Vášnivý úplněk ve Štíru může být naplněn čirou radostí

Pohyblivé světlo Měsíce může doprovázet vlnobití vášní všeho druhu, dnes a další zhruba dva dny můžeme být podrobeni zkoušce naší trpělivosti. Vášeň ovlivňuje myšlení, myšlení ovlivňuje jednání, obzvlášť pokud si jedinec nedá pozor na horkou hlavu, nekontrolovatelný zápal pro věc a ukvapené jednání. Vlnobití emocí se bude dotýkat obzvlášť těch záležitostí, kterých máme poslední dobou plnou hlavu. Vášně doprovází výkyvy nálad a vystupňované emoce, které mohou být velmi intenzivní a mohou působit dlouhodobě. Vášeň je ale také zdrojem energie, vytrvalosti a vůle, pokud nemáme ze svých vášní strach, uvědomíme si bonusy, které nám vášeň přináší.

Energie bude kulminovat tam, kde jsou povrchní vztahy. Budeme se zabývat tím, co máme s druhými lidmi společné, co nás spojuje, ať už je to cokoli. Může se jednat o blízká rodinná pouta, vzájemnost a sounáležitost. Vzpomeneme si na někoho, kdo se nám vryl do srdce, pod kůži, na koho nedokážeme zapomenout. Ale také si citelně uvědomíme, kdo nebo co nám bere energii. Budeme analyzovat své pocity a uvědomíme si nejrůznější touhy, popřemýšlíme, zda naše touhy vysílají smysluplné energie či informace pro budoucnost. Pojmenujeme naše strachy ze ztráty jistot a uvědomíme si chybějící spojení mezi touhami a skutečností.

Dubnovému úplňku se říká „rašící úplněk“, ve spojení s energií Štíra se nabízí nazvat jej „harašícím úplňkem“. Zrozenci ve znamení Štíra nechť si to prosím neberou osobně, zde mám na mysli napjaté celospolečenské ovzduší, proud nevyzpytatelných energií a vlnobití společenských vášní v Prostoru. Tyto vášně mohou být nečekaně prudké a leckde i jedovaté (jedový trn štíra). Z různých úrovní prostoru (osobních i společenských) mohou „vyrašit“ velmi překvapivé informace. Pozorní buďme k informacím z minulosti, během času mohou být různě překroucené.

V tomto úplňkovém období bezmezně důvěřujete své vnitřní síle. V důsledku toho dokážete udělat odvážné kroky v nové fyzické realitě. Někdy ani netušíme, v čem jsme uzavření. Například v energii minulosti a její toxicitě, která není vidět. Energie minulosti, která není zdravá, působí jako jed. To, co nás brzdí, je náš vlastní strach, špatné zkušenosti z minulosti. Přestaneme-li lpět na tom, co už bylo a je dávno pryč, získáme sílu vykročit na novou životní cestu.

Energie Štíra otevírá oblasti tajemna, duality a protikladů, mysl se zabývá mysterii zrození a smrti. Ovzduší je citelně protkáno nehmotnými energiemi, které mohou být pocitově velmi silně vnímány. Mysl i tělo vnímá energetické procesy související s jarním obdobím. Jemné esence vášní, pocitů a emocí mohou být vyjádřeny malbou, psaným slovem, básní, zpěvem, tancem. Tanec naplněný čirou radostí podporuje vědomé evokace štěstí, radost z maličkostí, radost ze života prožívaného s vášnivou intenzitou. Soustřeďte se na své srdce. Srdce můžeme mít otevřené nebo zavřené, zabalené v sametu nebo v kostkách z ledu. Své intuici můžeme naslouchat z roviny otevřeného srdce, hlas intuice se ztrácí nasloucháme-li sobě a světu z roviny sebestředného ega.

Potřebujete-li se vypovídat, odhalte co máte na srdci někomu, kdo vám rozumí, kdo vás nesoudí. Někomu, kdo chápe vaše niterné procesy, je na vás napojený. Je napojený také na sebe, na vnější, okolní energie, je sám sobě i druhým průvodcem a léčitelem – svou vstřícností a láskou projevenou vlídným slovem. Opatrní bychom měli být v přítomnosti lidí, kteří „načítají energie duše“. Někdy ani netušme, kdo do nás vidí a dokáže nás přečíst, kdo si dokáže načíst naše energie (myšlenky, sny a přání), kdo ví, kdo jsme.

Na jaře raší také vrba – strom, který naslouchá. Máš-li nějaké starosti, nebo se potřebuješ svěřit se svými nejistotami, svěř se vrbě. Chce to trpělivost, každá situace se nakonec nějak vyvrbí. Vyvrbit se znamená náhle se objevit. Proto buďme pozorní a nepřehlédněme důležitá znamení a hlas intuice, nepřehlédněme okamžik, kdy se na naší cestě můžeme otočit a vydat se jiným směrem. Obrazně jde o to, že v dubnu raší tráva, proto „rašící úplněk“. Duben je obdobím růstu, příroda se zelená, v korunách stromů zpívají ptáci. Na jaře některé druhy ryb, (například losos obecný), otáčí směr a začínají plout proti proudu řek. Migrují proti proudu řek – aby v rodných řekách vyvedli další generaci.

O tomto dubnovém úplňku můžeme uctít bohyni Selené a vzpomenout na starobylá mysteria, která nás staví před tajemství života a smrti. Selené je příznivkyně romantické lásky, její energie je mateřská, vlídná, chápající. Vzýváme ji především za úplňku. V prastarých příbězích je sestrou slunečního boha Helia. Staňte se touto bohyní a dívejte se kolem sebe jejíma očima. Dívejte se bez souzení. Začleňte moc bohyně Selené do svého života, posílíte tak své vhledy a vnitřní moudrost. Získáte neobyčejné vědomosti, silný zdroj energie a inspirace. Posílíte svou vnitřní ženskou sílu. Vhodným kamenem pro tyto dny je měsíční kámen selenit.

Související článek: Probuďte v sobě všímavost a probudíte hormony štěstí a dobré nálady z latentního spánku

PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?