Magnetit, magnetický smysl a podpora mimosmyslového vnímání

Magnetit patří k oblíbeným kamenům, už jeho název evokuje magnetické a magické účinky na lidské tělo i vědomí. Šestý smyl je nazýván smyslem magnetickým, souvisí s mimosmyslovým vnímáním, které můžeme podpořit magnetitem – přírodním magnetem. Použití magnetitu je možné popsat v obecné rovině, každý jsme jiný, každý má jinak nastavenou schopnost příjmu energií, což souvisí také s důvěrou v přírodní síly. Všeobecně je záporný postoj k přírodním silám rušivý. Zažíváme různá životní období, pokud máme ve své sbírce více kamenů, sami intuitivně vycítíme, jaký kámen či polodrahokam je pro nás v daném okamžiku vhodný. K všeobecným pravidlům pro užívání kamenů patří zásada nepůjčovat je druhým osobám, kameny mají schopnost přijímat energetické otisky a vlivy druhých osob, ve své paměti uchovávají převzaté informace.

Magnetit, magnetický smysl a podpora mimosmyslového vnímání

Magnetit je snadno dostupný harmonizační a uzemňovací kámen s magickými účinky na lidský organismus, na biomagnetické pole lidského těla, na meridiány, čakry, éterické tělo. Pomáhá lidskému tělu přijímat vyživující energie Země. Harmonizuje jak energetické proudy lidského těla, tak vnímání energetických proudů nacházející se v zemi, prostřednictvím tohoto kamene můžeme podpořit léčivé účinky přírody. Magnetit harmonizuje energetické proudy úplňku a novoluní, související se slabým, přesto energeticky významným magnetickým polem Měsíce. Energetický vliv magnetitu je dán především jeho dvojí polaritou, vlivem síly kladně–záporné polarity přitahuje i odpuzuje. To, co je příliš aktivní tlumí, oslabené podporuje. Energetické působení magnetitu do okolního prostoru je významné pro fyzickou stránku člověka i pro lidské vědomí, podporuje intuici, telepatii, předvídavost (vize), mimosmyslové vnímání, meditační aktivity. Po psychické stránce udržuje v rovnováze rozum, emoce a city.

Magnetické účinky magnetitu

Magnetit je kamenem meditace a magické prozíravosti, propojuje zemskou čakru (nachází se pod chodidly) a základní kořenovou čakru (zdroj vitální energie pro vyšší čakry) se zemí a zemským energetickým systémem (geomagnetické dráhy ley-lines). Kámen magnetit působí jako ukazatel směru, rozjasňuje rozum a pomáhá udržet rovnováhu rozum a srdce, mysl a duše, levá a pravá mozková hemisféra. Energetický potenciál je dán velikostí a tvarem kamene, můžeme jej využít pro uvolnění psychických blokád, pro léčbu (přikládat na místa bolesti), pro masáže a koupele (harmonizuje krev a oběhový systém), pro podporu koncentrace (ovlivňuje myšlení, jednání, emoce). Předností magnetitu je harmonizující účinek na celý organismus, předně na hypotalamus, díky jeho dvojí polaritě. Pokud je oblast hypotalamu harmonizována magnetitem, poté dochází k harmonizaci celkového tělesného metabolismu.

Magnetit přináší teplo, uvolnění, úlevu od bolesti, ovlivňuje regeneraci buněk, podporuje činnost oslabených orgánů, aktivuje samo léčivé schopnosti. Můžeme jej nosit u sebe, vkládat na třetí oko, vkládat na energetická centra – čakry, pod hlavu, k nohám (mírní křeče, bolesti kloubů, svalovou únavu). Magnetit příznivě ovlivňuje všechny čakry, příznivě působí na centra nohou a rukou, probouzí hadí sílu (životní energii). Magnetit vkládáme také do dlaně – pro uklidnění, v případě rozčilení, nervozity, strachu, úzkosti, vzteku. Posiluje životní energii, houževnatost, vytrvalost, sílu vůle, vitalitu, koncentraci, uvolňuje, uklidňuje, dodává energii. Eliminuje vše, co potřebujeme mírnit, přehnanou oddanost, žárlivost, zapomětlivost, roztržitost, hyperaktivitu, nespavost. Magnetit používáme pro osobní ochranu, eliminuje negativní vlivy druhých osob, chrání před elektrosmogem. Magnetit můžeme mít u sebe v případě, pokud je energie v místech, kde se nachází velká koncentrace lidí, pro nás zatěžující. Nosíme jej u sebe během pobytu na silně energetických místech v přírodě.

Zobrazit elektronické a tištěné knihy Psychologie chaosu

Magnetit přitahuje i odpuzuje, eliminuje například nechtěné energie různých předmětů. Pokud si například koupíte knihu v antikvariátu a máte pocit, že je „kontaminovaná“ energií dřívějších uživatelů, můžete upravit energetické vyzařování knihy tak, že ji po dobu osmi až dvanácti hodin ponecháte v blízkosti magnetitu. Nejlepší je větší kámen magnetitu, nebo několik menších kamenů položit přímo na knihu. V takovýchto případech, včetně energetického harmonizování těla nebo okolního prostoru, magnetit krátce očistíme ve vlažné vodě. Kámen občas energeticky posílíme (nabijeme) na přímém slunci, nebo jej na osm až dvanáct hodin necháme energeticky aktivovat křišťálem. Čas aktivace (osm až dvanáct hodin) souvisí s krystaly magnetitu – jedná se zpravidla o osmistěny, vzácněji o kosočtverečné dvanáctistěny.

Pokud rádi navštěvujete jedno z energetických míst u nás, legendární horu Říp a okolní krajinu, můžete zde pocítit magnetické i magické působení magnetitu. Zdejší hornina obsahuje větší množství magnetitu, což se na Řípu, a také u jiných čedičových kopců, projevuje výchylkami střelky kompasu.

Čedičové tyče, krajina Islandu

Magnetit, magnetický smysl a podpora mimosmyslového vnímání

Magnetit (magnetovec): černošedý až černý, neprůhledný krychlový nerost, s chladným kovovým leskem, někdy s modravým přísvitem. Magnetit je těžký a tvrdý, vyznačuje se vysokou hustotou. Má vysoký obsah železa, přitahuje kovové předměty. Obsahuje příměs titanu, hořčíku, manganu. Magnetit byl také prokázán v meteoritech pocházejících z Marsu.

Rezonátory pro magnetit (pro zesílení účinků)
Planeta – Země
Element – oheň, země
Numerologie – energie čísla 10
Čakra – kořenová čakra
Přidružený kov – bronz (slitina mědi a cínu)
Přidružené kameny – hematit (má podobné vlastnosti, ale není magnetický), křišťál, olivín, apatit, bronzit
Geometrické tvary – osmistěn, dvanáctistěn

Aktivace magnetitu osobní silou (myšlenkou, představou, vizualizací)
Aktivaci kamene provádíme podle vlastní potřeby (soustředěním se na záměr), nejúčinnější je zvolit formu mentální komunikace s kamenem. Aktivujeme-li větší množství oblázků magnetitu, získáme silnou podpůrnou energii. Pro umístění aktivovaných kamenů je vhodná skleněná nebo keramická miska. K magnetitu můžeme přidat přidružené kameny, (zde bude působit také barevná kombinace, olivín svou průzračností v zelené barvě zjemňuje černou barvu magnetitu), kousek bronzu nebo malou bronzovou sošku, geometrické symboly. Magnetit se používá k výrobě léčivých amuletů a talismanů pro štěstí, používá se během rituálů jako „magický kámen“, chrání před negativní energií. Šperky z drahých kamenů a magnetitu měla údajně v oblibě královna Kleopatra. Starověcí Egypťané zřejmě velmi dobře znali podstatu magnetu.

Kamínku antracitové šedi posiluj mou vůli, absorbuj a nech rozplynout negativní energie. Aktivuj symbol osmistěnu, sféru intelektu, rozumu a vědění, aktivuj osm paprsků moudrosti slunečního kola, kosmickou rovnováhu ducha a hmoty. V dokonalé lásce a dokonalé víře mého štěstí dbej.
Jak nad, tak i pod.
Tak se staň.

Související článek: Léčivá energie krystalů, polodrahokamů, Léčivé pískovcové kameny

Magnetit, magnetický smysl a podpora mimosmyslového vnímání

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.