Pohanský symbol – roh hojnosti

Roh hojnosti je symbolická nádoba ve tvaru rohu, například spletená z proutí. Jde o jakýsi symbolický proutěný koš, kam ukládáme hojnost úrody, plodů přírody. Ale i skutečnou hojnost vlastních životních příběhů, životních zastavení a splněných tužeb. Roh hojnosti připomíná pohádkovou symboliku ,,Ubrousku prostři se“ nebo ,,Beránku otřes se“. V řecké mytologii najdeme příběh, kde se podobně jako v pohádkách roh hojnosti naplní pokrmy (medem, mlékem). Roh hojnosti nám také může připomínat srpek Měsíce, kdy Luna sama je magickým symbolem plodnosti (hojnosti). Symbolicky může ,,úroda“ a ,,hojnost“ představovat cokoliv jiného, než jen podzimní sklizeň.

Tuto pomyslnou nádobu můžeme naplnit během meditace nebo vizualizace také penězi: ,,zlatými dukáty“, nebo láskyplnými dary pro naše blízké, dary pro Matku Zemi – v podobě afirmací a modliteb.

Roh hojnosti můžeme až po okraj naplnit radostí, smíchem, dobrou náladou, optimismem

Vše, čím naplníme náš posvátný roh hojnosti, se k nám vrátí, až přijde ten správný čas. Vše, čím naplníme ve svých představách roh hojnosti, a uložíme na časové ose ,,budoucnosti“, se k nám může odzrcadlit, pokud vytrváme ve svém úsilí, a nepodlehneme netrpělivosti nebo nedočkavosti. Proč? Protože nevědomky, můžeme své osobní ,,neviditelné rohy hojnosti“ naplnit také myšlenkami na nedostatek, myšlenkami strachu, hněvu, závisti, nebo emocemi žárlivosti a smutku.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Zpětná vazba funguje tak jako tak. Proto zůstaňme napojeni na intuici a vědomě ukotveni v myšlenkové a emoční harmonii.

woman-404348_1280

                  Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?