Pomerančový džus bez chemie

orange-juice-410333_1280-300x200Domácí pomerančový džus je velice chutný a bez chemických přísad vás určitě potěší i na duši.

Ingredience: 1 kg pomerančů, šťáva z osmi citronů, 1,5 litru domácí karotely, 2 lžičky kyseliny citronové.

Postup: dužinu z pomerančů vaříme ve dvou litrech vody, zhruba deset minut. Potom přidáme předem připravenou domácí karotelu, citronovou šťávu a kyselinu citronovou. Přidání cukru je na vašem uvážení. Vše rozmixujeme. Nápoj ředíme vodou dle chuti.

Karotelu si připravíme jako základ pro vynikající domácí pomerančový džus

juice-367208_1280Příprava není náročná a výsledkem je velice chutný a zdravý nápoj. Pro naše děti je tento osvěžující, domácí vitamínový nápoj lepším řešením, než používání barvených ,,ovocných“ limonád.

Ingredience: 1,5 kg karotky, 1 lžička kyseliny citronové, 3 lžíce citronové šťávy.

Postup: očištěnou karotku pokrájíme na menší kousky, podlijeme  a dusíme do změknutí.

Podle potřeby naředíme studenou vodou a rozmixujeme beze zbytku do jemné konzistence. Přecedíme přes síto. Potom vzniklou hmotu zředíme vodou v poměru: 0,4 litru karotkového protlaku / 0,6 litru vody.

Přivedeme k varu, přidáme lžičku kyseliny citronové a 3 lžíce citronové šťávy. Podle vlastního uvážení můžeme dle chuti přidat cukr, v tom případě mícháme, dokud se cukr nerozpustí. Karotelu plníme do sklenic, zavíčkujeme a sterilujeme Zhruba 15 minut.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

   Pomerančový džus bez chemie

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.