Korespondence pro Měsíční rituály

Korespondence pro Měsíční rituálySlunce, Země a Měsíc stojí během plynutí času střídavě v různých úhlech k sobě navzájem. Za jeden den se Země otočí kolem své osy. Země a Měsíc oběhnou Slunce za jeden rok. Vše se neustále točí v pravidelném rytmu harmonického a do detailu vyladěného nebeského soukolí, tak vznikají pravidelné lunární fáze. Vědomosti o vlivu Měsíce na vědomí a mysl člověka a na rytmické pochody v přírodě jsou tisíce let staré, již v pradávné době lidé žili v souladu s měsíčními rytmy. Osobními zkušenostmi si lze tyto prastaré zákonitosti ověřit a ztotožnit se s pravidelnými rytmy přírody. Pozorujte své nálady, schopnosti, úspěchy či selhání, přílivy energie či těžkopádnost a různé emoce v souvislosti s lunárními fázemi. Možná se vám jako v zrcadle zjeví sounáležitost vaší energie s proměnlivou energií Měsíce.

Korespondence, Měsíční rezonátory 

Stromy: lípa, ořešák, vrba, líska, tamaryšek, magnolie, jasmín.
Rostliny: bílá růže, vlčí mák, kosatec, lilie, vrbina, pomněnka, barvínek, lomikámen, rozchodník, pivoňka, šalvěj. Rákos, myrha, mech, mořské řasy. Měsíc vládne hlavně vodním rostlinám a rostlinám kvetoucím v noci. Vhodné rostliny použijeme též jako vůně nebo vykuřovadla.
Obětiny: sladké koláče, ovoce, mléko.
Kameny: křišťál, perly, korály, akvamarín, azurit, achát.
Archanděl: Gabriel.
Živel: voda.
Místa vhodná pro rituály: vodopády, jezera, rybníky, moře, voda všeobecně.
Barva: stříbrná, je stejně jako Měsíc chladná a pomíjivá. Dále bílá (při novoluní), smetanová, bledě modrá, purpurová, nachová.
Den: měsíční rituál provádíme v pondělí, případně se řídíme podle novoluní, dorůstajícího Měsíce, úplňku nebo ubývajícího Měsíce.
Bohové zasvěcení mořím jsou: Poseidón bůh moří a zemětřesení, Neptun, Tangaroa.
Bohyně: nejoblíbenějšími měsíčními bohyněmi jsou Selené a Hekaté a mnohé další.


Bohyně Hekaté

coffer-281253_1280Hekaté (řecká) je bohyní světla a tmy, magie, znovuzrození, plodnosti, zemědělství, podsvětí, života a smrti. Je vládkyní duchů, čarodějek, podvědomí a temného Měsíce. Je bohyní ztělesňující moc přírody, sama je čarodějkou mající moc nad lidskými osudy. Hekaté ovládá všechna tajemství přírody, zná její moc tvořivou i ničivou. Je moudrou ženou a matkou. Je nevyzpytatelná, dokonale mění svou podobu. Je také ochránkyní hřbitovů, hrobů a duší zemřelých. Bohyni Hekaté vzýváme, jakmile se na obloze objeví první srpek Luny.

Obětiny pro Hekaté nosíme na místa, kde se křižují přírodní cesty. Rituály provádíme nejlépe v přírodě.

  • Vůně: myrha, pačuli.
  • Stromy: tis, vrba a cypřiš.
  • Obětiny: granátová jablka, med, fíky, klasy obilí.

Oduševnělé stříbro pro měsíční magii

handy-crafts-719494_1280Stříbro je spojeno s měsíční magií, živlem vody, se sněním, intuicí a věštěním. Dříve, než bylo vynalezeno sklo, zhotovovala se magická zrcadla ze stříbra, ta měla nesmírnou magickou moc. Používala se stejně jako křišťálová koule k odhalování budoucnosti. Stříbro čistí, dezinfikuje a pozitivně magnetizuje vodu, odtud pochází starý zvyk házení stříbrných mincí do studní. Bohatí lidé v dřívějších dobách popíjeli nápoje ze stříbrných pohárů, tím předcházeli mnoha infekčním nemocem. Pořiďte si stříbrný zvonek pro štěstí, stříbro a symbol zvonu společně vytvoří velmi silnou energii. Srpek představuje nevědomí, intuici, je symbolem ubývajícího nebo přibývajícího Měsíce, je také alchymickým znakem pro stříbro.

Stříbrný přívěsek ve tvaru hada má čarovnou a léčivou sílu, přívěsek ve tvaru magické devítky bude neustále připomínat vaše propojení s univerzálními silami, dodá vám sílu a energii. Stříbrná mince pro vás může být symbolem prosperity. Přívěsek v podobě draka je symbolem síly, autority, zdraví a dlouhověkosti. Šperk ve tvaru trojúhelníku s vytepanou spirálou vás bude ochraňovat. Vše uvedené pochází z energie, kterou je tvořena sama Země, planety a celý vesmír. Všechny talismany a amulety, to se týká také řetízků, přívěsků nebo prstenů, aktivujte pozitivní energií. Probuďte jejich sílu například zaříkáním v magickém kruhu, za svitu fialových svící a vůně santálového dřeva. Účinné jsou měsíční kameny vsazené do stříbra.

Mušle a lastury pro měsíční magii

mussels-443345_1280Mořské plody rezonují s Měsícem a jsou prostoupeny energií oceánu. Tyto nadčasové, umělecké mořské výtvory představují štěstí, tvořivost a plodnost. Spirálovitě točené lastury podlouhlého tvaru představují mužský princip a symbolizují bohy. Okrouhlé mušle představují ženský princip a symbolizují bohyně. Mušle představovaly v dávných dobách platidlo, talismany štěstí, plodnosti, hojnosti a prosperity.

Přání napsané na bílém papíře stočte do malého svitku, schovejte do mušle a pošlete po proudu řeky. Pravotočivé nebo kónické mušle použijte při ochranném kouzlu, lastury při provádění magie týkající se lásky a partnerských vztahů. Mořský ježek je vhodný při studiu, k získávání vědomostí a prohlubování moudrosti. Vizualizujte si při meditaci v pohodlí obývacího pokoje, jak se procházíte po krásné, slunečním svitem ozářené písečné pláži mezi barevnými mušlemi, hladkými oblázky a děravými kameny.

VNITŘNÍ MOUDROST – PRIMA ŽIVOT

Tančíte mezi nimi a sbíráte je. Energie této vizualizace vám může přinést v následujících dnech nevšední, odvážné a zvláštní zážitky. Pozor na vlastní pochybnosti, negativní myšlenky, nedočkavost a protiřečení si, abyste nečekali do nekonečna, než vaše přání získá fyzickou, hmatatelnou podobu.

Související článek: Talismany s energií moře

Korespondence pro Měsíční rituály   

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.