Jarní kvítí – přírodní rituály


Sněženky:
 jsou něžnou připomínkou obnovy, síly a růstu. Na konci zimy zahrají kouzelnou zvonkohru, oznamují blížící se příchod jara, jsou poslíčci jarního vánku. Bílé květy sněženek prochladlé jinovatkou jsou úzce spjaté s jarem, symbolem naděje. Něžné kvítky ve tvaru zvonečku připomínají korunku, možná jsou dokonce symbolem jakéhosi korunovaného štěstí. Proto neváhejte a první sněženku, kterou spatříte, si utrhněte pro štěstí. Květ vložte do oblíbené knihy a ponechejte si jej po celý rok, než zas vykvetou sněženky nové. Rozhodně si každé jaro nezapomeňte natrhat novou kytičku sněženek pro štěstí.

Jarní kvítí - přírodní rituály

Magický rituál lásky

Ptáme-li se na lásku, svážeme věneček z květů sněženek, položíme na lodičku vyrobenou z březové kůry a pošleme po vodě jako poselství lásky. Lodičku, poslanou po proudu řeky nebo potoka, sledujeme dokud je vidět. Popluje-li bez větších překážek, láska bude opětovaná, zastaví-li se u břehu, láska k nám prozatím nepřijde. Zastaví-li se brzy, například o kámen, můžeme očekávat lásku, která však nebude mít dlouhého trvání. Popluje-li lodička se sněženkami bez překážek, až se nám ztratí z dohledu, čeká nás dlouhotrvající láska.

Konvalinky, symbol jarního slunce

Konvalinky: omamně provoní jarní vzduch, jsou jako ušité z bílého hedvábí – drobné, sněhově bílé zvonečky. Konvalinky jsou jako očarované klíče, s kouzelnou mocí odemykají jaro, jsou spojené se slunečními paprsky, které jejich zelená poupata vybělí a otevřou. Zelené listy, jemně ovinuté kolem stonků, ochraňují květy konvalinek jako andělská křídla chrání křehké, probouzející se duše. Podobně jako bílé lilie symbolizují nevinnost ale také okázalost, díky své nepřehlédnutelnosti jak krásou květů, tak omamnou vůní.

Pro klid a pohodu si vyrobte voňavé potpouri ze sušených květů konvalinek a ponechejte je na viditelném místě.

Kouzelné rituály: moudrost, inspirace, ochrana, učení, soustředění se, rozvíjení intelektu.

Jarní kvítí - přírodní rituály      Jarní kvítí - přírodní rituály      Jarní kvítí - přírodní rituály

Něžné sedmikrásky, poslové jara

Sedmikráska: jinak zvaná také chudobka je květinou přicházejícího jara, oznamuje konec zimy, když její květy rozsvítí každou mez, příkopy a okraje cest. Sedmikráska bývala jako léčivá bylinka opěvována hlavně ve středověku. Květy sedmikrásek se pokládají do dětských kolébek, a zdobí se jimi oltáře. Sedmikráska je zasvěcena planetě Venuši. Tato nenápadná květina je symbolem skromnosti, laskavosti, opory a nevinnosti.

Kouzelné rituály: láska a partnerské vztahy.

Jarní kvítí - přírodní rituály

Petrklíč, symbol magických tajemství

Prvosenka jarní:  neboli petrklíč odemyká pomyslné dveře k novému zrození, bránu do posvátného nebe, uloženého v srdcích každého z nás. Petrklíč se krásně vyjímá na udržovaném jarním trávníku, v čerstvé jarní zeleni vyniká především zářivě žlutou, růžovou, bílou nebo červenou barvou. Kytičkou prvosenky je možné odemknout vchody do tajných, posvátných jeskyní a bezpečně se dostat do podsvětí. V této čarovné květině je skryto tajemství nalezení cesty do ráje. Prvosenka je symbolem jara, nekonečné obnovy a růstu a všech magických tajemství. Během hluboké meditace na zeleném trávníku, posetém záplavou rozkvetlých prvosenek, v okamžicích vědomě prožívaného přítomného okamžiku, se vám může podařit navázat spojení s vílami. Květy prvosenky zdobíme sladké moučníky. Dříve se dokonce tyto květy kandovaly a pojídaly se jako sladký pamlsek.

Květomluva podle pohanských tradic

Kouzelné rituály: láska, především otevření se lásce a milostnému vztahu. Nové začátky, změny osudu. Navázání komunikace s astrálními bytostmi.

Jarní kvítí - přírodní rituály

Modrooké pomněnky, symbol věčné lásky

Blankytně modré pomněnky, lidově zvané andělíček nebo „do nebe klíček“, jsou jako křehké modrooké víly, přesto stále veselé, hravé a nezranitelné. Tato blankytně modře kvetoucí rostlinka je symbolem věčné lásky. V době jejich květu se v dávných dobách konají slavnosti pomněnek. Tanečnice se zdobí věnečky s modrými kvítky, zasvěcenými lásce, a tančí na oslavu lásky na březích posvátných řek. Pomněnky jsou zasvěceny Venuši a planetě Merkur. Použijte jejich sílu a moc při rituálech, kdy si budete chtít zachovat v paměti vzpomínky a udržet lásku. Případně potřebujete-li se všech nostalgických vzpomínek zbavit. Pomněnky bývají častým motivem prvních náušnic pro děvčátko, a také jsou častou ozdobou svatební kytice.

Pomněnky souzní s Venuší a jsou symbolem lásky, na kterou se nezapomíná.
Po-mně-nky – zní to jako „nezapomeň na mně“.
Pomni – pamatuj. Pomněti – pamatovati.
Pomněnky jsou symbolem „třetího oka“ a korunní čakry, a také „cestování do podsvětí“ – usnadňují náhled do podvědomí. V meditaci usnadňují „cestu do vzpomínek“.

Kouzelné rituály: láska, partnerské vztahy, přátelství, rodinné štěstí.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Jarní kvítí - přírodní rituály

Tulipán květina z „Pohádek tisíce a jedné noci“

V dávných sultánských palácích, v době osmanských sultánů, je tulipán květinou pro zamilované, důkazem dokonalé lásky, a zároveň nestálosti v lásce, zřejmě kvůli jejich rychle pomíjivé kráse. Plané tulipány symbolizují první lásku. Tulipány bývaly ozdobou venkovských slavností, společně s květy růží a zpěvem slavíků.

Palácové zahrady, patřící k harémům, zářily pestrou barevností tulipánů. Do sultánské ložnice byly ženy zvány červeným tulipánem.

 Italské verše (z písničky Tulipan od Trio Lescano)

Jarní kvítí - přírodní rituályJarní kvítí - přírodní rituályMluví mezi sebou
tuli tuli tulipány
šeptají v chóru
tuli tuli tulipány.
Slyšíš zpěv
nádherný
s romantickým půvabem?
Mluví o lásce
tuli tuli tulipány,
všechny mé sny tě dostihnou,
a o mě ti povědí úžasné
tuli tuli tuli tuli
tuli tuli tulipány…

Jarní kvítí - přírodní rituály

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?