Bytosti náležející živlu země

Skřítci, trpaslíci, víly a jim podobné entity jsou zemské živly. Živel země je námětem pro vytváření bohatství, proto bývají trpaslíci ochránci pokladů. Pomocí skřítků si můžeme vizualizovat prosperitu a finanční zajištění, ale také sílu a stabilitu. Nezapomínáme, že existují přírodní duchové rostlin a stromů, duchové studánek, řek a jezer. Živel země je spojován také s anděly. Skřítci žijí v útrobách země, obývají jeskyně, hory, lesy, skály a podzemí, starají se o horniny a střeží drahokamy. Patří k nim gnómové, trollové, pigmejové a koboldi (skřítci z germánské mytologie). Skřítky považujeme je za znalce všech přírodnin.

Nadpozemské bytosti zemského živlu

Skřítci nesnášejí denní světlo, můžeme je vidět za šera nebo v noci s lucerničkou v ruce u vchodu do jeskyně. Obyvatelé čarovných hor pomáhají plnit tajná přání a touhy materiálního světa. Elfové je jiný výraz pro skřítky, dobré i zlé. Tyto přírodní bytosti bývají vzhledem podobní lidem, avšak drobného vzrůstu. Někdy vypadají jako nezbední kluci nebo jako okřídlené víly. Skrývají se v květech, listech a semínkách rostlin, kamínkách na cestě, v hlíně, kořenech stromů, ve skalách. Elfové jsou duchové germánské mytologie. Slované uctívali Raráška, podzemního bůžka a mocného podzemního Černoboha. Rozverní trpaslíci střeží nejen džbánky plné zlaťáků a drahokamů, ale především poklady plné moudrosti, střeží tajemství a neodhalené záhady, pro jejichž vysvětlení ještě nenadešel ten správný čas.

Pohádkové bytosti nás nabádají naučit se číst mezi řádky, jen na každém jednotlivci záleží, jak s kterým pokladem, ať už skutečným materiálním nebo s odhaleným vnitřním duchovním bohatstvím osobně naloží.

Zobrazit všechny eKnihy

Všímejte si více svých dětí, poslouchejte je, když si jakoby sami se sebou povídají. Nerušte je. Poslouchejte je pozorně, když vám vyprávějí podivné příběhy nebo zážitky. Neokřikujte je, ani se jim nesmějte! Nemyslete si vždy, že mají bujnou fantazii, nebo že si vymýšlejí. Děti jsou zhruba do pěti šesti let s paralelními světy ve spojení.

PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?