Rituální ochranný kruh

Kruh je magickým nástrojem každého adepta rituální magie. Nepovolané entity nepřekročí rituální kruh, nebo-li neutrální místo, kde vytvoříme dostatek ochranné energie. Kruh kreslíme bílou svěcenou křídou, venku kruh vytvoříme z kamenů či jiných přírodnin, případně jej pouze naznačíme rituální hůlkou, dýkou nebo mečem. Případně kruh v bezpečném prostředí vytvoříme z několika zapálených svíček, které můžeme (dle potřeby) v kruhu rozestavět také ve tvaru magických symbolů – geometrických vzorců (energetických zářičů).

Průměr rituálního kruhu by měl být zhruba metr a půl, nebo přesně tolik, abychom se v něm cítili pohodlně. Rituální kruh je v podstatě chrámem s oltářem uprostřed, kde jsme v bezpečí před nežádoucími vlivy astrálních bytostí, představuje pro nás magickou hranici mezi dvěma světy. Je také místem, kde se po dobu rituálu nacházíme za hranicí času a prostoru, ocitáme se mezi světy nebo na samém prahu paralelních realit.

Rituální kruh vytváříme pro získání a udržení nezbytné energie

Uzavřením do kruhu se snáze soustředíme. Mág na vysoké úrovni vytváří trojitý rituální kruh, který je nezbytný především při evokacích. Během evokace nesmí čarodějka nebo mág ochranný kruh opustit. Mezi dva kruhy potom kreslí tajemné znaky, jména pomocných bytostí, například andělů, astrologické symboly planet, a podle rituálních pravidel umisťuje v kruhu příslušné svíčky. V kruhu se zpravidla pohybujeme po směru hodinových ručiček. Pro posílení ochrany nakreslíme dýkou do vzduchu jedním tahem pentagram. Nebo nakreslíme pentagram na zem a kolem něj utvoříme kruh. Než vykreslíme kruh, přesvědčíme se, že všechny předměty potřebné pro rituál máme připravené na oltáři. Oltář máme pokud možno na východní straně. V přírodě vytvoříme oltář z pařezu nebo plochého kamene. Jakmile kruh jednou vykreslíme, to znamená, že vizuálně zažehneme plamen magické energie, už z kruhu pokud možno až do ukončení rituálu neodcházíme.

Jak zažehnout plamen magické energie?

Postavíme se na východ a představíme si, jak z magické hůlky nebo rituální dýky vyzařuje proud zářivého světla. Čepel rituální dýky namíříme před sebe na kruh namalovaný svěcenou křídou na podlaze, nebo v přírodě na již vytvořený kruh z kamene. A představujeme si, jak z jejího ostří vychází namodralá energie se stříbrnými záblesky, touto energií obkreslíme kruh. V momentě, kdy kruh obcházíme, snažíme se vizuálně si představit co nejvíce pulsující energie uvnitř kruhu, představíme si, jak září jasným světlem. Stojíme-li směrem k východu oslovujeme budoucnost, uctíváme Slunce, život a zrození. Kruh dokončíme opět na východní straně. Dbáme na to, abychom rituální kruh vyslanou mentální energií dokonale uzavřeli. Kruh vytvoříme v prostoru, kde budeme mít dostatek místa pro práci a bezpečí při používání svící.

Kruh nakreslený svěcenou křídou nebo jinak trvale vyznačený, v přírodě například vytvořený z kamenů, zůstává na svém místě a nemá sám o sobě v podstatě žádnou efektivní moc. Ochrannou moc aktivujeme vždy právě vysláním paprsků energie rukou či dýkou při opisování kruhu na začátku rituálu. Při této činnosti se dokonale koncentrujeme a snažíme se paprsky energie vidět mentálním zrakem. Snažit se není ten správný výraz, nemůžeme se snažit přespříliš, abychom neinvestovali vlastní energii do pouhého snažení. Jakákoliv vizualizace nám musí jít jaksi lehce a sama od sebe, bez urputné snahy, která by nás připravila o energii potřebnou k samotnému rituálu a k vizualizacím.

Rituálně pracujeme se stříbrnou barvou

Poslouží nám k tomu stříbrné svíce a svícny, stříbrné stuhy nebo provázky, mince, lístečky měsíčnice, stříbrné šperky nebo flitry. Ingredience používáme tři nebo násobky třech: tři svíce, tři stuhy, devět mincí. Využíváme barvu bílou, oltář můžeme ozdobit bílou lilií v bílé váze, nebo zvolíme kytici bílých růží. Další vhodnou měsíční květinou jsou pivoňky nebo kosatce. Před rituálem se uvolníme tancem, nejlépe za doprovodu šamanských bubnů, případně jiné, přijatelné meditační hudby. Vhodné je před samotným rituálem provést očistnou koupel.

Rituální kruh máme vytvořen, nyní jej posvětíme

Vezmeme svěcenou vodu, nebo misku s vodou, v které jsme předem rozpustili trochu soli. Obejdeme kruh, opět od východu a po jeho obvodu jej lehce pokropíme. Máme-li připravenou kadidelnici, posypeme rozpálené dřevěné uhlí kuřidlem (sušenými bylinkami, dubovými listy, kořením). Vezmeme kadidelnici za řetízek, obejdeme kruh a posvětíme jej magickým kouřem. Pro zjednodušení tohoto aktu (v uzavřené místnosti) použijeme vonný kužel, zapálíme jej stejně jako vonnou tyčinku, položíme na malý tácek a obejdeme kruh s tímto vonným kouřem. Případně do aroma-lampy kápneme příslušný éterický olej. Doprostřed kruhu nebo na oltář postavíme svítilnu ozdobenou stříbrným půlměsícem.

VNITŘNÍ MOUDROST – PRIMA ŽIVOT

Potom se již prakticky soustředíme na rituál, jehož účel máme dopředu promyšlený, abychom ve zmatku neplýtvali energií na dodatečné úpravy. Můžeme samozřejmě provést rituál bez jakéhokoliv vzývání čehokoliv. Pouze se soustředíme na vlastní činnost a na přání, která hodláme realizovat. V takto připraveném kruhu vyrábíme magické amulety nebo talismany, mentálně se zaměříme na konkrétní cíl. Dodržet musíme jednu důležitou podmínku: zásadně ponecháme mimo kruh jakoukoliv negativní myšlenku a záporné emoce, všechny starosti, všechen běžný život. V kruhu zapomeneme na čas a soustředíme se na přítomný okamžik nejlépe jak to dokážeme.

PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?

stone-circle-654777_1920

            Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?