Královská bazalka – bylinka vášně a plodnosti

Bazalka je vskutku královská bylinaBylinka se zelenými až purpurově červenými listy, přitom skromná a krásně vonící. Je původem z Indie, kde je považována za kultovní rostlinu, velmi oblíbená je ve Středomoří. V blízkosti indických chrámů odpuzuje zlé démony. Užívá se jako lék proti hadímu uštknutí. Na ostrovech v Tichomoří, především na Haiti je uctívanou bylinou vášně a plodnosti. Bazalka je kořením lásky, přátelství a rodinné pohody. Ochrání před temnotou mysli, smutkem, strachem, melancholií, apatií a sklíčeností. Podporuje soustředění, koncentraci a čistí auru. Okolní prostředí očisťuje od všeho zlého.

Bazalku pěstujeme na záhonech, roste v truhlících i na okenních parapetech

Hospodyňky věří, že od domu odhání zlé duchy a démony. Bazalkový čaj je balzámem pro duši, přináší harmonii a uklidnění. Patří do seznamu afrodiziak, popíjí se povzbuzující nápoje s bazalkou, čerstvá vylisovaná šťáva, případně čaj ze sušených listů bazalky a máty, okořeněný pepřem a špetkou kardamonu. Vůni bazalky využíváme při aroma-terapii, navozuje uklidnění, zahání únavu, mírní pocity úzkosti. Můžeme si na okno pořídit krásně vonící keřík bazalky citrónové. Ale pozor, lístky bazalky trháme vždy levou rukou a rozhodně ji nekrájíme nožem, jen ji natrháme na menší kousky, jinak ztratí své kouzlo. Pro obřady a rituály trháme bazalku v období dorůstajícího Měsíce. Bazalka je zasvěcená planetě Mars.

Ochrana domova: do proutěné ošatky dejte hrst sušené bazalky. Pomalu obejděte celý byt, dům nebo kancelář od východu k západu, a pronášejte nahlas nebo v duchu kouzelné zaklínadlo. Do všech koutů v místnostech rozhoďte špetku bazalky. Myslete jen na lásku, pohodu a dobro. Očistíte tak svůj domov od negativních vibrací a vytvoříte ve vašem obydlí nebo pracovním prostředí světelnou auru radosti. Sušená bazalka a máta poslouží k vykuřování, pokud potřebujeme zapudit negativní vibrace a energie z našeho obydlí, případně očistit rituální místnost a rituální předměty.

Kouzelné rituály s bazalkou: láska, ochrana, očista, finance, duchovní rozvoj, astrální cestování.

Eshop – INSPIRACE PRO OSOBNÍ DUCHOVNÍ ROZVOJ

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?