Vanilka pravá – afrodiziakum

vanilla-flower-542019_1280-300x168Vanilku pravou najdeme na seznamu afrodiziak už od dávných dob. Domovinou vanilky je Mexiko, kde roste divoce. Jedná se o liánovitou orchidej se žlutobílými nebo zelenkavými květy, které kupodivu nijak zvláštně nevoní. Krásně voní plod či správněji tobolka, obsahuje vonnou látku vanilin. Vzrušující vanilková vůně připomíná lidské feromony, je balzámem na psychiku. Toto velmi drahé koření je skryté v dlouhém lusku sklizeném v nezralém stavu, upraveném fermentací.

Inkové za starých časů přidávají vanilku nasládlé vůně i chuti do různých jídel, ale také do magických lektvarů podporujících plodnost a sexuální výkonnost. Věří, že vanilka probouzí erotické vášně. Také Aztékové ji zbožňují, vanilkou ochucují kakaové nápoje i šňupavý tabák.

Vanilka pravá je balzámem na smutek a neklid na duši

Vanilka má povzbuzující a posilující účinky. drying-114135_1280Vanilka je exotickou přísadou do čokolády. Dřeň z fermentovaných lusků orchideje se ani zdaleka nedá srovnat s umělou vanilkovou esencí.

Použijeme ji jako rezonátor při rituálech týkajících se lásky, erotiky, erotického snění, ale i pro duševní pohodu a nervové posílení.

Éterický vanilkový olej je erotická, sladce kořeněná vůně svůdnosti, dráždí smysly a dokonce navozuje pocity euforie a rozvíjí fantazii.

Vanilka je zasvěcena planetě Venuši.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Vanilka pravá - afrodiziakum

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.