Korespondence pro živel vody

beauty-655958_1280Vládcem vodního živlu je archanděl Gabriel. Je andělem zvěstování, vzkříšení a milosti, poslem božím a pomocníkem kněží. Spirituálním poselstvím jeho energie je znovuzrození vesmírného ducha v lidských srdcích. Odvrací od mamonu, hamižnosti a ziskuchtivosti. Přináší zdraví a harmonii, posiluje intelekt a uvážlivost. Už jen samotná představa o jeho přítomnosti povzbuzuje a utěšuje. Andělé, jakožto průvodci a rádci, při nás stojí vždy, když se jim otevřeme, pracují v duchovní rovině a pečují o zbloudilé duše. Podporují nás v životních plánech, vytvářejí příznivější podmínky, chrání před temnými duchy a negativními vlivy. Pomáhají nám slyšet skrytý vnitřní hlas. Není vhodné popírat jejich existenci.

Korespondence pro živel vody

  • Vládnoucí planety vodního živlu: Měsíc, Pluto a Neptun.
  • Astrologická znamení: Rak, Štír, Ryby.
  • Znak vody v tarotu: kalichy (poháry).
  • Pomůcky zvolíme: kotlík, pohár či kalich, zrcadlo, mušle, perly, korály, lastury, říční oblázky, mořský písek, rybí šupiny, děravé kameny, vodní rostliny.
  • Základní barva: modrá, dále modrozelená, indigo, mořská zeleň, šedivá, stříbrná.
  • Ze smyslů ovládá chuť.
  • Roční období vztahující se k živlu vody je podzim, představuje mlhu, mrholení a deště.

sun-546358_1280Čas a místo pro rituály vodního živlu

Meditace nebo rituály s živlovou energií vody provádíme nejlépe za soumraku při západu Slunce, nebo za magického úplňku. Místo pro tyto rituály zvolíme v blízkosti řek, jezer, rybníků, vodopádů. Ideální jsou přírodní studánky, bystřiny, studny, lázeňské prameny, silně energetická mořská pláž. Ale také močály, bažiny a podzemní jezírka (vizualizace). Pokud nemůžeme do přírody, vizualizujeme si horské vodopády, déšť, jakékoliv vodní plochy, ledové koule, sníh, ledové kry, přírodu zahalenou v mlze, oceán, jezero, studnu. Mořské vlny tříštící se o skaliska představují vybití negativní energie. Nebo si vizualizujeme mořské vlny s romantickým nádechem převalující se na písečnou pláž a ponoříme se do sladkého snění. Pod vodopádem můžeme mít pocit, že voda padá přímo z nebe, regenerujeme se a čerpáme nové síly.

Bytosti náležející živlu vody

Nymfy, najády, rusalky a žínky to všechno jsou vodní bytosti. Bytosti moří a oceánů jsou mořské panny, udiny nebo sirény. Sirény jsou mytologická stvoření, známá především z antického Řecka. Svým vábivým zpěvem omámily nejednoho námořníka a způsobily ztroskotání nejedné lodi. Mořská panna je čarodějka vod a Měsíce, je symbolem bohyně Afrodity. Je symbolem lásky ale také iluzí. Stejně jako zpěv mořských panen je uhrančivý a hypnotický, stejně tak má láska moc očarovat mysl a vzbuzovat v nás iluze. Zpěv mořské panny je symbolem autosugesce nebo hypnózy, v dřívějších dobách je spojován s uhranutím, očarováním. Pokud zaslechneme zpěv mořské panny, můžeme se zamyslet nad tím, zda jsme se nestali obětí vlastních nebo společenských iluzí. Vodní víly se starají o studánky, vodní prameny, řeky a jezera. Skrývají se ve vodních rostlinách, v kapkách rosy, v ranním dešti, v oblacích, v tajemné mlze, v barevné duze, ve vodní páře, v křídlech vážky, v bělostném peří labutí.

Živel vody v nočních snech

Živlová energie vody představuje především city, emoce, a vše, co je skryté v nedozírné hloubce podvědomí. Zaměřte se na vjemy a pocity ze setkání s vodou ve snu, patrně se zde odráží váš citový život ve skutečnosti. Špinavá voda představuje trápení, faleš, nemoc, negativní energie. Čistá voda je spojena se vším, co vyzařuje pozitivní energie. Zdá-li se vám často sen o koupeli v čiré, křišťálově čisté vodě, nebo pod vodopádem, máte co do činění s mystikou a spiritualitou. Je to sen posilující duši i ducha, sen o věčnosti a nesmrtelnosti.

Posvátné studánky

nature-254951_1280Studánky jsou symbolem ženské energie od pohanských dob. Poblíž všech studánek stávaly dříve pohanské svatyně, pozůstatkem a tichým svědectvím minulosti jsou v okolí studánek rozvalené velké kameny. Mnohé studánky jsou obdařené léčivou mocí, v jejich okolí bývá silné energetické pole, které vyzařuje pozitivní energii, svádějící nás k tiché a pokorné meditaci.

U studánek, k nimž se vážou lidové pověsti o zázračném uzdravení, stávají kapličky, jsou navštěvovány poutníky.

Magie života – síla svobodné vůle

Známe všelijaké legendy, například o zjeveních anděla, panenky Marie ale třeba i nezbedného čerta. Nejedna studánka se jmenuje Čertova, ta má ale většinou špatnou pověst. Najdete-li u studánky nebo vodního pramene zlatou korunku, nesmíte se jí ani dotknout, raději odejděte, vůbec se neotáčejte. Jde o korunku hadího prince nebo krále, který se přišel do léčivého pramene vykoupat. Had je odpradávna symbolem zemské energie a sexuality. Hladina studánky prozradí budoucnost – svlažíme ústa douškem vody, tak splyneme s paměťovou energií daného místa. Potom se zklidníme, upřeme energii myšlenek na hladinu, počkáme až v tajemném oparu potemní a vnitřním zrakem sledujeme obrazy časů příštích.

girl-1478595_1920

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.