Lipový květ s medem

linden-tree-817061_1280Med sám o sobě je ,,všelék“, jeho vitální energii můžeme ještě podpořit výluhem z voňavých květů lípy a strouhaným zázvorem. Všechny ingredience krásně voní a po spojení také dobře chutnají. Množství ingrediencí je podle velikosti sklenice medu. Lipový květ sbíráme včas, dokud kvítka neopadají a neobjeví se zelené kuličky.

Lipová medovina – elixír zdraví

Budeme potřebovat: na dvě sklenice medu potřebujeme čtyři sklenice vody, čtyři sklenice lipového květu, dvě sklenice cukru. Kousek zázvoru podle chuti, jeden citron, špetku mletého kardamonu. (Kardamon voní i chutná trochu po perníku, použijeme jen malou špetku, případně jej vynecháme.)

Postup: do přiměřeně velké porcelánové nebo keramické nádoby přendáme med. Vodu s cukrem převaříme, necháme trochu vychladnout a potom smícháme s medem. Přidáme lžičku citronové kůry, šťávu z celého citronu, strouhaný zázvor. Nakonec přidáme lipové květy a do medové směsi je zamícháme tak, aby byly ponořené. Nádobu přikryjeme plátnem a necháme macerovat tři až čtyři dny.

Poté lipovou medovinu důkladně přecedíme a nalijeme do malých zavařovacích skleniček a zavíčkujeme. Uchováme v chladu. Lipovým medem se zázvorem sladíme čaj na zahřátí.

Lípa je strom bohyně lásky

Energie stromů: lípa je domovem bohyně lásky, je stromem zamilovaných. Pokud se vám narodí dítě, zasaďte právě lípu. Během meditace zajistí harmonii a vyrovnanost vašeho biopole, polarizuje energie, uzdravuje, omlazuje a přináší spravedlnost. Naučí vás diskrétnosti, být vyrovnaní a uvolněný ze strnulosti. Časté meditativní posezení pod lípou omlazuje tělo i mysl. Lípa je stromem vstřícnosti, harmonie a smíření.

Dříve se vysazovalo dvanáct těchto stromů do kruhu, kde se v jeho středu koncentrovala silná pozitivní energie. Lípa je oblíbeným stromem Slovanů, stávala na každé návsi, právě zde se řešily spory nebo uzavíraly sňatky. Víte-li o takovém místě, rozhodně zde vyzkoušejte otevřenost ke všemu nadpozemskému a vnímavost astrální energie. V Práskolesích, kousek od Telče stojí nádherná, osm set let stará lípa. Až pojedete kolem, nenechte si ujít příležitost vidět ji na vlastní oči. Tento posvátný strom má dutý kmen, který slouží jako zvonice.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Kouzelné rituály: láska, plodnost, rodinné vazby, životní harmonie, zdraví, dlouhověkost, smíření, urovnání mezilidských vztahů.

Lipový květ s medem

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.