Zemské znamení: Panna

Zemské znamení Panna z pohledu možného duchovního rozvoje. Toto nebeské znamení je pod přátelskou vládou planety Merkur. Panna bývá neochvějný realista. Pannu poznáte podle toho, že vám bude klást otázky, a bude ji o vás zajímat, vážně a upřímně, snad úplně všechno. Praktičnost, organizační schopnosti, důslednost, přesnost, soustředěnost, zručnost, ochota, vážnost, skromnost – to je znamení Panny. Znamení Panny neunikne žádný detail, dokáže vidět jednotlivosti jako pod drobnohledem, úkoly plní svědomitě – a to vše už od dětství. Do ničeho se nevrhá bez rozmyslu a po hlavě, nesnáší povrchnost, faleš a lehkovážný přístup k životu. Panna má dobře vyvinutou rozlišovací schopnost, schopnost dokonalé analýzy, ale někdy zapomíná vidět celek. Na druhé straně mince tohoto dvojakého znamení najdeme: potlačený smysl pro humor, úzkostlivost, nervozitu, ustaranost, (nezdravou), posedlost zdravou výživou a podobné život omezující zbytečnosti.

Zemské znamení: Panna

Panna – sluneční znamení zvěrokruhu

V lásce je znamení Panny věrné, nevyhledává flirty. Pokud miluje, tak se zodpovědností sobě vlastní. Pro rodinu s láskou vytváří dokonalé zázemí, vzorně se stará o rodinný krb. Soukromí své i rodinné střeží jako ostříž. Toto zemské znamení někdy zbytečně přehnaně dbá na dodržování stanovených pravidel, a poněkud zastaralých řádů. Na druhou stranu je Panna symbolem jemné, principiálně ženské energie. V podobě bohyně Isis je patronkou božské jiskry v člověku. Má dobře vyvinutý smysl pro spravedlnost. Pokud budete potřebovat poradit, můžete se s jistotou obrátit na toto zemské znamení, určitě vás neodmítne. Panna ráda vynaloží vlastní energii pro pomoc druhým, ochotně se podělí o poslední kousek chleba. Pomoc spolehlivé a inteligentní Panny bývá upřímná a nezištná. Pokud je znamení Panny v člověku potlačené, stává se křehkou, úzkostlivou, plachou a ustrašenou bytostí. Nedůvěřuje si a její duše touží po uznání a pochvalách. Neustále potřebuje posilovat sebevědomí. Na duchovní úrovni potřebuje toto zemské znamení hodně vzdušné lehkosti a nebojácné ohnivé jiskry.

Možné úkoly na duchovní cestě pro znamení Panny

Pokud je toto znamení v člověku záporně podpořeno celkovým hvězdným pozadím v osobním horoskopu, stává se z Panny perfekcionalista, puntíčkář, s neustálou potřebou řešit různé záležitosti do detailů. S neustálou potřebou mít kolem sebe vše srovnané, uklizené a naleštěné. Nesnáší nepořádnost, nedbalost, lenost a pasivitu. Potom se Panny stávají s přibývajícím věkem vševědoucími rádci, co všechno vědí nejlépe, a neustálými kritiky čehokoliv. Život dokáží sami sobě znepříjemňovat neustálým zkoumáním všeho kolem sebe do nejmenších podrobností. Jejich ustaraná mysl potom pracuje na plné obrátky a řeší neřešitelné. Projevit se může také například přehnaná žárlivost. Někdy se neustálým řešením (hloupostí) toto zemské znamení do věcí zamotá takovým způsobem, že je občas nuceno zvolit taktiku intrik, aby se z potíží zase dokázalo vymotat. Panna potřebuje k životu v tomto případě hodně čerstvého vzduchu, potřebuje se zbavit své přílišné přízemnosti.

Panna: pohyblivé znamení, živel země, vládnoucí planeta Merkur. Polodrahokam: tygří oko. Úkolem Panny na duchovní cestě může být uvědomit si, že častěji než je zdrávo: ,,pro stromy nevidí les“. Naučit se vnímat svět také jako celek, nesoustředit se pouze na jednotlivosti, přestat se zabývat úzkostmi všemožného druhu. Nenimrat se v tabulkách, etiketách na výrobcích, neporovnávat neporovnatelné, nepropočítávat do detailů, co je nebo není výhodnější. Dovolit si občas zariskovat a s ohledem na intuici zapomenout na řád a hledat nové, svobodnější cesty, jak proplout životem bez neustálých starostí. Neprovádět u každé životní situace podrobné rozbory a analýzy, nechat se spontánně vést životem. Vhodná je optimistická oranžová barva, duchovní fialová, sluníčkově žlutá, povzbuzující zelená, a všechny veselé pastelové barvy. A pro dodání sebevědomí všechny odstíny červené. Černá a přízemní hnědá, případně šedá barva ,,neviditelnosti“ se pro toto zemské znamení nehodí vůbec.

Toto vše je nasnadě, protože u velmi nešťastné panny snadno hrozí propadnutí různým závislostem, od úzkostné, až chorobné touhy po čistotě, až po sklon utápět se v alkoholu: nenápadně, tiše, tak, aby o tom nikdo v okolí nevěděl. Panna potřebuje najít pro sebe tu nejlepší cestu: do vlastního nitra, cestu k vlastní duši. Pro každou Pannu bude tato cesta hodně individuální. Duše Panny touží po lehkosti bytí a hravosti, bez obav přijímat, co život přináší. Přízemnost tohoto zemského znamení potřebuje velkou dávku romantiky, více vzletnosti a méně hmotného zaměření na (nepodstatné) detaily, bez vnitřního, snad podvědomého strachu kdy a kde přehlédne jaký detail nebo nedostatek.

Myšlenka tvoří realitu

Proč občas neposlechnout tichý hlas své duše a nenechat si jen tak pro radost narůst motýlí křídla?  A bez nesmělosti a strachu vzlétnout ke hvězdám? A bezhlavě protančit celou noc, obejmout strom, zůstat spát pod širákem a oddávat se dálavám hvězdného nebe… Spojením lásky a moudrosti nalezne duše Panny v sobě tvořivou harmonii. Toto je vyjádřením Panenské duše na nesmělé duchovní pouti životem: zasazení semínek duševního klidu a myšlenkové pohody, nalezení sebe sama v božském chrámu Lásky s vyzařující božskou jiskrou v srdci.

Zemské znamení: Panna

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.