Kozoroh – láska a erotika

rings-1132633_1920Znamení Kozoroha vládne živel země a planeta Saturn, což je kombinace spojená ponejvíc s materiálním založením, s budováním, s realizací plánů, s odvahou. Myšlení Kozoroha je kreativní, obezřetné, stavitelské, staví na společenském uplatnění, na tradicích. Je nesmírně ctižádostivý, trpělivý, nesnáší zmatek a chaos, bývá nedůvěřivý. Občas může Kozoroh působit poněkud snobsky a nepřístupně, vyžaduje respekt. Přátele získává opatrně, a občas také účelově, především pokud plánuje kariéru, ale ne za každou cenu. Dokáže postupovat vpřed díky vlastní inteligenci, nezdolnému úsilí a promyšleným strategickým plánům.

Kozoroh může mít sklony k samotářství častěji, než jiná znamení, bývá mlčenlivý a zádumčivý. K životu přistupuje racionálně, intelektuálně. Několik prvních schůzek proběhne zcela jistě bez naléhání k sexu, potrvá delší čas, než se Kozoroh citově otevře. Ani později od něj nečekejte, přestože vás bude milovat, časté poklony a vyznání lásky. Na druhou stranu ale získáte vždy elegantního, příjemně vystupujícího partnera či partnerku. Získáte životní jistotu, partnera s vrozenou odpovědností k životu.

Pokud nechcete o lásku Kozoroha přijít, zvykněte si na jeho rozvážné, pomalé rozhodování a jednání

Smiřte se s tím, že vše musí jít jako hodinky, podle stanoveného plánu a řádu. Marnivost a rozhazovačnost není tolerována. Kritika se nepřijímá, naopak Kozoroh k životu potřebuje upřímný obdiv, ačkoliv si o pochvalu nebo uznání sám neřekne. Počítejte s tím, že se vám bude věnovat ve svém volném čase pouze omezeně, častěji bude o samotě ve své pracovně, nebo na častých pracovních schůzkách. Optimismus není silnou stránkou tohoto znamení, na svět se někdy dívá poněkud černobíle. Bez obav pokládejte jakékoliv otázky, pokud si nebudete s něčím vědět rady, vždy se vám bude snažit pomoci. Na druhou stranu se však nesnažte „vidět“ do jeho záležitostí. Předností Kozoroha je, že bude s odpovědností, trpělivostí a přiměřenou přísností vychovávat vaše děti. Soukromí a rodinné záležitosti bude pečlivě střežit a bude dbát na to, aby se děti a partner cítily v bezpečí a materiálně zabezpečení. Bude od vás vyžadován respekt k jeho rodině a rodičům. Nikdy se nesnaže Kozoroha nutit, aby se odpoutal od členů své rodiny, naprosto nepochodíte. Zapamatujte si, že Kozoroh projeví v sobě živel země a energii Saturna, pokud by mělo dojít na rozvod a majetkové vyrovnání.

Věrnost: pokud toužíte po skutečně věrném partnerovi, poohlédněte se právě po znamení Kozoroha. Potřebuje k lásce, ale i k sexu, jistotu, stálé city a emoce. Neuznává povrchní, krátkodobé vztahy. Pokud vstoupí do vztahu nebo do manželství, přistupuje k lásce stejně odpovědně a poněkud konzervativně jako k životu. Na své okolí působí chladně a odtažitě, nebývá tedy často oslovován opačným pohlavím. Věrnost je pro Kozoroha alfou a omegou vztahu, takže se u něj může projevovat i zvýšená ostražitost a někdy i přehnaná žárlivost.

Žena Kozoroh: ač na první pohled chladná, přesto citově založená, spolehlivá žena, se smyslem pro praktičnost, věrná, šarmantní milenka. Ale své emoce bude mít pod kontrolou, brzy však zjistíte, že má dobré srdce. Od ženy v Kozorohu nečekejte žádnou přehnanou vášeň, spíše pravidelnost a kvalitu, i když ve svém nitru skrývá své erotické sny a touhy. Od vztahu očekává jistotu a životní stabilitu. Energii do vztahu však investuje, především pokud jí nabídnete zázemí a pocit jistoty. Vždy vás bude přitahovat svým atraktivním, půvabným vzhledem.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Muž Kozoroh: poněkud konzervativní, racionální, šetrný, spolehlivý, svěží, příjemný a taktní muž, avšak emocionálně chladný milenec. Neočekávejte projevy emocí, ani přílišné komplimenty, spíše chladnost, která však není projevem lhostejnosti. Zádumčivost Kozoroha souvisí s jeho myšlením, které je systematické a analytické. Dokonce i ve vyšším věku je jeho mysl jasného ducha. Pokud máte předpoklad k tomu, být dobrou matkou a pečlivou hospodyňkou, máte napůl vyhráno. Kozoroh vás bude vždy přitahovat svým charisma a vybraným chováním. Za vaší lásku a teplo rodinného krbu se vám odmění komfortními dary.

Vhodný partner: Štír, Vodnář, Panna, Ryby, Kozoroh, Býk. Méně vhodný partner: Beran, Rak, Váha, Střelec.

Související článek: Zemské znamení – Kozoroh (duchovní rozvoj)

(Tato základní charakteristika slunečních znamení je pouze obecná, může se v některých aspektech odlišovat od osobního astrologického rozboru, vypočítaného podle přesného data narození.)

Kozoroh - láska a erotika

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.