Achát je kamenem duchaplnosti, pomáhá orientovat se v realitě, upozorňuje na iluze

Achát (odrůda chalcedonu a křemene) je kamenem dlouhověkosti, sebedůvěry, vnitřní duševní, rozumové a citové rovnováhy, odvahy, tělesné síly, zdatnosti, vytrvalosti. Podporuje výřečnost, posiluje vůli (volní sílu), probouzí fantazii a uměleckou tvořivost. Disponuje především ochrannou mocí, neklidnou mysl zbavuje negativních slov a těžkopádných, nepříjemných myšlenek. Máte-li ,,kamenné srdce“, zahořklé zlobou nebo vzpomínkou na nešťastnou lásku, určitě si pořiďte šperk s achátem, vnese do vašeho srdce novou naději, světlo a teplo.

Foto: Rebeka Sprinncová, barevné acháty

Achát je kamenem duchaplnosti, pomáhá orientovat se v realitě, upozorňuje na iluze

Tento krásný polodrahokam získal své jméno podle původního názvu řeky Achates v jižní Sicílii. Achát je ochranným amuletem poutníků, chrání proti únavě během náročných cest. Na cestách pomáhá objevovat skryté vnitřní poklady. Disponuje mocí zažehnat bouře a nepřízně osudu. Přináší pestré sny, odhání nepříjemné noční můry, mírní úzkost a melancholii, upozorňuje na iluze. Navozuje zklidnění, které propojuje tělo a duši. Chrání zrak, ochraňuje před zlým pohledem, očarováním, uhranutím, magickými útoky. Achát se používá při magických rituálech.

Planeta Země je z velké části krystalem, udává se zhruba z 85%, krystalem namíchaným z mnoha různých ingrediencí, tvarů a barev. Achát je magicky propojen se zelenou přírodou a vegetačním obdobím, aktivované acháty se dříve „sázely“ vedle plodících rostlin, na jaře se věšely na větve ovocných stromů. Achát je vhodný pro výrobu talismanů, pečetí a kultovních předmětů, drobných uměleckých předmětů zvaných gema. Z plátků barevného achátu se vyrábějí zvonkohry. Barevnost tohoto krásného uzemňovacího kamene je tvořena mikroskopickými krystalky křemene ve vrstevnatém uspořádání s různými příměsemi, například chalcedonu a opálu.

Magie života – síla svobodné vůle

Gema je magický talisman zhotovený z drahokamu, v němž jsou cíleně vybroušeny magické obrazce, symboly, znaky, nápisy (například formule ABRAXAS), nebo písmena runové abecedy. Význam slova runa můžeme přeložit jako šepot nebo tajemství, které je předáváno šeptem. Originální gema vznikne, pokud se do drahokamu přenesou obrazové symboly přesně dle přání majitele. Například v podobě totemových zvířat, osobních znamení, magických symbolů, run nebo tajných šifer. Poté se polodrahokam vsadí do zlata nebo stříbra. Necháme-li do kamene vybrousit vhodný ornament za příznivých astrologických podmínek pro daný účel, potom vytvoříme předmět, který bude působit jako silný tvarový zářič. Tyto kameny pak dlouhodobě vyzařují silnou energii a ve spojení s energií uživatele mají zajišťovat magický vliv na osud člověka.

Očista achátu – pod proudem vody, nebo přes noc ve sklenici vody s přidáním křišťálu. Výbornou očistu zajistí také rezonance zvuku magického zvonku. Aktivace na slunci.

Barva – pestrobarevný, v průřezech s barevnými obrazci. Acháty a achátové mandle nebo plátky bývají často barvené, což není na současném mineralogickém trhu žádnou novinkou, acháty barvili již staří Římané.

Korespondence – magické spojení s přírodní surovou mědí.
Čakry – kořenová čakra, ostatní čakry podle barev achátu.
Talisman – stabilizuje auru, přitahuje úspěch, navozuje pocit bezpečí, koncentraci, pomáhá řešit spory, zvládat obtížná rozhodnutí.
Amulet – odpuzuje negativní energie, chrání na cestách, vede k poznání pravdy, rozpoznání lži.

Červenohnědé zabarvení achátů je dáno přítomností sloučenin železa, barevné vrstvy vznikají náhodnými variacemi pigmentových příměsí přítomných během přírodního procesu tuhnutí minerálu. S jedinečnými barevnými obrazy v řezu achátů, které na první pohled působí čistě a vyváženě a demonstrují doslova hmatatelné propojení se Zemí, je to podobné jako u sněhových vloček – neexistují dva stejně vzorované, barevné acháty. V dutinkách achátu můžeme obdivovat barevné vrostlice chalcedonu, opálu a křemene. Jinou barvu a vnitřní strukturu bude mít achát s vrstvami červeného chalcedonu a ametystu. Acháty v mnoha různých barevných variacích, které vyzařují energii harmonie a dokonalosti, jsou krásným přírodním materiálem pro výrobu šperků.

Achát je kamenem duchaplnosti, pomáhá orientovat se v realitě, upozorňuje na iluze

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.