Černý panter – silové zvíře propojené s energií Měsíce

Černý panter není jen tak obyčejná divoká kočkovitá šelma s tmavou srstí. Jedná se o levharta nebo jaguára se vzácným zabarvením, s barevnou odchylkou, která se nazývá ztmavení (způsobené nadměrným množstvím tmavého pigmentu melaninu v kůži a srsti). Při bližším pohledu vidíme skvrny na srsti černého pantera, jaké má běžně zabarvený levhart nebo jaguár.

Černý panter v podobě silového zvířete v sobě spojuje síly levharta a jaguára. Černý panter je mystickým partnerem a průvodcem, vyzná se v temnotě, je lunárním silovým zvířetem, strážcem bran do podsvětí a nadpozemských sfér. Provází neznámým prostředím, zná tajemství džunglí, pralesů, bažin, hor, savan a pouští. Jeho energie je propojená s duchem krajiny, s vodními zdroji, se stromy a jeskyněmi. Zná tajemství života, moudrost předků, je veden věděním bytostí, které nejsou z tohoto světa.

Poutníka provází časovými portály a je průvodcem astrálního cestování, energie černého pantera je silně ochranná. Je ale také symbolem smrti a znovuzrození, v nočních hodinách je silně propojen s energií Měsíce, s ženskou lunární silou. Zná tajemství přírodních živlů stejně jako tajemství lunární sféry, která souvisí se vším, co se na hmotné i jemnohmotné úrovni děje v prostoru mezi Zemí a oběžnou dráhou Měsíce. Ve dne je černý panter veden sluneční silou levharta nebo jaguára, jeho tmavé zabarvení postrádá mimikry světlé, skvrnité srsti, o to více je ostražitý v prostředí, kde jeho nápadné vzezření nesplývá s okolním prostředím.

Černý panter se jako silové zvíře objevuje vzácně, jako průvodce se objevuje až ve chvíli, kdy je poutník připraven otevřít se jeho síle. Symbolizuje trpělivou cestu osamělého poutníka, schopnost proměny, jasnozřivé vidění a slyšení, porozumění přírodním vzorcům a zákonům. Energie a síla černého pantera pomáhá zůstávat v rovnováze, vnímat vnitřní hlas, jednat s odstupem, vnímat nadpřirozené schopnosti, uzřít správný směr a dosáhnout cíle. Pro poutníka je díky schopnosti dokonalého nočního vidění a schopnosti orientovat se otevřeným prostorem a hvězdnou oblohou skvělým nočním průvodcem. V noci i ve dne se pohybuje ostražitě, sebejistě a tiše, přesně takovým tempem, jaké je v danou chvíli potřebné, vyniká vytrvalostí a lehce překonává velké vzdálenosti. Včas se dokáže stáhnout do ústraní a čekat, v případě potřeby během okamžiku projeví svou sílu, dravost a rychlost. Poutníka vede k důvěře v šestý smysl, nabádá nejednat pod tlakem, nevyvíjet nadměrnou sílu v nesprávný čas.

Černý panter nás nabádá uvnitř sebe cítit jistotu bytí, vnímat souvislosti a ve vnějším světě se pohybovat s lehkostí a jakoby mimochodem, bez lpění a připoutání, a to jak ve vztahu k minulosti, tak ve stavu k budoucnosti. Cítit jistotu bytí umožňuje přítomný okamžik, vnímání světa je subjektivním odrazem objektivní reality v našem vědomí prostřednictvím receptorů, vnímání zachycuje to, co v každý jeden okamžik působí na naše smysly a na vše, co máme uloženo v podvědomí. Jsme součástí „mentálního prostředí“, otisků a obrazů vnímání ostatních bytostí, které nám často „ukazují“, čeho se máme obávat. Splynutí s mentálním prostředím, které je plné strachu a obav, podporuje zkreslené vnímání a tím i zcela reálné prožitky, které tyto obavy a strachy zobrazují a potvrzují. Vnímání světa skrze sebe v přítomném okamžiku, podtrženém vysokou odolností proti neklidu, který přehlušuje vnitřní klid, a proti (provokativním) svárům vnějšího světa, dává světu jiný rozměr, než je ten naučený, manipulativní a hypnotický.

Černý panter – silové zvíře propojené s energií Měsíce

      Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.