Kozoroh – láska a erotika

rings-1132633_1920Znamení Kozoroha vládne živel země a planeta Saturn, což je kombinace spojená ponejvíc s materiálním založením, s budováním, s realizací plánů, s odvahou. Myšlení Kozoroha je kreativní, obezřetné, stavitelské, staví na společenském uplatnění, na tradicích. Je nesmírně ctižádostivý, trpělivý, nesnáší zmatek a chaos, bývá nedůvěřivý. Občas může Kozoroh působit poněkud snobsky a nepřístupně, vyžaduje respekt. Přátele získává opatrně, a občas také účelově, především pokud plánuje kariéru, ale ne za každou cenu. Dokáže postupovat vpřed díky vlastní inteligenci, nezdolnému úsilí a promyšleným strategickým plánům.

Kozoroh může mít sklony k samotářství častěji, než jiná znamení, bývá mlčenlivý a zádumčivý. K životu přistupuje racionálně, intelektuálně. Několik prvních schůzek proběhne zcela jistě bez naléhání k sexu, potrvá delší čas, než se Kozoroh citově otevře. Ani později od něj nečekejte, přestože vás bude milovat, časté poklony a vyznání lásky. Na druhou stranu ale získáte vždy elegantního, příjemně vystupujícího partnera, či partnerku. Získáte životní jistotu, partnera s vrozenou zodpovědností.

wedding-ring-736896_1920Pokud nechcete o lásku Kozoroha přijít, zvykněte si na jeho rozvážné, poněkud pomalé rozhodování a jednání. Smiřte se s tím, že vše musí jít jako hodinky, podle stanoveného plánu a řádu. Marnivost a rozhazovačnost není tolerována. Kritika se nepřijímá, naopak Kozoroh k životu potřebuje upřímný obdiv, ačkoliv si o pochvalu nebo uznání sám neřekne. Počítejte s tím, že se vám bude věnovat ve svém volném čase pouze omezeně, častěji bude o samotě ve své pracovně, nebo na častých pracovních schůzkách. Optimismus není silnou stránkou tohoto znamení, na svět se někdy dívá poněkud černobíle. Bez obav pokládejte jakékoliv otázky, pokud si nebudete s něčím vědět rady, vždy se vám bude snažit pomoci. Na druhou stranu se však nesnažte „vidět“ do jeho záležitostí. Předností Kozoroha je, že bude s odpovědností, trpělivostí a přiměřenou přísností, vychovávat vaše děti. Soukromí a rodinné záležitosti bude pečlivě střežit, a bude dbát na to, aby se děti a partner cítily v bezpečí, a materiálně zabezpečení. Bude od vás vyžadován respekt k jeho rodině a rodičům. Nikdy se nesnaže Kozoroha nutit, aby se odpoutal od členů své rodiny, naprosto nepochodíte. Zapamatujte si, že Kozoroh projeví v sobě živel země a energii Saturna, pokud by mělo dojít na rozvod a majetkové vyrovnání.

Věrnost: pokud toužíte po skutečně věrném partnerovi, poohlédněte se právě po znamení Kozoroha. Potřebuje k lásce, ale i k sexu, jistotu, stálé city a emoce. Neuznává povrchní, krátkodobé vztahy. Pokud vstoupí do vztahu nebo do manželství, přistupuje k lásce stejně zodpovědně, a poněkud konzervativně jako k životu. Na své okolí působí chladně a odtažitě, nebývá tedy často oslovován opačným pohlavím. Věrnost je pro Kozoroha alfou a omegou vztahu, takže se u něj může projevovat i zvýšená ostražitost a někdy i přehnaná žárlivost.

wedding-dress-615546_1920Žena Kozoroh: ač na první pohled chladná, přesto citově založená, spolehlivá žena, se smyslem pro praktičnost, a věrná, šarmantní milenka. Ale své emoce bude mít pod kontrolou, brzy však zjistíte, že má dobré srdce. Od ženy v Kozorohu nečekejte žádnou přehnanou vášeň, spíše pravidelnost a kvalitu, i když ve svém nitru skrývá své erotické sny a touhy. Od vztahu očekává jistotu a životní stabilitu. Energii do vztahu však investuje, především pokud jí nabídnete zázemí a pocit jistoty. Vždy vás bude přitahovat svým atraktivním, půvabným vzhledem.

Muž Kozoroh: poněkud konzervativní, racionální, šetrný, spolehlivý, svěží, příjemný a taktní muž, avšak emocionálně chladný milenec. Neočekávejte projevy emocí, ani přílišné komplimenty, spíše chladnost, která však není projevem lhostejnosti. Zádumčivost Kozoroha souvisí s jeho myšlením, které je systematické a analytické. Dokonce i ve vyšším věku je jeho mysl jasného ducha. Pokud máte předpoklad k tomu, být dobrou matkou a pečlivou hospodyňkou, máte napůl vyhráno. Kozoroh vás bude vždy přitahovat svým charisma a vybraným chováním. Za vaší lásku a teplo rodinného krbu se vám odmění komfortními dary.

Vhodný partner: Štír, Vodnář, Panna, Ryby, Kozoroh, Býk. Méně vhodný partner: Beran, Rak, Váha, Střelec.

Související článek: Zemské znamení – Kozoroh (duchovní rozvoj)

(Tato základní charakteristika slunečních znamení je pouze obecná, může se v některých aspektech odlišovat od osobního astrologického rozboru, vypočítaného podle přesného data narození.)

TAKÉ VÁM SE MOHOU SPLNIT SNY A PŘÁNÍ

baner kniha

Diskuze

error: Obsah je chráněn autorským zákonem.