Vodní znamení: Rak

pair-777044_1280Vodní znamení Raka z pohledu možného duchovního rozvoje. Vodní živel tohoto znamení nám napovídá o jeho kvalitách i nedostatcích: napojení na energii Měsíce, bohatost citů, pocitů a emocí, zranitelnost, přecitlivělost, rodina, děti, hřejivá náruč, starostlivost, soucit, více instinktu než racionality. Bytostně nesnáší bezcitnost a hrubost. Rodina bývá pro Raky záchytným bodem, majákem na cestě životem, bezpečným přístavem, který s velkou trpělivostí buduje. Pro vlastní rodinu a milované osoby dokázal by Rak i hory přenášet a skály lámat. Druhou stránkou tohoto vodního znamení je proměnlivost nálad, sklon k zbytečným stresům, sklon k žárlivosti, potřeba někoho vlastnit, zadržování emocí a někdy i neschopnost dávat své city najevo. Rak touží po něžnostech a dotycích, lásku touží dávat a stejnou měrou dostávat. Přesto může na své okolí působit chladně a nepřístupně. Raci si dokáží stanovit životní směr a priority, dokonce spolehlivě vědí, kam své kroky nasměrovat, ale jen do chvíle, než se jim do této cesty postaví překážka. Poněkud větší balvan v řece jeho života může být pro Raka velkou překážkou, obtížně hledá okliku a ještě obtížněji se vydává proti proudu. Navíc má zbytečné sklony vidět i v menším kameni obrovský balvan starostí.

Rak – sluneční znamení zvěrokruhu

Vládnoucí planetou Raků je proměnlivá Luna, vládkyně vod a podvědomí

Toto znamení vodního živlu je plné energie, cítí se šťastně a spokojeně, pokud je vše v jejich životě v pořádku. Avšak i drobné neshody, a výkyvy nálad způsobují u tohoto znamení stres a někdy i hysterické reakce. Obzvlášť pokud zažívá citlivé chvíle vztahující se v periodickém čase na proměnlivou energii Měsíce. Během obtížně řešitelných životních krizí ztrácí život pro Raky smysl, to se odvíjí od jejich vztahovačnosti a zranitelnosti. Častěji než jiné znamení se poté uzavírají do svého nitra, prožívají cancer-759090_1280různé strachy ze zklamání a obavy z neznámé budoucnosti. Ze strachu se vzdávají zodpovědnosti za celek, raději se stáhnou do ústraní a nechají rozhodování na ostatních. Znamení Raka se v takových chvílích může, bohužel, velice snadno uchýlit k různým závislostem (alkohol, drogy.) V tom lepším případě se extrémně zaměří na práci, ale jeho citlivá povaha podobnou zátěž nevydrží dlouhodobě, přestože toto vodní znamení je ve své podstatě velmi pracovité a zručné.

Raci si s oblibou potrpí na všelijaké amulety a talismany. Rádi si uchovávají upomínkové předměty, dárky, ale i živé vzpomínky. Rádi vzpomínají na dobré staré časy, na mládí, na všechny příjemné zážitky a zkušenosti. Citové vzpomínky ve svém srdci na nepovedené vztahy uchovávají však zbytečně dlouho, někdy dokonce navěky. Jejich úkolem je nezabývat se kolem dokola minulostí, křivdami nebo vinou. Pozor na vzpomínky hluboko a vědomě skryté v nitru podvědomí, vzpomínky z dávné, ne zrovna šťastné minulosti. Na druhou stranu Rak se musí naučit nepěstovat v sobě strach, například: zda budu dobrou matkou, nebo zda dokážu uživit svou rodinu.

Rak patří mezi základní znamení, vodní živel, vládnoucí planeta Luna. Polodrahokam: jaspis. Pokud je u zrozence v Raku vodní energie oslabená, častěji meditují a nahlížejí bez obav do svého podvědomí venku v přírodě, nejlépe u vodních toků, u řeky, potoka nebo vodopádu. Je však vhodné záměrně se vyhýbat podivným stojatým vodám s pochmurnou energií. Prospěšná bude také meditace nebo poklidné rozjímání za poslechu hudby doplněné efektními zvuky z přírody. Procházky po proudu řeky osvěží Račí mysl, a dodají životní energii. Pokud je znamení Raka silné, a člověk jede naplno v melancholii, strachu, obviňování druhých i sebe sama, potom je nutné doplnit živlovou energii zbývajících elementů – vzduchu, ohně i země. Vzduch dodá lehkost bytí, oheň sebedůvěru a odvahu, element země stabilitu a pevnost v rozhodování.

Vodní znamení: Rak

U Raků všeobecně záleží na tom, zda jejich vlastní dětství bylo šťastné, plné lásky, porozumění a doteků, potom se pohybují po proudu řeky s klidem, a s přehledem zvládají i bouřlivější peřeje. Snad jen odrážející se tvář zadumaného Měsíce v úplňku přináší jim do vědomí, a tím i do života emoční zmatek a nejistotu v pracně stanovených jistotách.

Možné úkoly na duchovní cestě pro sluneční znamení Raka

Životním úkolem Raka může být naučit se proplouvat beze strachu a paniky v různých vztahových situacích, ať už partnerských, rodinných nebo pracovních. Naučit se nahlížet do svého podvědomí, nebát se, že se ve svém podvědomí ztratí jako v hluboké tůni. Odhalit v životních okolnostech ty správné příčiny a následky, souvislosti a souvstažnosti. Potlačit sklon k negativním myšlenkám a emocím, nepodléhat případné melancholii. Uvědomit si, co se ve skutečnosti nachází v jeho mentálním těle, jak správně pracovat s emocemi. Smířit se s tím, že život plyne jako řeka, a uvědomit si, co od života OČEKÁVÁ. To, co očekáváme, to k sobě přitahujeme. Rakova snaha, opatrovat neustále každou jemu blízkou bytost, může někdy způsobit opačný efekt. To se týká hlavně žen matek, musí si uvědomit, že i děti potřebují svobodu a volně dýchat.

Zvládne-li Rak své úkoly na duchovní cestě, najde-li cestu do vnitřního domova – ke své vlastní duši – stává se bytostí vysoce tvůrčí a inspirativní pro ostatní. Stačí vědomě se rozhodnout žít tady a teď, nekalit vodu minulostí ani strachem z budoucnosti. Stačí stanovit hranice pro své opatrovnictví a zavčasu dát svobodu těm, o které se oddaně stará. Potom se dokáže starat o bezpečí a teplo svého skutečného, fyzického domova, v realitě každodenního života s božským klidem a nepodmíněnou, všeobjímající láskou.

Vodní znamení: Rak

Diskuze

error: Obsah je chráněn autorským zákonem.