Magická sůl (bílé zlato) a rtuť

Sůl, zvaná bílé zlato, je láskyplným darem od přírody. Sůl je další nezbytnou substancí, se kterou mág často pracuje. Stejně jako je nezbytná pro lidský život. Lidská krev obsahuje přibližně stejné procento soli jako mořská voda. Správné množství soli v organismu je rozhodující pro zdravou životní rovnováhu. Ne nadarmo se říká, že sůl je kořením života. Sůl existuje všude v přírodě. Je všudypřítomná, je průhledná, rozpustná a přitom neporušitelná. Má krystalickou strukturu, dá se energeticky snadno nabít, má vynikající vázací schopnosti – stejně tak voda.

Sůl, jakožto symbol země, ve spojení s vodou vytvoří vodu svěcenou

Na oltáři máme rituální misku se solí, je základní ingrediencí svěcené vody. Svěcená voda se používá při očištění, křtu, zasvěcení, magických rituálech ale i při exorcismu. Voda sama o sobě vstřebává okolní éterickou energii, uchovává v sobě informace. Koupel se svěcenou vodou čistí lidskou auru od usazených energií nežádoucích emocí a stresu. Sůl na rozdíl od rtuti disponuje kladnou energií. Symbolizuje čistotu, ochranu, pevnost, trvání, čestnost, věrnost, rozhodnost. Dokonce obvod rituálního kruhu můžeme vytvořit solí. Opakem ke všemu, co je slané je vše, co je hořké (hořkost života).

Sůl je v alchymii symbolem světla

Je symbolem slunečního mužského principu, ale také symbolem živlu země. Díky duchovní síle má sůl uplatnění při očistných rituálech, k navázání spojení s jemnohmotným světem, odpuzuje negativní energie. Sůl přidáváme do rituálních koupelí, váže na sebe negativní vibrace. Předměty ze starožitnictví nebo věci neznámého původu očišťujeme od nánosů neznámé energie slabým roztokem soli ve vodě. Máme-li pocit, že je v našem obydlí nashromážděná negativní energie, rozsypeme po podlaze sůl a následně za použití rituálního koštěte veškerou negaci vymeteme. Případně posypeme práh domu několika zrnky soli, učiníme tak ochranu před temnými silami. Při pocitu nebezpečí, nebo při rituálu na něčí ochranu, vytvoříme na vhodné podložce tvar rovnoramenného kříže ze soli, toto je velmi účinná ochrana! Půjčenou knihu posypeme solí a necháme ji dvanáct hodin na oltáři: sůl do sebe vstřebá energii osoby, která měla knihu zapůjčenou.

Rituál na odstranění negativní energie

Vezměte malé skleněné misky, nejlépe v modré barvě s trochou soli a rozmístěte jednu po druhé v každé místnosti vašeho bytu. Rituálně požádejte sůl o očistu a ochranu. Postupujte od nejvýchodněji položeného pokoje. Misky se solí ponechejte v prostoru bytu po dobu čtyřiceti osmi hodin. Tento čas je postačující k tomu, aby sůl do sebe vstřebala všechny chuchvalce negativní energie, usazené ve vašem obydlí. Jde o negativní energie strachu, hádek, nedorozumění, zastaralé energie různých emocí a podobně. Potom všechnu sůl nekompromisně spláchněte do kanálu. Poděkujte energii země za její očištění a navrácení do přírodního koloběhu.

Zobrazit všechny eKnihy

Magická rtuť: v alchymistické symbolice rtuť představuje ženskou lunární energii

Starověcí alchymisté považují rtuť za královnu všech kovů. Ve své době je ústředním prvkem spojeným s hledáním kamene mudrců. S její pomocí se nejeden mág snažil vyrobit zlato a stříbro z neušlechtilých kovů. Mysterium rtuti spočívá v její schopnosti transformace. Rtuť je zdárným příkladem duality, obsahuje v sobě dobro i zlo. Avšak je nemožné dobro a zlo obsažené ve rtuti od sebe oddělit – je léčivá, desinfekční a přitom je toxická, božská i ďábelská. Dokonalá i nebezpečná zároveň. Otrava molekulami rtuti je neporazitelná. Rtuť má velmi specifické chemické i fyzikální vlastnosti. Kuličky rtuti jsou živelné a plné neuchopitelného pohybu, tím se stává symbolem hadí síly, skryté a jen nelehce uchopitelné v nitru člověka. Rtuť je ve vzduchu, který dýcháme, ve vodě i v zemi. Fluidické kondenzátory používané v magii obsahovaly mimo ostatních prvků také rtuť. Jde o stříbrolesklý kapalný kov a jako takový je nedílnou součástí magické slitiny z planetárních kovů, z kterých se vyrábí magická zrcadla, pečetní prsteny, zvony a dýky. Rtuť je planetárním kovem Merkura.

„„Je to něco, co nás naprosto překvapilo,“ prohlásil mexický archeolog Sergio Gómez, jehož tým od roku 2008 provádí vykopávky hluboko pod Pyramidou opeřeného hada. Zatím není jasné, k čemu obyvatelé města Teotihuacanu rtuť používali, zjevně však ne ke stavbě pyramid. Ačkoliv se našla i na jiných archeologických nalezištích Střední Ameriky, zejména v ruinách mayských staveb, šlo v té době o jistou raritu. S největší pravděpodobností hrála rtuť významnou roli v rituálech díky tomu, jak uměla odrážet světlo. V mezoamerické tradici sloužily reflexní plochy, jako například zrcadla, coby vstupní brány do nadpřirozených světů. Podle Gómeze mohla stříbrolesklá rtuť v představách Mezoameričanů symbolizovat řeku Styx, která vtékala do podsvětí a po níž byli nebožtíci převáženi do říše mrtvých. Někteří archeologové proto věří, že přítomnost rtuti v podzemí může signalizovat, že se někde poblíž nachází dosud nenalezená hrobka neznámého krále Teotihuacanu. „Ještě je to velmi nejisté, ale všichni jsme napjatí,“ přiznává americký archeolog George Cowgill…“

Související články: Výroba svěcené vody, Odhalené bláznovství – počátek uvědomění

PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?