Živel ohně – jiskra života

Oheň je příčinou světla. Princip ohně se projevuje ve veškeré hmotě, je ve znamení neustálé proměny. Zářivé hvězdy zrodily se z ticha mrazivého vesmíru. Oheň a světlo je prvotním základem pro vše stvořené, vše co je viditelné i neviditelné. V raných dobách Země vznikal oheň sopečnou činností, také oheň v oblacích vznikal při bouřkách. Naše planeta prochází neustálými změnami, v životě člověka neměřitelnými, kdysi dávno bývala vulkanickou ohnivou zemí. Oheň je horký a suchý, je to element velmi neklidný. Základním prvkem ohně je vodík.

Oheň je chemický proces. Je elektrický, vytváří světlo a dává teplo. Ztělesňuje stvoření světa, je velmi nespoutaný, směřuje vzhůru. Je výbušný, bojovný, inspirativní, v ohni je jiskra a neviditelné záření, které nás ovlivňuje.

Živel ohně - jiskra života

Živel ohně – pohybová energie

Ve starověku je oheň pokládán za dar bohů a náležitě uctíván. Oheň symbolizuje Slunce a rudou planetu Mars. Má mužskou energii. V principu ohně, jako ve všem ostatním, jsou dvě polarity: tvořivá a ničivá. V ohni je život, pravda a svoboda, vyjadřuje pohybovou energii. Oheň je žár, teplo, láska a vášeň, symbolizuje mysl a vůli. Stejně tak jako on mohou také vášně být těžko zvladatelné, někdy dokonce agresivní a bez zábran. Oheň je sférou sexu. Je v něm princip síly a moci. Energie ohně může být ničivá. Říká se: ,,Nezahrávej si s ohněm.“ Živel ohně je dnes v našich životech zastoupen nedostatečně. Dříve lidé na otevřeném ohni vařili, ohněm v kamnech topili, svítili svíčkami. Proto je zapotřebí tento živel do našich životů vrátit, například v podobě svíček nebo krbových kamen. Případně pomůže venkovní častější posezení u plápolajícího ohýnku. Bez rozpoznání vnitřního ohně tápeme v duchovní tmě. Nejvíce tohoto živlu nám schází v zimním období, neboť živel ohně je zastoupen také ve slunečním záření. Ostatní živly jako je vzduch, voda a země nám svou energii nabízí po celý rok každý den ve větší míře, především pravidelným pobytem v přírodě.

Živel ohně - jiskra života

Element ohně si poradí s neschopností odpouštět

Odstraní pocity viny a různé vnitřní blokády. Dává energii změnám, smělým plánům, odvážným akcím, pohybu, emocím a vůli. Odstraňujeme zlozvyky, nechtěné vzpomínky, vtíravé představy, negativní myšlenky. Energie ohně napomáhá úspěchům v pracovní či společenské aktivitě, zlepšení komunikace, tvořivosti v umění, podporuje tvořivé snění. Podněcuje cílevědomá rozhodnutí, odvahu, smělost a autoritu. Ovládá vášeň, oživuje lásku, sexualitu, aktivuje životní energii, impulsivnost, léčení, citové vnímání, vnitřní očistu. Nepodaří-li se nám zkrotit oheň v sobě, může nás ovládnout netrpělivost, bezohlednost, výbušnost a nezvladatelná pudovost.

Rezonátory náležející živlu ohně

  • Živel ohně vzýváme při rituálech týkajících se jasnovidectví, jasnozření, zdolání negativních energií.
  • Používáme všechny odstíny červené barvy, oranžovou, zlatou a bílou.
  • Astrologická znamení jsou Beran, Lev, Střelec.
  • Znakem ohně v tarotu jsou hole (žezla).
  • Ze smyslů ovládá zrak.
  • Rezonátory symbolizující oheň jsou pálivé čili papričky, polodrahokam rubín a další červené a oranžové kameny, červené a rudé květy, fotografie ohnivého západu Slunce. Dále sem patří dýka, meč, kadidelnice.

Živel ohně - jiskra života

Podmanivá síla ohně také uklidňuje emoce. Není nad příjemné posezení s přáteli u ohýnku, podmanivý je pohled na praskající plameny ohně v krbu, meditativní posezení u ohně navíc pročistí auru a zmírní divoké duševní procesy. Oheň je také symbolem různých oslav. Zapálení olympijského ohně je prastarý rituál. Před vánocemi, první adventní neděli rituálně zapalujeme svíčky na věnci betlémským světlem. Silvestr je ve znamení ohňostroje. Čarodějky během rituálů tančí kolem ohně, používají svíčky na svém oltáři. Také svým zesnulým připomínáme naší lásku plamínkem svíčky.

Archanděl Michael – vládce ohnivého živlu

Vládcem ohnivého živlu je Michael, strážný anděl židovského národa, bojovník proti všem silám temna. Chrání před nebezpečím a jeho vibrace dodává životní sílu a radost. Bývá zobrazován s mečem nebo s kopím v boji s drakem. Archanděl Michael je svým postavením nejblíže k bohu, rezonuje se sluneční energií. Je patronem poutních míst, hranic a stezek, strážcem neviditelné mezery mezi světy tam nahoře a tady dole.

Oslovte Michaela potřebujete-li získat duchovní sílu, překonat těžkosti, poprat se s negativní energií, ať už se týká čehokoliv. V případě, že bojujete sami se sebou a toužíte zbavit se zlozvyků nebo zapracovat na prosvětlení vlastního charakteru, napravit negativní vlastnosti, potom právě Michael je zde pro vás. Zahalte se do modré barvy, ozdobte se zlatými šperky, tak uctíte Slunce, jehož je Michael patronem.

Čas a místo pro rituály ohňového živlu

Nejvhodnější čas pro ohnivé rituály je pravé poledne, plné světla a jasu. Využíváme jižní žár Slunce. Rituály, kdy vzýváme živel ohně, provádíme především v přírodě. Nemáme-li tu možnost nebo nemůžeme-li pracovat s otevřeným ohněm, vizualizujeme si rudý západ Slunce, sluneční světlo, výbuchy sopek, sopečné magma, rozpálené pouště, bouřku, blesky, hvězdné nebe, barevnou duhu. Fantazii se meze nekladou. Večer nebo v noci se zaměříme na oheň spoutaný, na svíčky a lampy.

Eshop – zobrazit všechny eKnihy

Pokud bychom si nebyli při používání svíček jisti bezpečností, můžeme je nahradit olejovými lampami, kde využijeme také barvy a vůně vonných olejů.

Související: Magie svíček – spirituální světlo

Živel ohně - jiskra života

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.