Lesní rituál – meditace v přírodě

Zastavíme-li se mlčky uprostřed rozzářené, barvami pulsující přírody a zadíváme-li se k lesu, nebo na košatý vzrostlý strom, nemůže nás nenapadnout, že v každém jednotlivém stromu, v každém ostrůvku zdravého lesa nebo hájku pulsuje nadčasovost, bezmezná síla a svědectví dávných věků. V panenské přírodě, ve starobylém lese pulsuje shluk přírodních energií, rezonancí a univerzální kosmické síly. Les nebo březový háj je jako stvořený pro meditace, rozjímání, nebo rituály. Na energii stromů či přírodních duchů se lze napojit v naprostém uvolnění. Dříve lidé vysazovali posvátné háje dubů, jasanů, tisů a javorů, kde prováděli pohanské rituály. Stromy poskytují obydlí ptákům, kteří mají tak blízko do nebe. Stromy jsou uctívány po celém světě. Strom představuje jednoznačně také vchod do jiného světa – pokud se nám podaří splynout s duší stromu.

Meditace v přírodě je osvobozující a léčivá

Vybereme si hájek nebo les malé rozlohy. Přivstaneme si a vydáme se na předem vyhlídnuté místo tak, abychom byli na místě ještě před svítáním. Postavíme se čelem k východu, pozdravíme Slunce a dlaněmi otevřenými proti jeho paprskům čerpáme energii. Potom se posadíme a dostatečně dlouho meditujeme a čerpáme sluneční energii, intuice nám sama napoví, kdy máme pokračovat v rituálu. Potom hájek nebo les nepříliš velké rozlohy třikrát pomalu obejdeme po směru hodinových ručiček – každým jednotlivým okruhem, kdy se v podstatě pohybujeme po spirále, se pokaždé přibližujeme k prostředku lesíka nebo březového hájku.

Soustředíme se pouze na přítomný okamžik, zbavíme se všech nepotřebných myšlenek a přírodu vnímáme všemi smysly. Díváme se s očima otevřenýma dokořán, posloucháme zvuky kolem nás, vnímáme všechny vůně a dotýkáme se stromů, kamenů, květin. Napojujeme se na jejich jemné neviditelné vibrace. Všude kolem nás je nesmírná spousta pozitivní energie, snažíme se ji nasávat do sebe každým kouskem těla.

Cestou sbíráme čarodějné byliny, různé květiny, rozkvetlé vřesy a barevné listy, ptačí pírka, žaludy, samorosty, zvláštní kousky dřeva, barevné kamínky… Vše ukládáme do proutěného košíku. Během tohoto rituálu máme pouze pozitivní myšlenky, všem přírodninám tak předáváme potřebnou energii. Později nám poslouží k meditacím i čarování například v zimních měsících a obohatí nás skrytou přírodní silou.

Uprostřed hájku najdeme vhodný oltář

Velký plochý kámen, pařez, nebo jen kousek lesní půdy porostlé mechem, kde provedeme rituál. Tento rituál bude bez jakéhokoliv konkrétního, osobního zaměření. Soustředíme se pouze na všechny přírodní síly, splyneme se samotnou přírodou. Načerpáme co nejvíce kosmické energie a poděkujeme duchům lesa za všechny dary.

Tento velice příjemný a energeticky posilující rituál můžeme provádět v jakémkoliv ročním období. Časem se naučíme natolik dokonale se soustředit a koncentrovat na splynutí se samotnou duší přírody, že pro nás nebude žádný problém navázat přátelská spojení s přírodními duchy, s elementárními a živlovými energiemi. Skrze přírodní síly můžeme konečně postřehnout a najít souznění s Universem, s vesmírnou Myslí.

Na toulkách lesem, především jde-li o les temný a hluboký, si dávejte pozor abyste nezabloudili, obzvlášť potkáte-li toulavou lišku s uhrančivýma očima. Mohlo by se jednat o převtělenou vychytralou čarodějnici…

Eshop – INSPIRACE PRO VĚDOMOU MYSL

A ještě jedna důležitá maličkost: máte na procházce v přírodě skutečně jen pozitivní myšlenky, vnímáte radost a pohodu? Pokud ne, potom si dejte pozor na divotvorné energie, které můžete k sobě nevědomky přitahovat. Můžete ztratit prostorovou orientaci, zamotá se vám hlava, ztratíte cestu, zakopnete o bludný kořen… Mezi stromy spatříte podivné stíny, příznačné siluety tančících divoženek a lesních mužů, ochromí vás pocit strachu a nejistoty. Ztuhne vám krev v žilách a zmateně se začnete točit v kruhu. Každý omšelý pařez porostlý lišejníkem vám ožije před očima, z houštin se vynoří podivné postavy. Z dutin starých stromů vás začnou pozorovat svítící oči temných duchů, nebo se vám okolní svět ztratí v cárech potrhané mlhy. A mnoho dalších bytostí a neobvyklých jevů může se zjevit každému, kdo chová se k přírodě macešsky, zlomyslně a bez úcty.

            Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?