Borovice, olše, buk – energie stromů

Šiška boroBorovice: Jste-li smutní, přinese vám radost a naději. Požádejte ji o pozitivní změny v životě, pokud se neumíte sami rozhodnout a bojíte se změn. Probudí ve vás životaschopnost rozhodnost a vitalitu. Rozhodně si občas zajděte do borovicového hájku – posílit paměť, obnovit zdraví a zvýšit životní energii. Borové jehličí použijeme k očistě před rituálem, používáme k vykuřování, nebo do očistné koupele.

pine-588159_1280Borovice je uctívána hlavně v Japonsku, kde se věří, že pod borovicí je možné navázat nadpozemské spojení s duší zemřelého. Borovice je stromem nesmrtelnosti, kouř z jehličí zahání žal a přináší útěchu truchlícím. Je zasvěcena planetě Mars. Pokud plánujete rodinu, pořiďte si talisman zdraví a plodnosti, je jím čerstvá, zelená ještě nerozvitá borová šiška, jež v sobě skrývá tajemství semen před zrozením. Kouzelné rituály: očista, ochrana, posílení paměti, zbavení se pout, vymítání zla.

Olše je stromem pro duchovní rozhled

squirrel-250497_1280Je posvátným stromem mystiků a mágů. Pod podivně pokřivenými a sukovitými větvemi se dobře medituje. Olše vás naučí prozíravosti, posílí duševní energii, telepatii, probudí intuitivnost, nadhled a povede vás k pozitivnímu nazírání na svět a na všechny stránky, ruby i líce života. Možná vám pomůže osvobodit se z kletby, máte-li pocit, že váš život je prokletý.

Olše je vodní bytostí podobně jako vrba, najdeme ji na březích řek, rybníků a jezer. Je symbolem života, smrti a vzkříšení, ale také ohně, vody a země. Všimněte si, jak jsou pupeny na olšových větvích uspořádané do spirály – spirála představuje nekonečný tok času. Olše neodpočívá ani přes zimu, dává energii do hustě rostoucích, dlouhých jehněd, aby velmi brzy z jara předvedla okázalou živoucí krásu. Z tenké větvičky tohoto stromu se vyrábí magická píšťalka, která má kouzelnou moc přivolat vítr. Z olšového dřeva jsou vyráběny kvalitní flétny. Kouzelné rituály: ochrana, intuice, duchovní rozhled, řešení sporů, odhalení budoucnosti, meditace před dalekými cestami.

JAK VNÍMAT KOUZLO PŘÍRODY

Buk vám dodá spoustu energie

forest-668090_1280Je stromem vhodným pro studenty, manažery a vedoucí pracovníky. Probouzí zvídavost a chuť učit se, zároveň napomáhá při řešení složitých úkolů. Posiluje paměť a dodává fyzickou energii sportovcům. Energie buku vás naučí přijímat jak vítězství, tak prohru, podpoří ochotu ke kompromisům. Říká se, že do buku nikdy neuhodí blesk. Buk je stromem plodnosti, přespání pod bukem pomůže máte-li problémy s početím. Dříve se věřilo, že je stromem víl. Můžete je zahlédnout v noci, jak v měsíčním svitu tančí v čarovném kruhu, vytvořeném kolem kmene buku.

V bukovém lese nefungují kouzla zlých čarodějnic. Kouzelné rituály: vzdělání, touha po vědění, hledání ztracených moudrostí, hledání kompromisů, náhledy do minulosti, vzpomínky, získání energie, plodnost. Buk je stromem věšteckým.

ČARODĚJKA PŘÍRODA – facebook

Borovice, olše, buk - energie stromů

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.