Vzdušné znamení: Vodnář

Sluneční znamení Vodnáře z pohledu možného duchovního rozvoje. Tomuto slunečnímu znamení vládne planeta Uran, jejíž duchovní moc je neobyčejně silná. Uran je mystickým archetypem změn, zvratů, nepředvídatelnosti, podporuje nejen změny v myšlení. Živoucí energie znamení Vodnáře, umocněná vzdušným principem, mívá sílu spojovat neslučitelné, za pomoci vnitřní moudrosti a schopnosti vidět svět jako celek. Lpění na osobní svobodě, včetně svobodě názorové, schopnost prosadit za každých okolností vlastní přesvědčení nebo originální nápady, umění překvapit či dokonce šokovat své okolí. Smysl pro humanitní vědy, bystrost, upřímnost, občas i výstřednost, smysl pro humor – takové může být toto zlehka se pohybující vzdušné znamení.

Vzdušné znamení: Vodnář

 

Vodnář bývá na jedné straně velký individualista, přesto nemá rád samotu, je společenský, rád se pohybuje ve společnosti druhých lidí. Osobní kouzlo, myšlenková, organizátorská a novátorská tvořivost bývá výsadou sebevědomého Vodnáře. Pouze co se týče zručnosti, tam může být toto znamení trochu pozadu, možná proto, že nevydrží dlouho na jednom místě a nevyniká trpělivostí.

Vodnář – sluneční znamení zvěrokruhu

Potřebujete-li rychle poradit nebo nečekanou, náhlou pomoc, a máte-li ve své blízkosti nesobeckého Vodnáře, bez obav jej oslovte, docela určitě, a z vlastní vnitřní zásady, vás neodmítne.

Ne každý zrozenec ve znamení Vodnáře musí nutně být rebelant, to záleží na postavení planety Uran a dalších vesmírných těles v okamžiku narození. Přesto může být Vodnář rozeným rebelantem, bojovníkem za pravdu, ochotným samaritánem, výborným organizátorem, co má rád změny a vzdušný pohyb. Jinak je toto znamení přátelské, kamarádské, družné, ochotné pomoci, obyčejně nepatří mezi škarohlídy. Naopak, Vodnář se rád směje  a mívá optimistickou, pozitivní mysl. Neustále potřebuje v kolektivu, ve kterém se pohybuje, sdílet svoje myšlenky a leckdy i originální nápady a názory. Pouze v okamžicích, kdy se odhodlaně vydává bojovat za něčí práva, může na okamžik propadnout zatemnění mysli, může se s kuráží sobě vlastní zachovat odvážně, nepředvídatelně a dokonce i šokovat.

Může se stát, pokud je Vodnář Vodnářem každým coulem, že si připadá osamocený, poněkud odlišný než většina, a skupinovou většinou nepochopený a nenapodobitelný. Je to dáno tím, že Vodnářova mysl je originální a nekonvenční, na konvence si toto znamení skutečně většinou nepotrpí. Toto vzdušné znamení, vzhledem ke své nebojácnosti a originalitě, se může ve svém životě nejednou projevit jako nečekaná vichřice či dokonce uragán, obzvlášť v mladším věku. Vodnář potřebuje ke svému životu spoustu prostoru, jasného světla a čerstvého vzduchu. Potřebuje se realizovat ve světě svých vizí, případně vizí novátorských, celospolečenských. Ve vztazích je toto vzdušné znamení svobodomyslné, nesnáší příkazy, zákazy, žárlivost, závislost a jakékoliv pevné připoutání. Vodnář bytostně nerad odkrývá svoje slabá a zranitelná místa.

Vodnář: pevné znamení, živel vzduch, vládnoucí planeta Uran. Polodrahokam: fluorit. Toto vzdušné znamení, pod vlivem planety Uran, si občas komplikuje vlastní cestu životem osobní nepoddajností, a snahou vyniknout za každou cenu. Opačnou polaritou znamení Vodnáře může být nezvladatelnost vlastní průbojné energie, přehnané rebelanství, arogance, nestálost a nespolehlivost, případně sklon k hádavosti při uplatňování svých názorů za každou cenu. V tom lepším případě se Vodnář sice hlasitě nehádá, ale na svých názorech si stojí nekompromisně.

Příkazy, zákazy a podobná omezení rád a hlasitě ignoruje. Vodnáři nemají rádi, pokud jsou na ně kladeny úkoly, kdy nemají možnost se samostatně a progresivně realizovat a svobodně uplatnit svou novátorskou mysl. Pokud má toto znamení oslabené energetické pole ztrácí sebeúctu, bývá roztržitý, nepozorný, nesamostatný, stává se snílkem s hlavou v oblacích. Potom se může ztrácet v neviditelných nebeských pustinách a nekonečných prosbách o kapku štěstí, směřovaných k andělům či jiným vesmírným bytostem. Případně se stává závislým na společnosti, v které se zrovna pohybuje (rodině). Oslabeného Vodnáře, který sám sebe podceňuje, rozesmutní a vyvede z míry, má-li třeba jen neopodstatněný pocit, že je pro své okolí nepotřebný a neužitečný.

Možný duchovní rozvoj pro znamení Vodnáře

Možným úkolem Vodnáře na duchovní úrovni může být: vědomě se stát tichým a moudrým pozorovatelem, se zaměřením na empatii a citlivé vciťování se do druhých, bez přehánění a ukvapených povrchních soudů. Ačkoliv Vodnář obyčejně empatický bývá, na své okolí může působit chladně a odtažitě. Potřebuje se soustředit na mírnost a vnitřní klid, více se soustředit na meditace vhledu do svého nitra. Uvědomovat si, bez ukvapeného jednání, s vlídností a pokorou, že život může být neustálým procesem nekonečných změn i bez divokých bouří. Důvěřovat tichému hlasu vlastní duše, která se v podobě intuice začne projevovat stále zářivější a sebevědomější energií. Odvážné hvězdné pozadí vodnářské prozřetelnosti poté uplatní novátorské, duchovní vizionářské vhledy na osobní i společenské úrovni. A to v kouzelném okamžiku prozření, kdy moudrý Vodnář objeví vlastní hodnotu: láskyplnou duchovní podstatu svého vyššího Já. Duchovní lásku bez hranic.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Majákem na duchovní cestě tohoto vzdušného znamení, a ukazatelem na cestě do ztraceného ráje,  je sebeláska. Sebeláska proměněná v nepodmíněnou lásku k životu a všemu jsoucímu. Absolutno se v srdci Vodnáře projeví přívalem v podobě zlatého deště soucitu a pochopení. Vodnářské vědro se až po okraj naplní hvězdnou září v podobě slov porozumění, a květy lásky v podobě svěžího duchovního deště přinesou splnění těch nejodvážnějších snů a vizí.

Vzdušné znamení: Vodnář

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.