Druidská Zvonková ratolest – kouzelná hůlka

Mezi rituální a obřadní nástroje keltských druidů patří kouzelná hůlka. Jde o takzvanou Zvonkovou ratolest, posvátnou větvičku jabloně. Irské legendy se často neobejdou bez kouzelného jablka nebo jabloňové větvičky, má-li poutník nebo hledající vstoupit do zásvětní říše, případně chystá-li se navštívit kouzelnou zemi Avalon. Pro druidy bývala Zvonková ratolest pokladem, který dnem i nocí opatrovali. Tam, kde roste jabloň se nachází magické místo, hranice časů – odkud lze putovat do paralelních světů. V předjaří, ještě než jabloně vykvetou,  si vyhlédneme jabloňový sad. Po tři dny se vydáváme na toto místo na procházku, meditujeme zde, uzemňujeme se a ladíme na pozitivní energii. Nejlepší pro uzemnění je procházet se bez bot, naboso splynout s energií země.

Výroba Zvonkové ratolesti – posvátné hůlky keltských druidů

Třetího dne, těsně před západem Slunce, se procházíme jabloňovým sadem a čekáme, až nás osloví ten správný strom. Jabloň, od které dostaneme větvičku – Zvonkovou ratolest, si nás sama vybere.

 • Nalaďte se na přítomný okamžik a přírodní energie kolem vás. Až dostanete ten správný impuls, zastavte se před jabloní, do kruhu kolem ní rozlijte pohár vína jako poděkování za dar lásky a vědění.
 • Vezměte si jabloňovou větvičku. Potom se posaďte zády k jabloni, opřete páteř o kmen stromu a meditujte.
 • Než odejdete, nezapomeňte poděkovat přírodním duchům za vedení a ochranu.
 • Nikdy netrháme větvičku z kvetoucí jabloně.
 • Uvědomte si při této příležitosti, že jablko je symbolem volby, svobodného rozhodování. Zvolte lásku, krásu, dobrosrdečnost. Zvolte lehkost bytí, krásu věčného mládí a porozumění sama sobě a světu.
 • Uvědomte si, že uvnitř jablka je skrytý magický symbol pentagramu.

Zvonkový rituál

 • Utvořte na oltáři kruh ze soli a doprostřed postavte bílou svíci.
 • Položte očištěnou větvičku jabloně na pentakl a požehnejte jí. Požehnejte také zvonkům, které jste si již připravili den předem – použijte tři malé zvonky.
 • Na větvičku vyřežte nožem athame vaše jméno nebo tajný symbol, který vás charakterizuje.
 • Potom zvonky připevněte na očištěnou a požehnanou větévku.
 • Na konci rituálu zabalte větévku do hedvábí nebo čisté lněné látky a uložte na chráněné místo.
 • Až do prvního zvonění musíte zvonkovou ratolest chránit před dotekem slunečních paprsků.

Ráno vyjděte ven, vydejte se na vámi vybrané místo v přírodě tak, aby jste to stihli do ranního rozbřesku

Místo, kde provedete první zvonění Zvonkovou ratolestí, vyberte v přírodě takzvané přechodové, hraniční: soutok dvou potoků, vyvěrající pramen řeky, vchod do jeskyně, studánku, břeh rybníka, místo u posvátného kamene. Uvolněně meditujte a čekejte na první sluneční paprsky. Jakmile Slunce vyjde, nechte sluneční světlo aby se dotklo vaší Zvonkové ratolesti. Zavřete oči, utište mysl a ratolestí zazvoňte otočeni směrem k východu. Potom se otočte v kruhu, po směru hodinových ručiček a předveďte vaší osobní Zvonkovou ratolest také duchům jihu, západu a severu. Tajemné zvuky, slyšitelné i neslyšitelné, napojí se na hudbu vyšších sfér a upozorní božské přírodní bytosti na přítomnost vašeho ducha. Nyní je vaše kouzelná jabloňová hůlka posvěcená, nyní se vaše osobnost stává adeptem magického učení. Energii Zlaté ratolesti doplníte, pokud si občas uděláte procházku a navštívíte jabloňový sad a spočinete v tiché meditaci pod jabloní, která vám větévku darovala.

Od této chvíle si Zvonkové ratolesti považujte, jako by to byl největší poklad

Bude uvnitř vás podporovat vaše vnitřní světlo, kdykoliv to budete potřebovat. Půjde s vámi životem, do její paměti na nehmotné úrovni bude zaznamenán každý váš krok, všechny úspěchy a všechny vědomosti, které postupem času získáte. Během každé významné životní události udělejte na větvičce zářez, v symbolech zaznamenejte o jakou událost se jedná, přidejte vhodnou barevnou stuhu nebo připevněte další zvonek.

Eshop – INSPIRACE PRO VĚDOMOU MYSL

Další varianta, jak si můžete upravit druhou jabloňovou větvičku: očištěnou větvičku natřete stříbrnou barvou a ozdobíte drobnými bílými květy, (a třemi počátečními zvonky). Podle jedné keltské legendy jsou tyto květy skleněné, ledově krásné jako bílá tvář Měsíce v úplňku. Tuto větvičku můžete posvětit energií bohyně Luny. Postupujeme stejně jako v předešlém případě, učiníme tak ale za jasné úplňkové noci.

Podle keltského stromového horoskopu jsou lidé – narozeni 25.6 – 4.7 a 23.12 – 1.1 jabloňové děti – zpravidla se jedná o laskavé, empatické, intuitivní a vlídné bytosti.

woman-972244_1280

                  Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?