Jasan, líska, ořešák – energie stromů

Jasan, líska, ořešák - energie stromůJasan: nahlíží do podvědomí, probouzí skryté schopnosti, upevňuje vůli, ochraňuje a léčí. Jasan je symbolem moudrosti, rozhodnosti, a především duchovního poznání. Symbolizuje neodlučitelné propojení nebe s podsvětím. Kmen představuje pozemské bytí čili vědomí, koruna dosahuje do říše nadvědomí a kořeny sahají do hlubin lidského nevědomí. Pokud jste málo průbojní, jasan podpoří vaše zdravé sebevědomí a ambicióznost, přinese úspěch a tvořivou sílu a inspiraci. Symbolem brány do nadpozemských světů jsou ,,okřídlená“ jasanová semena.

maple-seeds-450924_1280Jasan je zvláštní svým stříbřitě zabarveným kmenem v prvních letech růstu a načervenalou tekutinou, kterou kmen vylučuje při kácení, později je kmen šedivý. Jasanové dřevo je nejvhodnější pro výrobu magických kouzelných hůlek. Používají se při léčení a získávání sluneční energie. Čerstvě utržené jasanové listí přinese věštecké sny. Jasanové dřevo je vhodné pro výrobu talismanů nebo amuletů. Talismany rituálně posvěťte a požehnejte jim, ať vám přinesou moudrost, duchovní rozvoj, tvořivost. Kouzelné rituály: moudrost, duchovnost, inspirace, proměna, úspěch, prosperita, sebevědomí.

Líska – lískové oříšky

walnut-851527_1280Je dalším posvátným stromem zasvěceným životní moudrosti, naučí nás přizpůsobovat se změnám a nebát se kroků do neznáma. Probouzí náruživost. Líska je symbolem Měsíce, věčné obnovy a nezdolné životní energie – pokácíte-li lísku, znovu vám vyroste i z nepatrného kousku kořene. Je zasvěcena přírodním duchům a všem přírodním bytostem. Přenocujete-li pod lískou, může vám přinést prorocké sny a odpovědi na jakékoliv otázky, které vám nevyslyšeny leží na srdci. Možná v sobě této noci odhalíte nadpřirozené schopnosti. Přinejmenším v sobě probudíte talent básníků, neboť líska je stromem inspirace a poezie. Z větviček lísky si čarodějnice vyrábí kouzelné hůlky. Lískové pruty ve tvaru vidlice se používají k vyhledávání spodních vod a zhuštěných zemských energií. Také k hledání pokladů.

Líska je strom s ženskou energií, podobně jako olše a vrba. Líska představuje pannu, vrba matku a olše babici. Objevíte-li vedle sebe samostatně stojící tyto tři stromy, považujte to za velmi silné znamení. Líska je posvátným stromem druidů. Keltové vyráběli hůlky z lískového dřeva pro rituály a léčení, pro vytváření magických kruhů.

Lískové oříšky jsou symbolem moudrosti

nut-440896_1280

Před věštěním je dobré sníst několik oříšků. Použijte je při rituálech týkajících se plodnosti a mateřství. Pro přivolání přírodních bytostí noste u sebe na procházce nebo při sběru léčivých bylin tři lískové oříšky, proveďte rituál a předejte jim energii vašeho přání. Nezapomeňte odříkat zaklínadlo, které k vám přivolá přírodní bytosti na pomoc. Potom už jen stačí nosit oříšky při sobě, pozorně naslouchat a dívat se kolem sebe s otevřenýma očima. Možná se stanete svědky zvláštních situací a dozvíte se mnoho zajímavého. Kouzelné rituály: měsíční magie, jasnovidectví, věštění, moudrost, tvořivost, inspirace, duchovnost, přizpůsobení se změnám, léčení, ochrana.

Mnoho věcí skrytých v tajemných energiích vesmíru lze vyčíst v poselství „tří oříšků pro Popelku“. Trojka spojuje protiklady. Upozorňuje na tajemnou trojnost v mnoha aspektech: vše má svůj počátek, průběh a konec (zrození, život, smrt). Poukazuje na sjednocení: duch, duše, tělo. Spojuje energie vůle, rozumu a citu. Poukazuje na svatou trojici: víra, naděje, láska.

Ořešák královský

walnut-919707_1280Jste-li nesoustředění a vnitřně rozpolcení, jeho energie vám dodá vyrovnanost, klid, odvahu, naději a prohloubí ctižádost. Pokud se vám nedaří ,,rozlousknout“ nějaký problém, nebo čekáte-li na zdroj inspirace, požádejte ořešák o moudrost, úspěch a sebedůvěru. Napomůže vám dostat se k ,,jádru“ věci. Ne nadarmo se jádro vlašského ořechu velmi podobá lidskému mozku. Ořešák je zasvěcen archandělovi Michaelovi. Tento statný strom s rozložitou korunou pochází z Číny, hojně roste v Himaláji.

Vlašské ořechy chutnají nejen nám ale také všetečným veverkám. Naši předkové dobře znají léčebné účinky ořešáku, jsou velmi výživné, zahání únavu, mírní stres a podrážděnost, jsou kvalitní výživou pro mozek. Je prospěšné sníst po tučném jídle pár vlašských ořechů. Staří Římané vyrábějí z vlašských ořechů dokonce víno. Kouzelné rituály: získání energie, odvahy, soustředění, důvěry v sebe, nadsmyslové vnímání, spojení s astrálním světem.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Jasan, líska, ořešák - energie stromů

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.