoláváme podmínky pro změnu situace, měníme běh životních událostí, vzýváme různá božstva. Hůlka slouží k umocnění významu magických gest, k zdůraznění příkazu – prodlužuje ruku a tím umocňuje vyslanou energii. Pro čarodějku je symbolem moci a síly, kterou pochopitelně nezneužívá, jde především o vnitřní sílu, o schopnost napojit se na vesmírné Vědomí.

Gesta je možné mít vlastní, tajná, vždy používáme zásadně stejné gesto pro jeden účel. Energii necháme hůlkou proudit soustředěním se na záměr, a přímo do ní vysíláme koncentrované myšlenky.

V podmanivém přírodním prostředí často relaxujeme, meditujeme, studujeme čarodějnické umění k sebezdokonalování a pomocí rituálů se soustředíme na poznávání tajemna a odhalování vyšších pravd o neodlučitelné symbióze člověka s přírodou. K tomu jsou vhodná silně energetická místa, kde se vám snáze podaří zhmotnit myšlenky, představy a přání. Z procházky si můžete domů přinést větvičku z vrby, jasanu, topolu, dubu, lísky, břízy, hlohu, trnky, černého bezu nebo jabloně. Ne však v době kdy stromy kvetou! Pro výrobu hůlky volíme stromy nejlépe s tvrdým dřevem.

Věřte, že čarodějka neváhá vydat se o půlnoci, tři dny po novoluní do přírody, kdy za suchého počasí uřízne ten správný kousek magického dřeva. Po novoluní mají větvičky stromů mízu v obnovené síle.

sun-1649135_1920

Rituální hůlka čarodějkou vyrobená je aktivována osobní energií

Pořízenou větvičku necháme dobře proschnout, potom ji očistíme od kůry, případně kůru ponecháme. Délka hůlky by se měla rovnat délce od lokte ke konečkům prstů. Ponecháme ji neopracovanou nebo ji zdobíme vyřezáním magických motivů, dřevěnými korálky, nebo na konec hůlky připevníme kužel z křišťálu, případně ozdobný tvar půlměsíce. Hůlku necháme bez rukojeti případně si pořídíme ozdobnou rukojeť z jiného materiálu. Tvořte s fantazií, klidně si pořiďte hůlky barevné v sedmi barvách duhy. Vzpomeňte, jak drahocenně zdobená jsou královská žezla, která svým způsobem považujeme za velmi podobný nástroj moci.

  • Hůlka z dubové větvičky se používá ke kouzlení všeho druhu.
  • Vrba k věštění, přivolání lásky, k osobní ochraně.
  • Topol přivolá peníze, úspěch, bohatství.
  • Jabloňová větvička léčí, přináší dlouhověkost a lásku.
  • Líska ochraňuje, přináší štěstí a splní nejedno tajné přání.
  • Zvolený strom žádáme o svolení, pořídíme si jen tolik dřeva, kolik budeme potřebovat.
  • Máme-li magickou hůlku se vší parádou hotovou, udělíme jí požehnání a vdechneme jí život kouzelnou, předem připravenou formulkou.

Rituální kadidelnice a vonné kadidlo

buddha-56510_1280Kadidelnice může mít různý tvar, pevné držátko na přenášení, případně je opatřena řetízkem. Sušené bylinky položíme na rozpálené dřevěné uhlí a necháme doutnat. K vykuřování použijeme klasickou kadidelnici nebo mělkou kovovou misku, vhodnou na žhavé uhlíky. Kadidelnice může být stříbrná, mosazná nebo z bronzu. Dříve používali mágové kadidelnice stříbrné nebo zlaté, nebo ze slitiny těchto dvou magických kovů. Použijeme-li kovovou misku, nasypeme na dno vrstvu písku jako žáruvzdorný podklad, na něj dáme směs sušených rostlin. Tato miska však bude nepřenosná. Sladce vonící kadidlo napomáhá soustředění. Kadidlo nesmí chybět na posvátném oltáři, jeho energie je spojena se živlem vzduchu. Kadidelnice se při rituálu rozhýbe, kývá se jako kyvadlo času a osudu. Kývá se a svým pohybem vyvolává energii proudící chrámem nebo svatyní, proudící kolem oltáře. Aromatický kouř pročišťuje vzduch v místnostech, přináší svěžest a uvolnění, například při svatebních obřadech.

Zobrazit všechny eKnihy

Blahodárné účinky aromatického kouře důvěrně znají obyvatelé na všech světadílech. Šamani či kněží v hluboké meditaci získávají přímé spojení s přírodními duchy či jinými entitami, nebo zahání démony.

Kadidelnici je možné nahradit vonnými tyčinkami. Tyčinku umístíme do originálního dřevěného stojánku, můžeme kombinovat dvě až tři vůně najednou.

Zrcadlo, hůlka, kadidelnice

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.