Vodní znamení: Rak

Vodní znamení Raka z pohledu možného duchovního rozvoje. Vodní živel tohoto znamení nám napovídá o jeho kvalitách i nedostatcích: napojení na energii Měsíce, bohatost citů, pocitů a emocí, zranitelnost, přecitlivělost, rodina, děti, hřejivá náruč, starostlivost, soucit, více instinktu než racionality. Bytostně nesnáší bezcitnost a hrubost. Rodina bývá pro Raky záchytným bodem, majákem na cestě životem, bezpečným přístavem, který s velkou trpělivostí buduje. Pro vlastní rodinu a milované osoby dokázal by Rak i hory přenášet a skály lámat. Druhou stránkou tohoto vodního znamení je proměnlivost nálad, sklon k zbytečným stresům, sklon k žárlivosti, potřeba někoho vlastnit, zadržování emocí a někdy i neschopnost dávat své city najevo.

Vodní znamení: Rak

Rak touží po něžnostech a dotycích, lásku touží dávat a stejnou měrou dostávat. Přesto může na své okolí působit chladně a nepřístupně. Raci si dokáží stanovit životní směr a priority, dokonce spolehlivě vědí, kam své kroky nasměrovat, ale jen do chvíle, než se jim do této cesty postaví překážka. Poněkud větší balvan v řece jeho života může být pro Raka velkou překážkou, obtížně hledá okliku a ještě obtížněji se vydává proti proudu. Navíc má zbytečné sklony vidět i v menším kameni obrovský balvan starostí.

Vládnoucí planetou Raků je proměnlivá Luna, vládkyně vod a podvědomí

Toto znamení vodního živlu je plné energie, cítí se šťastně a spokojeně, pokud je vše v jejich životě v pořádku. Avšak i drobné neshody a výkyvy nálad způsobují u tohoto znamení stres a někdy i hysterické reakce. Obzvlášť pokud zažívá citlivé chvíle vztahující se v periodickém čase na proměnlivou energii Měsíce. Během obtížně řešitelných životních krizí ztrácí život pro Raky smysl, to se odvíjí od jejich vztahovačnosti a zranitelnosti. Častěji než jiné znamení se poté uzavírají do svého nitra, prožívají různé strachy ze zklamání a obavy z neznámé budoucnosti. Ze strachu se vzdávají odpovědnosti za celek, raději se stáhnou do ústraní a nechají rozhodování na ostatních. Znamení Raka se v takových chvílích může, bohužel, velice snadno uchýlit k různým závislostem (alkohol, drogy.) V tom lepším případě se extrémně zaměří na práci, ale jeho citlivá povaha podobnou zátěž nevydrží dlouhodobě, přestože toto vodní znamení je ve své podstatě velmi pracovité a zručné.

Raci si s oblibou potrpí na všelijaké amulety a talismany. Rádi si uchovávají upomínkové předměty, dárky, ale i živé vzpomínky. Rádi vzpomínají na dobré staré časy, na mládí, na všechny příjemné zážitky a zkušenosti. Citové vzpomínky ve svém srdci na nepovedené vztahy uchovávají však zbytečně dlouho, někdy dokonce navěky. Jejich úkolem je nezabývat se kolem dokola minulostí, křivdami nebo vinou. Pozor na vzpomínky skryté hluboko v nitru podvědomí, vzpomínky z dávné, ne zrovna šťastné minulosti. Na druhou stranu Rak se musí naučit nepěstovat v sobě strach, například: zda budu dobrou matkou, nebo zda dokážu uživit svou rodinu.

Rak patří mezi základní znamení, vodní živel, vládnoucí planeta Luna. Polodrahokam: jaspis. Pokud je u zrozence v Raku vodní energie oslabená, častěji meditují a nahlížejí bez obav do svého podvědomí venku v přírodě, nejlépe u vodních toků, u řeky, potoka nebo vodopádu. Je však vhodné záměrně se vyhýbat podivným stojatým vodám s pochmurnou energií. Prospěšná bude také meditace nebo poklidné rozjímání za poslechu hudby doplněné efektními zvuky z přírody. Procházky po proudu řeky osvěží Račí mysl a dodají životní energii. Pokud je znamení Raka oslabené, a člověk jede naplno v melancholii, strachu, obviňování druhých i sebe sama, potom je nutné doplnit živlovou energii zbývajících elementů – vzduchu, ohně i země. Vzduch dodá lehkost bytí, oheň sebedůvěru a odvahu, element země stabilitu a pevnost v rozhodování.

U Raků všeobecně záleží na tom, zda jejich vlastní dětství bylo šťastné, plné lásky, porozumění a doteků, potom se pohybují po proudu řeky s klidem a s přehledem zvládají i bouřlivější peřeje. Snad jen odrážející se tvář zadumaného Měsíce v úplňku přináší jim do vědomí, a tím i do života emoční zmatek a nejistotu v pracně stanovených jistotách.

Možné úkoly na duchovní cestě pro sluneční znamení Raka

Životním úkolem Raka může být naučit se proplouvat beze strachu a paniky v různých vztahových situacích, ať už partnerských, rodinných nebo pracovních. Naučit se nahlížet do svého podvědomí, nebát se, že se ve svém podvědomí ztratí jako v hluboké tůni. Odhalit v životních okolnostech ty správné příčiny a následky, souvislosti a souvstažnosti. Potlačit sklon k negativním myšlenkám a emocím, nepodléhat případné melancholii. Uvědomit si, co se ve skutečnosti nachází v jeho mentálním těle, jak správně pracovat s emocemi. Smířit se s tím, že život plyne jako řeka, a uvědomit si, co od života OČEKÁVÁ. To, co očekáváme, to k sobě přitahujeme. Rakova snaha, opatrovat neustále každou jemu blízkou bytost, může někdy způsobit opačný efekt. To se týká hlavně žen matek, musí si uvědomit, že i děti potřebují svobodu a volně dýchat.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Zvládne-li Rak své úkoly na duchovní cestě, najde-li cestu do vnitřního domova – ke své vlastní duši – stává se bytostí vysoce tvůrčí a inspirativní pro ostatní. Stačí vědomě se rozhodnout žít tady a teď, nekalit vodu minulostí ani strachem z budoucnosti. Stačí stanovit hranice pro své opatrovnictví a zavčasu dát svobodu těm, o které se oddaně stará. Potom se dokáže starat o bezpečí a teplo svého skutečného, fyzického domova, v realitě každodenního života s božským klidem a nepodmíněnou, všeobjímající láskou.

Vodní znamení: Rak

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.