28. 6. 2018 – silný úplněk v Kozorohu

Červnový úplněk nastane krátce před sedmou hodinou ranní. Energie narůstajícího úplňku již působí (zhruba dva dny před a dva dny po jeho vrcholné fázi), proto je dobré nevystavovat se fyzické ani psychické zátěži. Nejen pro znamení Kozoroha (zemské znamení) bude červnový úplněk spíše než o romantice o silných energiích, které bude třeba zvládnout s klidem a s úsměvem. Především práce, kariéra a pracovní vztahy, (a vše co je „zemité a hmotné“), budou od nás vyžadovat odpovědi na aktuální a důležité životní otázky. Včetně otázek peněz, nejen hojnosti a investic, ale i dluhů, dluhových pastí a podobně.

Energie úplňku a lidských emocí se budou pohybovat kolem záležitostí, které vyžadují zachovat klid a čistou mysl, rychlé rozhodování, smysl pro přesnost a řád. Některé záležitosti se dokončí, jiné se přesunou na další úroveň, vše bude záležet na naší pozornosti, na odvaze zbavit se starého a na umění, vidět kolem sebe to, co přichází jako nové, inspirativní, motivující.

Mnozí z nás si uvědomíme, kam se ve svém životě chceme posunout, čeho chceme dosáhnout, jaké máme životní priority, a zda nám životní podmínky umožňují realizovat nové plány a odvážné vize. Důležité bude umět PEČLIVĚ zvážit, zda je pro život důležitější kariéra či rodina, partnerské vztahy a klidné rodinné zázemí.

Červnový Horký a Medový úplněk je také úplňkem růží, které právě nádherně kvetou a voní, ale nesmíme zapomínat, že růže má také trní, a že v sobě květy růží skrývají mocnou letní energii ohně

Pokud se v těchto hodinách a dnech dostanete do složité situace, která by mohla vyústit v divokou hádku, zvolte klid, nikoliv neuvážený protiútok. Zhluboka dýchejte, zhluboka dýchejte, zhluboka dýchejte!

Na jaké energie je třeba soustředit pozornost? Na roztěkané myšlenky, pocity viny, na vše, co se v našem podvědomí projevuje jako stín a strach, případně jako závist a nepřejícnost. Na vše, co nám do života zrcadlí mezilidské vztahy.

Jakou taktiku zvolit? Klid a trpělivost. A pokud to situace dovolí, vsadit na vstřícnost. Neřešit nic násilím, úplněk pomine, a „horké hlavy“ vychladnou.

Pozor si musíme dát právě a především na „horké hlavy“ a snažit se řešit různé záležitosti s rozvahou. S rozvahou a klidnou myslí samurajů, protože tento úplněk bude opravdu „horký, žhavý a žahavý“.

Eshop: INSPIRACE PRO ŽIVOT

Pro některé z nás může být červnový úplněk „zkouškou“ odolnosti „nervového systému“

Po vzoru japonského samuraje vyzkoušejte, zda zvládnete BÝT den dva v naprostém klidu a bez známek nervozity, ať se děje cokoliv. Nesnažte se horkým hlavám (ani sobě) nic rozumově vysvětlovat, vyhněte se jakékoliv horké výměně názorů, otestujte své sebeovládání. Nevsázejte na přemoudřelost a zbytečně nemluvte, obzvlášť pokud situace, dle vašeho prvotního úsudku, vyžaduje zápornou reakci. Buďte však ve střehu. VŠE bedlivě POZORUJTE. Dlouhé a plané mluvení bude beztak zbytečné a zbytečně unavující. Ovládněte svou mysl, soustřeďte se na přesnost, nikoliv na styl. Otestujte vlastní emoční inteligenci – schopnost rozpoznat vlastní emoce, schopnost rozeznávat emoce druhých osob. Uvědomovat si emoce přesně v okamžiku, kdy se dostaví, schopnost nechat emoce projevit umírněně. Motivovat energií emocí především sám sebe. Vcítit se do osob, k nimž své emoce a s nimi spojené myšlenky směřujete (projektujete).

Na uklidnění zvolte poslech oblíbené hudby. Hudba (vibrace hudby) je nejlepší sedativum na špatnou náladu. Hudba uklidňuje, harmonizuje dýchání, napomáhá dobrému prokrvení celého těla, uvolňuje svaly a mentální bloky, harmonizuje čakry, spojuje bdělé vědomí s duší, s vnitřními – pravdivými pocity.

KOZOROH – láska a erotika

Rada pro červnový úplněk zní: v horkých chvílích zachovejte chladnou hlavu po vzoru japonských samurajů!

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?