Vzdušné znamení: Váhy

Sluneční znamení Váhy z pohledu možného duchovního rozvoje. Váhy spravedlnosti, neklidné váhavé rozhodování, dvě strany vah, nerovnováha (emoční náladovost), touha po rovnováze ve vztazích, emoce a city na vahách, vztahovačnost – to je jen nepatrný výčet mírné a přesto složité povahy tohoto vzdušného znamení. Vzdušný živel dává Vahám lehkost a předpoklad pro schopnost napojení na „vyšší mysl“.

Vzdušné znamení: Váhy

Energie planety Venuše ovlivňuje u tohoto vzdušného znamení: především partnerství a vztahy všeobecně, rodinné zázemí. Venuše pomáhá Vahám navracet rovnováhu tam, kde je narušen tok pozitivní, rovnovážné energie. Váhy bývají přátelské a přizpůsobivé, bývají rozenými diplomaty. Avšak na kompromisy přistupují pomaleji, s rozmyslem a poněkud váhavě. Mají vysoký stupeň intuice, proto vnímají velmi silně cit pro zvažování všech pro a proti během nelehkého rozhodování. Váhy dávají většinou přednost klidu a pohodě, než proplouvání neklidnými vodami vztahových sporů. Toto vzdušné znamení nesnáší hádky, nespravedlnost a hrubost. Váhy se obtížněji rozhodují, než jiná sluneční znamení, ale pokud už se rozhodnou rázně jednat, dokáží za sebou, někdy dosti nekompromisně, takříkajíc pálit mosty. Podobné to mívají Váhy s výbušností: hodně a dlouho vydrží, upřednostňují klid, radost a spokojenost, ale když pohár vody jejich trpělivosti přeteče, potom jejich uvolněná energie stojí za to, a leckoho i překvapí, někdy i Váhy samotné.

Váhy – sluneční znamení zvěrokruhu

Zůstávat ukotveni v samém středu, s vrozenou laskavostí a smířlivostí, a vyhýbat se konfliktům je jejich požehnáním a darem, ale někdy i prokletím. Váhy se neumí přetvařovat, proto také docela často ,,narazí“ díky své upřímnosti a snaze, udrže rovnováhu za každou cenu. 

Pokud mají Váhy posoudit spor druhých lidí, dlouho váhají, na čí stranu se přiklonit. Zvažují pro a proti, a nakonec stejně většinou zaujmou neutrální postoj. Anebo z problému opatrně a promyšleně vykličkují. Nejen pro svůj vnitřní klid, ale i pro klid vnější: v rodině, v zaměstnání nebo ve skupině, kde se zrovna pohybují. Možná se tak ve Vahách projevují sebeobranné, impulsivní postoje, někdy v podobě vědomě naučených sebeobranných mechanismů. Projevují tak svůj strach ze selhání, strach vzít na sebe odpovědnost, strach z nepřiměřené kritičnosti, mířené proti jejich osobě. Obyčejně jsou Váhy společenské, mívají příjemné a neokázalé společenské vystupování, nepotrpí si na samotu, nesnáší spory. Jsou upovídané, rády naslouchají, vnímají kolem sebe harmonické vibrace. Logické myšlení udržují v harmonii s podvědomím a silnou intuicí.

Možný duchovní rozvoj pro znamení Vah

Pokud je ve Vahách základní archetyp jejich znamení spíše potlačen, potom se do komunikace zapojují váhavě, nenaslouchají pozorně, spíše se během rozhovoru ztrácejí v kolotoči vlastních myšlenek. A v časech obtížně řešitelných starostí, nebo životních karambolů, uzavírají se do svého vnitřního světa, do samoty. Komunikovat se jim moc nechce, stávají se vztahovačné, a v (emoční) sebeobraně afektivní a úsečné. Někdy dokonce propadají stavům, kdy je jim všechno jedno, a v dobrovolné samotě zaobírají se jen sami sebou. Tvořivá aktivita se rázem promění v lenost. Zraněné Váhy před potížemi a nepříjemnou pravdou raději zavírají oči, a pasivně čekají, až se nepříznivé okolnosti změní.

Váhy: základní znamení, živel vzduch, vládnoucí planeta Venuše. Polodrahokam: akvamarín. Pod vládou planety Venuše mívají Váhy umělecké sklony, a jako vzdušné znamení často si jen tak poletují s hlavou v oblacích. Někdy obtížně krotí nespoutané „vážky“ ve své hlavě – vzletné myšlenky. Toto vzdušné znamení, a jejich romantická povaha, neustále touží po lásce, pohlazení a něžnosti. Vyjádřené osobní sympatie potřebují stejně, jako hluboký nádech čerstvého vzduchu. Lásku touží dávat i dostávat. Někdy ale mívají Váhy trochu potíže s tím, udržet braní a dávání v rovnováze. Svoje vlastní já posunou do pozadí a přijdou o vlastní identitu, pokud se ztratí v přáních a představách svého okolí o tom, jací by měli být a jaký by měl být jejich život. Pokud je energie Vah oslabená, násilné zasahování do jejich citlivé osobnosti nesou obtížně. Potom se může snadno stát, že neumí přijímat (lásku, dary života na hmotné úrovni), dostaví se obavy, zda si to vše zaslouží. Obzvlášť pokud se jim v raném dětství nebo dospívání moc lásky a pochopení pro jejich vzletnou, vzdušnou povahu nedostávalo. Potom mívají problémy uvědomit si vlastní hodnotu a udržet si zdravé sebevědomí.

Venuše je symbolem tolerance, rovnováhy a harmonie, mírnosti, zdvořilosti, bezelstnosti, osobního šarmu. Dává do vínku vytříbený smyslu pro krásu, smysl pro estetično (někdy se zbytečně přísným pohledem), dává vlohy pro výtvarné umění.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Vhledem do vlastního nitra Váhy odhalí zápory ve svém podvědomí. Potom se dostaví spokojenost na všech úrovních a harmonické pozitivní vyzařování, průzračná mysl, plná pochopení pro okolní duální, a ve všem polarizovaný svět. Pokud Váhy dokáží sami sobě aktivně nabídnout teplou náruč sebelásky a naučí se vnímat vibrace vlastního srdce, přitáhnou si do života ty správné okolnosti a přátele, neobyčejné životní výzvy a vše, co si dokáže jejich mírná, pozitivní a tvůrčí mysl představit. 

Související: Váhy – láska a erotika

Vzdušné znamení: Váhy

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.