Magická zaříkadla, hexagram a pentagram

Magická zaříkadla, hexagram a pentagramZažehnávadla, zaklínací modlitby, zaříkání, magické symboly a požehnání. To vše jsou účinné magické formule, jejichž účinek spočívá v síle a opakování vysloveného slova. Slovo je zákon. Slova rezonují s energií zvuku. Energie pronesených slov působí nejen na podvědomí ale i na psychiku (mentální tělo). Některá zaříkadla, která budeme používat při magických rituálech, jsou stará jako Jeruzalém, další si samostatně vytvoříme podle vlastní fantazie. Zaříkadla opisujeme na list papíru, (ve vysoké magii se používá pergamen). Opíšeme je třikrát, šestkrát, devětkrát… (násobky čísla tři).

Zaříkadlo lze napsat také na fotografii. Může jím být magické zaříkadlo beze slov, pokud na fotografii při rituálu namalujete kruh, do něj namalujete dva menší vzájemně provázané kruhy, do jednoho napíšete vaše jméno a do druhého jméno přítele nebo životního partnera. Případně kreslíme obrazy z různě provázaných čtverců, do kterých vepíšeme finanční částku, kterou potřebujeme ,,zhmotnit“. Zaříkání samo o sobě je jednoduchý magický rituál. Případně nakreslíme na papír nebo vyryjeme na svíci tři kosočtverce, kdy jeden znamená živlovou sílu země, druhý sílu nebe a třetí sílu moře. Požádáme o vedení v zásadních životních záležitostech (jemnohmotnou bytost náležející k tomu kterému symbolu), ať už rodinných nebo třeba podnikatelských.

Vyslovování magických slov, zaříkadel, afirmací, manter, modliteb nebo magických jmen záleží na správném rytmu pronesených slov

Důležitá je klidná a plynulá intonace v nižších tónech. Vysoké tóny jsou znepokojující. Melodičnost zaříkání nebo modliteb podpoříme veršováním, náš hlas potom rezonuje s neviditelnými sférami tvoření. Zaříkání v podobě zpěvu, ke kterému přidáme tanec, může přivodit náležité otevření vědomí.

Cíleným zaříkáním, použitím slov síly vyšleme do volného prostoru potřebný kužel energie. Zaříkáním se napojujeme na vesmírné energie, buď se týká nás a našeho přání či cíle, anebo jím vyjádříme poděkování přírodním duchům za všechny dary. Případně zaříkání formulujeme jako láskyplnou a léčivou formuli pro ozdravení planety Země. Pokud vás spontánně napadne nějaké zaříkadlo, zaznamenejte si je do deníku. Pamatujte, že nejlepší zaříkadla jsou ta, která vytvoříte sami. Také si uvědomte, jakou energii vytváříte, pokud několikrát za den řeknete nahlas nebo v duchu zaříkadla podobná těmto: ,,Nesnáším svého šéfa. Nemám čas. Nikdo mne nemá rád. Nic si nepamatuji. Já se z toho zblázním.“!

Magická zaříkadla, hexagram a pentagram

Magické zaříkadlo může být vyjádřeno beze slov, například v geometrickém vzorci

Zaříkadlem sám o sobě, známe-li dobře symboliku, je také hexagram nebo pentagram. Pentagram představuje symbol energie Ducha, je posvátným magickým znamením alchymistů. Nazýván je pěticípou hvězdou mudrců, čarodějnickým křížem nebo muří nohou. Je hvězdou moudrosti s velmi silnou mystickou energií, pomáhá dosáhnout životního cíle, posiluje sebevědomí, chrání před negativní energií, kletbou, zlými duchy, nadpřirozenými silami. Pentagram je vyobrazován v mnoha podobách, například keltský je vepsán do kruhu zdobeného keltskými uzly. Znamení pentagramu je také ona pěticípá hvězdička v rozkrojeném jablku.

Rituální pomůcky si nepořizujeme ve spěchu a bez rozmyšlení

Čekáme na vhodný okamžik, až nás ta která pomůcka sama vnitřně osloví, některé zajímavosti můžeme objevit na starých půdách, v bazarech a ve starožitnictví. V tom případě takto pořízenou věc rituálně očistíme od nánosů cizích energií, zaříkáním a očištěním samotnou solí nebo solí rozpuštěnou ve vodě. Aktem požehnání je oživíme pozitivní energií. Pentakl, s vyrytým nebo vypáleným znamením pentagramu, slouží při očistě nebo svěcení magických pomůcek. Očištěný rituální předmět je připraven přijmout posvátná slova požehnání, energii myšlenek, mocnou energii zvuku a posilující sílu doteku.

Tiché mumlání

Přání vyjádřete naprosto jasně, stručně a přesně, potom je kolem dokola opakujte, nebo-li ,,mumlejte“. Pozorujte plamínek svíce a mumlejte své přání zhruba třicet minut, za nepřetržitého soustředění. Takto si můžete vymumlat jednoduchá, nenáročná přání. Přání formulujeme vždy v přítomném čase, pokud je přání naléhavé, použijeme rozkazovací způsob. Zvláštností mumlání je také to, že pokud budete mumlat beze slov (blábolit), a to dostatečně dlouhou dobu, nakonec z vašich úst vyjdou konkrétní a jasná slova. Tak si stvoříte osobní, vlastní energií naplněné zaříkání. Před začátkem mumlání v pozadí mysli udržujte otázku nebo vizi, kterou budoucí zaříkadlo přesně vystihne. V tomto případě je v pořádku, pokud vám ,,vymumlaná“ slova nedávají tak smysl, podvědomí ví, co dělá.

Požehnáním rušíme negativní okolnosti a vlivy

Magická zaříkadla, hexagram a pentagramSamotným vyslovením magického slova ,,požehnání“ nebo ,,žehnám“ uvádíme v pohyb ve slovech zakódovanou pozitivní energii. Požehnáním oživíme tok pozitivní energie jakékoliv bytosti, věci, místa, stromu, události… Žehnáme lidem, jídlu, dárkům, talismanům, práci, různým okolnostem. Slova požehnání proneste nahlas a nad předmětem udělejte rukou znamení rovnoramenného kříže. Představte si, že jím prostupuje čisté světlo, vše tvořící energie vesmíru, vstupující do předmětu (osoby, místa…) skrze vaše tělo a skrze vaše dlaně. Na nic jiného nemyslete. Nakonec řekněte: ,,Budiž učiněno.“ Ve správně zvoleném slově a v přímém doteku je síla požehnání, jde o vědomé vysílání pozitivní energie. Myšlenky nebo slova necháme prostoupit v podobě energie světla předmětem požehnání.

Opakem požehnání je kletba

Kletba je síla slov záměrně pronesených proti někomu nebo něčemu. Kletba má negativně ovlivnit osobu, rod, věc, událost. Vyslaná energie je ničivá a plná jedu, dokonce může zapříčinit neštěstí. Stane se, že kletbu proneseme nechtěně, aniž bychom si to uvědomovali. Kletbu můžeme rituálně zrušit pomocí energie pentagramu.

VNITŘNÍ MOUDROST – PRIMA ŽIVOT

Magická zaříkadla, hexagram a pentagram

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.