Úplněk v Raku nese poselství do nového roku 2021 na křídlech vážky

K dnešnímu úplňku v Raku mi přišel symbol vážky, a to i přesto, že jsme na počátku zimního období a vážky v přírodě můžeme pozorovat za teplých letních dní. Možná nám symbol vážky říká, že pokoj do našich duší přijde až s příchodem příštího léta, magicky krásné vážky, která je poslem štěstí a radosti, lehkosti, harmonie, představuje moudrost duše a duševní zdraví. Znamení v podobě vážky odkazuje k odvaze a vnitřní síle, říká nám, že život není tím, čím se zdá být. Vážka je symbolem trpělivosti, znovuzrození a obnovy, dosažení vysněných cílů, je symbolem změn a odhalení iluzí. Spojuje energie vody a vzduchu. Nastartované změny potřebují čas, čas pro tělo, ducha a mysl, jakmile proběhnou změny na emocionální a mentální rovině, výsledné efekty propuštění starých vzorců se budou pozvolna manifestovat na rovině hmotné.

Úplněk v Raku nese poselství do nového roku 2021 na křídlech vážky

Křídla vážky hrají pestrou paletou barev, nabádají nás vnímat život barevně, nikoliv černobíle, uvědomovat si rovnováhu mezi pocity a myšlenkami, žít život naplno, mít radost z pohybu, z duchovní vnímavosti, z nových perspektiv. Pozorujeme-li vážku v letu, uvědomujeme si, že je královnou letu, její křídla předvádí mistrovský tanec, vážka dokonale splývá s energií vzduchu. Vzduch je symbolem mentálního těla, voda a Měsíc symbolizují podvědomí a emocionální tělo, hledejme rovnováhu mezi pocity a myšlenkami, nechme barevné myšlenky tančit a naslouchejme vnitřnímu hlasu. Nechme zazářit své vnitřní světlo, jehož je vážka magickým symbolem.

Než se z vodní nymfy zrodí krásná vážka, než dojde k této čarovné mutaci, její bytí projde sérií nutných změn, které nakonec vedou k probuzení krásy dřímající v bytosti skryté uvnitř nymfy. Krása vážky skrytá v těle nymfy pod vodní hladinou se rodí a probouzí ve vzduchu a v záři slunečního světla. Jedině v záři slunečního světla se stane kouzlo a zrodí se krásná bytost s křídly, dojde k transformaci, k vzestupu z vody (podvědomí) na světlo (vědomí). Aby se mohla křídla vážky rozvinout a její tělo ožít v novém prostředí, je to právě voda obsažená v těle nymfy, která pomáhá rozbalit rostoucí křídla aerodynamického tvaru. Klíčem k transformaci je uvolněná energie z podvědomí, životní energie, která na světle získá zcela novou kvalitu, potom se může duše s lehkostí vznést a začít nový, vzdušný život prozářený slunečním světlem. Vědomí se probudí v nové kvalitě. Lidské vědomí nyní prochází podobným procesem, energie vody, energie věku Ryb a emocí za sebou zanechává (ve vodě) symbolismus oběti. Vědomí se probouzí a co nevidět rozkvete v energii věku Vodnáře, dostane křídla svobody (vzduch), povznese se na vyšší úroveň. V tomto roce se lidský rod zcela a hluboko ponořil do emocionálního pole, prošel nutnou fází svého vývoje, aby se probudil do jedinečné vnitřní svobody, aby si nechal narůst křídla, aby se nechal inspirovat přírodou a nebál se dalšího vývoje a věřil v transformaci lidského ducha.

Přeji nám všem do nového roku ať nám narostou křídla. Přeji nám trpělivost, nic nelze uspěchat. Vážka je vlastně ve svém hmyzím světě malý okřídlený drak, je to dravec, přesto nás okouzluje svým ladným pohybem, dokonalým letem nad vodní hladinou. Přeji nám do nového roku objevit v sobě dračí energii, projevit o trochu více zdravé dravosti, předvést více odvahy a získat dokonalý zrak vážky. Přeji nám zvládat všechny fáze nezbytných proměn s lehkostí a s odhodláním vidět světlou budoucnost. Přeji nám porozumět svým snům. Porozumět sám sobě. Stát se mistry volného letu – mistry života na křídlech.

Úplněk v Raku nese poselství do nového roku 2021 na křídlech vážky

GALERIE FANTAZIE – Květinové dekorace, dárky

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.