Láska a fenomén žárlivost

wedding-dress-168979_1280Magnetismus energií jin a jang a molekuly lásky mají na svědomí rozčarování naší mysli. Láska, ač se to může zdát podivné, je jen jakási emočně podmíněná chemie, jejíž účinky se dávají do prudkého pohybu od okamžiku, kdy přeskočí takzvaná jiskra, která probudí vnitřní skrytá znamení a zažehne plamen vášní. Například během vášnivého polibku se nám vlivem jakéhosi elektrizujícího šoku zrychlí dech, rozšíří zorničky a podlomí kolena. Mozek produkuje v zamilovanosti více hormonu štěstí, který ovlivňuje emoce s láskou spojené. Jak se projevuje zamilovanost nebo láska na první pohled? Nečekaný zrychlený tlukot srdce, nezvladatelná nervozita, pocit božské euforie, jiskřičky v očích, svírající se žaludek, mrazení v zádech, potící se ruce, nesoustředěnost, romantické snění, vnitřní vzývání k vyznání citů, lechtivé pohyby elektrizující energie hadí síly v podbřišku, to vše se nám děje jakoby bez naší vůle. Chvějeme se v očekávání toho, co má přijít, očekáváme vzájemné rezonance erotického a sexuálního opojení. Zamilovaní lidé si dokonce jakýmsi záhadným, podvědomým způsobem voní.

Láska – v čem vězí její odvěké nepolapitelné kouzlo?

Neustále hledáme onu pověstnou bridal-393049_1280druhou polovičku sebe sama. Hledáme, tápeme, míjíme se nebo se mýlíme, dokud nezjistíme, že pravá láska přijde v okamžiku, kdy jsme s partnerem v duchovním spojení. Pocity štěstí doprovází nevysvětlitelný nutkavý pocit, jako bychom se znali odjakživa.

Čistá láska představuje harmonické spojení energií jin a jang, které jsou VĚDOMĚ udržovány v dokonalé rovnováze. Takové vztahy se časem promění v ničím nepřekonatelné přátelství. Toto přátelství dokonce přetrvá i v případě rozloučení nebo rozchodu, kdy si partneři po letech společně prožitých uvědomí, že jejich vztah došel naplnění. Vzájemně a v klidu se shodnou, že jim přinesl do života to, co měl, a že je nutné posunout se na cestě životem zas o kousek dál.

Zamilovaní lidé dokáží absorbovat velké množství živlové energie ohně, tu lze proměnit v neutuchající vášeň. Ale samozřejmě i v žárlivost či nenávist. Jakmile jiskřivý oheň prvotní lásky vyhasne, jakmile z lásky vytěžíme poslední plamínek hřejivého světla, opět se promění i vnitřní chemie těla i mysli. Většinou nenápadně a neplánovaně. Než se dovtípíme, že k tomu již nezvratně došlo, procházíme obdobím vnitřních dramat. Rázem nám dojde, že jsme mylně skrze lásku hledali sebenaplnění. Potom se vztahy zákonitě hroutí. Láska nakonec zničí sebe sama. Láska může i zabíjet, její skrytá ohnivá síla zapříčiní, že náš partner, který již nemiluje, nemůže svobodně dýchat. Neúměrnou snahou a někdy i předstíranou láskou, kterou se snažíme všechno zachránit, jej doslova dusíme. Někdy může být velká láska předzvěstí velké tragédie. Pouze včasné vystřízlivění nás donutí přestat se dívat kolem sebe pouze skrze své umíněné ego. Někdy se vzpouzíme oprávněné kritice, je-li před nás postaveno pomyslné zrcadlo. Nepřipouštíme, že máme možnost si cosi důležitého a pro nás prospěšného uvědomit. Potom nenávidíme a nedokážeme odpouštět (k vlastní škodě).

Některé vztahy jsou založené na nesprávných pohnutkách, kdy převažuje vychytralost v různých podobách. Často původní lásku ničí takzvané paralelní, mimomanželské vztahy. Flirt či sex na jednu noc jsou dnes moderní fenomén, věrnost je považována za přežitek. Absolutní věrnost – existuje něco takového? Dalším aspektem, který je produktem nebezpečné emoce strachu, a kterým lásku nevratně ničíme je žárlivost. Proto nikdy předem a bezdůvodně nemalujte čerta na zeď. Máte-li přece jen pádné podezření, zvolte klidnou vyčkávací taktiku. Nenápadně zjistěte, odkud vítr fouká. Vsaďte na přirozenost, zvažte, co to pro vás znamená a postupně přijměte, ač se to může zdát nemožné, klidné vnitřní smíření. Poslouchejte vnitřní hlas, ten se jen málokdy splete. Různé neshody mohou zapříčinit zablokování energetických center. Zablokování v energetické úrovni čakry srdce se projeví například v sobectví, zablokování energie krční čakry přinese neschopnost vzájemné komunikace, zablokování druhé, křížové čakry má za následek odmítání partnera a nechuť k sexu.

V umírněné míře nemusí žárlivost nutně být nepříjemná a škodlivá

girl-690327_1280

Nikdy ale nesmíme po svém partnerovi žádat úplnou oddanost a sebeodevzdání. Problém je, že to často děláme nevědomě. Další problém nastává, pokud se žárlivost, která vyvolává prudké a bouřlivé emoce, vymkne z rukou. Potom probouzí nepřirozené jednání. Chorobná žárlivost přináší neoprávněné, zlé výčitky, zmatené reakce na běžné denní situace. Způsobuje až paranoidní myšlenky. Jsme zavaleni spoustou zbytečných otázek nebo obvinění. Partner nás obtěžuje kontrolními telefonáty a podobně.

Není nic platné, pokud se přesvědčivě dušujeme, že se náš partner ve svých myšlenkových konstrukcích, a často ničím nepodložených a zveličených představách mýlí. Žhavou romantiku a prvotní lásku vystřídá nátlak, například v podobě vyžadování nesplnitelných slibů. Následně přichází hádky, násilí, intriky, nenávist, msta. Omezování osobní svobody na sebe nenechá dlouho čekat a může být tou pověstnou poslední kapkou, kterou přeteče pohár trpělivosti. Láska se změní v nenávist nebo v nepřekonatelný odpor, většinou to přijde z čistého nebe, jako ledová sprcha. Zavčasu bychom si měli uvědomovat, jakou energii k nám partner vysílá, mnohé budou signalizovat například nápadné změny v jeho verbálním vyjadřování nebo nepředvídatelném chování.

Říká se, že kdo nežárlí, nemiluje. Avšak proměnlivé city často procházejí zkouškami ohně. Teprve přežijí-li žár vášní, potom mohou mít trvalou hodnotu. Žárlivost a nenávist jsou k sobě přitahovány přímou úměrou, obojí může být nesnesitelné. Nakonec i láska může být nesnesitelná.

Bezdůvodná žárlivost je živá vizualizace

Nejedná se o nic jiného, než o energetické formování myšlenek a emocí do smyšlených virtuálních obrazů. Neklidná mysl přenáší magnetickou energii myšlenek do bezprostředního okolí, a následně směrem k vesmírným zrcadlům. Žárlivost je postavena na negativních vibracích, podobných magnetické rezonanci, která dokáže poměrně rychle myšlenky žárlivce realizovat, přesně v souladu s magickým zákonem přitažlivosti, především notorická žárlivost. Protože žárlivec žárlivosti věnuje, ač si to neuvědomuje, neskutečné množství (životní) energie.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

girl-767202_1280Přehnaná žárlivost dokonale zhmotňuje vyslané myšlenky strachu, nejde totiž o nic jiného než o silně zhuštěnou energii strachu. Strach je velice záporná a zničující energie. Naše bezdůvodné představy, posílané do budoucnosti, zhmotňují přesně to, co v podstatě očekáváme. Žárlivec přestává mít kontrolu sám nad sebou a následně i radost ze života, aniž si to uvědomuje, sám sebe považuje za oběť. Nezvratně následuje ponorková nemoc, přehnané emoce a ukvapené závěry, vztahové bilancování v návalu hysterie. Žárlivost přináší do vztahů manipulaci, posedlost, někdy nesnesitelnou ufňukanost nebo sobecké intrikánství. Muži někdy reagují jako přetopený kotel před vybuchnutím a ženy tropí nesnesitelné hysterické scény.

Žárlivost obsahuje negativní vibrace, emoční hladina žárlivce se udržuje na velmi nízké vibrační hladině

Žárlivost je navíc živena ostatními, podobně nízkými energiemi, které žárlivost doprovází ruku v ruce. Žárlivec ze začátku, většinou nevědomě, posiluje vlastní životní energii, vlastní ego. Později ale energie zla, v podobě energetického myšlenkového útvaru, napadá jeho mysl čím dál víc záludně a neovladatelně. Nedokáže ani při nejlepší vůli udržovat vlastní vibrace na vyšší hladině. Řešení složitých situací se žárlivci vymkne z rukou, nedokáže vzít rozum do hrsti. Emoce následně žene do krajností v různých podobách. Žárlivce často uklidňuje pomyšlení na pomstu, to mu přináší pocit uspokojení, v jeho těle se dokonce v tu chvíli uvolňuje hormon štěstí dopamin. Není tedy divu, pokud říkáme, že pomsta bude sladká. Láska se takto často promění v nesnesitelnou emoční bolest, a je velké umění ukončit takové vztahy s lehkostí a notnou dávkou diplomacie.

CO JE LÁSKA?

Základní vesmírná energie, životní princip. Láska je základní lidská potřeba milovat a být milován, cit, citová vazba (láska erotická, láska mateřská, kamarádská), láska k bližnímu. Protiklad lásky je strach.

Láska a fenomén žárlivost

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.