Energie kamenů – přírodní informace

Meditujte s kameny v přírodě. Posaďte se před větší balvan nebo mohylu z kamenů a utište neklidnou mysl. Zkoumejte pohledem povrch kamene, každý jeho kousek, dotýkejte se dlaněmi – je kámen studený, teplý, vlhký, drsný, hladký, porostlý zeleným mechem…? Představujte si pocity kamene za každého počasí. Pozorujte jej tak hloubavě, až se vám podaří dostat se přímo do jeho nitra, vstoupit do jeho energetického pole. Vmyslete se do kamene. Možná vám prozradí něco ze své minulosti, něco z historie jdoucí v těchto místech v horizontech časů blízkých i vzdálených. Dost možná vnitřním zrakem spatříte magické nebo osobní symboly, které budou mít význam jen pro vás.

Magické polodrahokamy

Polodrahokamy nebo obyčejné oblázky přinesené z přírody očistěte jednou za čas pod tekoucí vodou od nežádoucích energií, odčerpaných z okolí. Kameny rituálně aktivujte pár hodin na místě, kde načerpají sluneční energii, případně polarizované světlo měsíčního úplňku. Potom je aktivujte vlastní energií, vtiskněte kamenům zaříkáním ochrannou moc. Nejoblíbenějšímu kamínku dejte jméno – vše, co jest pojmenováno ožívá. Potom je noste při sobě pro štěstí, nebo je ponechte na místě, kde budou do svého okolí vyzařovat pozitivní vibrace, energie uložená v kameni vytvoří kolem vás ochranný kruh.

Očarované kamínky: provedeme příslušný rituál a kamínky, které načerpaly pozitivní energii láskyplných slov, odneseme na příslušné místo, kde chceme aby nás hřál klid na duši, pohoda a harmonie.

Myslíme-li na lásku, použijeme fotografie, prsten, talisman, dárek pro přítele – okolo rozestavíme kameny nabité sluneční nebo měsíční energií. Myšlenkovou koncentrací, soustředěním se na symboly lásky, zdraví a štěstí, přenášíme do rituálních předmětů nebo dárků potřebné informace. Po ukončení rituálu ponecháme zvolený předmět v kruhu vybraných drahých kamenů nebo oblázků nejméně dvacet čtyři hodin, podle potřeby i déle. Fotografie může sloužit pro odeslání zprávy, telepatickému napojení, odeslání ochranné energie, léčení na dálku. Až dojde k naplnění vize, kameny očistíme a poděkujeme za jejich sílu.

Energetické očištění domova

Do ošatky z vrbového proutí vložte vodou očištěné a planetární energií nabité kameny. K tomuto účelu vyberte sedm kamenů, každý jiné barvy a tvaru. Nejideálnější je pořídit si sedm polodrahokamů v základních barvách duhy. Kameny mentálně aktivujte energií lásky (světla), harmonie a klidu. Potom proveďte ochranný rituál, projděte s ošatkou všechny místnosti ve vašem domově, vždy do kamenů třikrát foukněte a třikrát zazvoňte zvonkem. Ošatku uložte v místě, kde se nejvíce soustřeďuje rodinná aktivita. Tento malý rituál praktikujte každou neděli. Za každého úplňku kamínky očistěte a opětovně je nechte nabít měsíční energií.

Ochrana spánku pomocí krystalů

Pořiďte si skleněnou, dřevěnou nebo keramickou misku a naplňte ji drahými kameny menších zaoblených tvarů, bez ostrých hran. Vhodné jsou malé ametysty, záhnědy, karneoly, červené jaspisy a tygří oka. Misku s kameny položte na noční stolek. Jednou za čas je nutné kameny očistit pod tekoucí vodou. Do západního rohu místnosti je možné jednou za delší čas umístit také misku s vodou a solí zhruba na jeden dva dny (viz ochrana vodou a solí).

Kameny v lesích, podél řek, ve vodních tocích

Drobné oblázky, děravé kameny na mořských plážích putují světem odedávna, mají vlastní energetickou, tajemnou sílu, která je v nich na první pohled skrytá. Děravé kameny jsou magické, krásné a tajemné, symbolizují věčnost, v podobě talismanu přinášejí ochranu.

Zvedli jste někdy ze země kamínek, který vás přitahoval a zaujal, aniž byste věděli proč? Právě takový kámen, který si vás sám vybere, je vhodný k magii. Můžete s kamenem v dlaních meditovat, sami se na okamžik stát kamenem a vcítit se do jeho emocí, pocitů nebo vzpomínek.

Silnou koncentrací se vaše energie napojí na vibrace kamene, pocítíte je, jakmile si vnitřně uvědomíte, že k vám kámen promlouvá svou vlastní řečí. V takové chvíli vnímáte a prociťujete ve své dlani nebo prstech pulsující vibraci kamene, země, přírody.

Kameny v přírodě představují trvanlivost a relativní nepomíjivost

Odolávají žáru ohně, jsou symbolem dokonalosti, odolnosti a pevné podstaty. Přežívají po mnoho generací, odolávají toku času a přírodním živlům, nejeden kámen stal se v běhu času pravdivým zvěstovatelem osudových, společenských změn. Různě opracované kameny, dominantně uložené v přírodě, sloužily jako magičtí ochránci svého lidu. Nemluvě o paměti kamenů, jejichž vibrace přetrvávají do dnešních časů v historických stavbách, pyramidách nebo v gotických katedrálách. Od dávných dob jsou posly zpráv do budoucnosti, naši předkové vrývali své podpisy do kamenů – vzkazy v podobě soch, jednoduchých kreseb, hieroglyfů a dalších znaků. Některé kameny jsou tichými svědky pohanských dob, přinášejí nám poznatky o raném keltském písmu, magických runách, o tradicích a astrologických znalostech. Kameny sloužily jako posvátné oltáře, pomůcky k věštění, léčení, nebo jako kultovní předměty.

Dračí vejce: na svých toulkách přírodou zůstávejte pozorní v každém okamžiku, může se vám totiž stát, že si domů z procházky nic netušíc donesete magické dračí vejce. Dračí vejce vás snadno oklamou tím, že vypadají jako neobvyklé, velmi krásné kameny. Spící energie v nich skrytá může na svůj čas zrození čekat i několik staletí, někdy i po tisíce let. Čarovná dračí vejce se většinou otevírají za divoké bouře.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ

Pravěká energie kamenných fosilií

Pravěké fosilie jsou fascinující, obdivujeme je pro jejich samu existenci ve věčnosti. Jakoby magické zkameněliny měli starobylou duši, pulsují nesmazatelnou energií, vypovídají o událostech dávnověků. Zkameněliny jsou nádherné uměleckou nadčasovostí, tváří se jako by je vysochala ruka té nejodvážnější přírodní fantazie. Ať už se jedná o kamenné fosilie drobných živočichů, různých plodů moře nebo obrazy v podobě pravěkého kapradí, jakoby vytesaného v kousku horniny, nebo o autentickou podobu tajuplného trilobita.

Jako magický rezonátor mohou pravěké fosilie posloužit coby energetický most, spojující nás s informacemi z dávno „vyzářené“ minulosti

           Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?