Silové, totemové zvíře – lev

Symbol lva najdeme nejen v astrologickém zvěrokruhu, kde se lev prezentuje jako velmi silné sluneční znamení. Lví síla a sebevědomí poukazuje na magickou moc duchovního nitra, probouzejícího se vědomí sebe sama, především v podobě pochopení: spirituální nesmrtelné podstaty lidského bytí. Krále pouště najdeme od pradávna také v symbolice starého Egypta. Majestátní lev je zobrazen v nejednom městském erbu, a samozřejmě je symbolem českého království. Královský lev je symbolem ušlechtilosti, hrdosti, velkorysosti, vytrvalosti, fyzické síly a dominantní moci.

Lev představuje silové, totemové zvíře, symbolizuje živlovou sílu ohně: velkou duševní a transformační sílu

Astrologický lev je symbolem introvertního chování, které může být někdy božsky klidné, přívětivé a mírné, ale i požitkářské, panovačné, egocentrické a nezřídka extrémní s potřebou vzbuzovat ve svém okolí obdiv a uznání. Lev je také symbolem instinktu v té nejryzejší přírodní podobě. Ač je ve lví smečce vůdcem, obyčejně se vyhýbá boji, pokud sám loví, svou oběť překvapí neobyčejně rychlým útokem. 

Lev, jako totemové zvíře, nám může pomoci zkrotit „dravou šelmu“ v našem nejhlubším nitru. Která se projevuje sebedůležitostí, egocentrismem, sobectvím, výbušnou zuřivostí, nebo nesmiřitelnou pýchou. Zde je lev především symbolem lidské duše: zkrocené síly v nás se projevují s královskou vznešeností, uvědoměním si zodpovědnosti za své činy. Nezkrocené síly v nás se projevují nebezpečnou, svéhlavou, vzácně až destruktivní nadpozemskou silou.

Související článek: astrologický Lev, láska a erotika

Milovat sám sebe znamená být milován

      Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?