Magie kouře a vůní

Magie kouře a vůníOdložme alespoň na chvilku chmury a starosti. Přistaňme uprostřed rozkvetlé louky za tajuplného svitu úplňku, doprovázeného energií všudypřítomných nadpřirozených bytostí. Listujme stránkami plných tajemství a nahlédněme do minulosti, k moudrosti našich předků a pohleďme s pokorou k tajemné moci mihotajících se hvězd. Vydejme se na dlouhou procházku přírodou a snažme se zapamatovat si, jak voní svět květin a léčivých bylin. Ponořme se do voňavé koupele a nechme svá těla rozmazlovat bylinkami a vonnými olejíčky. Ochutnejme čarovné lektvary, zapalme vonné tyčinky a naučme se nejedno kouzlo.

Éterické vůně patří k praktické magii, vůně působí klidně a okamžitě na podvědomí

Uvolňují mysl a vyvolávají vzpomínky, vzpomínky nám známé, ale také všechny uložené hluboko v nitru. Vonný kouř slouží k snadnému navázání kontaktu s bohy, duchy, anděly a dalšími bytostmi astrálního světa, neboť stoupá přímo k nebesům. Pokud s námi tyto bytosti odmítají komunikovat, kouř nestoupá vzhůru, jen nepříjemně čadí a převaluje se nízko nad zemí. Magický kouř odnáší k nebesům všudepřítomní duchové větru. V kvílení větru můžeme někdy zaslechnout tajemné, zneklidňující nebo naléhavé hlasy. Vítr všechno rozežene, pokud náhle ustane vítr, zdá se nám, jako by se na okamžik zastavil pozemský čas.

Magický kouř slouží jako médium k přenosu informací

natural-medicine-436578_1280Usnadňuje komunikaci mezi lidským vědomím a nadpozemskými bytostmi, energií planet i přírodních živlů. Při vysoké magii se dokonce používají kuřidla taková, která vydávají barevný kouř.

Kouř přináší příjemné vibrace, povznáší ducha a odpuzuje zlé síly. Otevírá brány astrálního světa, láká vzývané bytosti, uvolňuje mysl čarodějky, navozuje klid a harmonii, uvolňuje napětí, bystří smysly.

Doutnáním rostlin se uvolňují jejich magické vlastnosti, omamující prchavé substance, které očišťují a probouzí vyšší roviny vědomí.

Do kotlíku nebo kadidelnice vložíme tablety dřevěného uhlí určeného pro vykuřování

Na rozpálené uhlí položíme svazek bylinek, můžeme přidat pár kapek esenciálního oleje. Magický kouř má mít příjemné aroma, jedině prosycen vonnými látkami upoutá pozornost námi oslovovaných bytostí. Například Slunci je zasvěcena pryskyřice kadidlovníku pravého a Měsíci je zasvěcena myrha. Odborníky na výrobu kadidel (směsí pro vykuřování) jsou staří Egypťané. Staří Egypťané uctívali Slunce pálením pryskyřice při jeho východu. Dnes můžeme kadidlovník nahradit rozmarýnem. Rozmarýn vyniká silnou mocí, kouř očišťuje vzduch v místnostech, proto je velmi vhodný při rituálních operacích. Kouř z bylin lze nahradit také vonnými tyčinkami nebo pomalu doutnajícími vonnými kužely. Pokud by vám vdechování kouře nedělalo dobře, nahraďte vonné tyčinky aroma-lampou, vůně z éterických olejů se v tomto případě uvolňují ve vodní páře.Magie kouře a vůní

Jantar je mořem vyplavovaná, ztuhlá pryskyřice z pravěkých stromů

Toto mořské kadidlo mělo ve starověku cenu zlata. Pryskyřice, vytěžená z kmene stromů, na vzduchu ztuhne, její vůně je kořeněná, mírně kafrová. Každá kapka pryskyřice vytékající z kmene je slzou bohyně stromů. Při pravidelných rituálech, kdy přinášeli Egypťané svým bohům obětiny, nesměla chybět její vůně. Pálila se při slavnostních ceremoniích a obřadech v posvátných chrámech. Kouřová, natrpklá, sladká vůně pryskyřičného kadidla uvolňuje unavený organismus, přináší vnitřní klid, osvěžuje a navozuje atmosféru čistoty a svěžesti, otevírá mysl, zbavuje negativních myšlenek, přináší klidný spánek. Jantarovou pryskyřici použijeme při vymítání zla, pro požehnání, ochranu, očistu a meditaci. Pryskyřice se většinou míchá s myrhou, potom voní po citronu.

incense-stick-185208_1280Už víme, že každá energie má vlastní frekvenci a rytmus. Kmitavé pohyby energií probíhají ve formě vln. Fyzickými smysly ale vnímáme jen určité frekvence energií. Není v moci každého naladit se na neviditelné paprsky nebo neslyšitelné zvuky.

Chceme-li se naučit alespoň některé neviditelné energie vnímat, můžeme začít tím, že se naladíme na energie obsažené v sochách, léčivých obrazech, starožitnostech, básních nebo hudbě. Můžeme se naladit na barvy, každá má vlastní vibraci. Na energii vlastního dechu, jenž nás neomylně spojuje s vesmírem.

Nejlépe zkrátka uděláme, pokud se dokážeme naladit na přírodu. Neboť vše jsoucí ve vesmíru má vlastní vibrace vnímatelné i vzdálené našim smyslům, vše má svou barvu, nezaměnitelný zvuk, jedinečný tvar.

VNITŘNÍ MOUDROST – PRIMA ŽIVOT

Nahlédneme-li do kouzelného kotlíku plného informací o magických ingrediencích, potom nám jejich postupné osvojení zjednoduší život. Ovšem neslibuji žádnou pohádku. Cesta k pochopení je sice založena na jednoduchosti, ale sám od sebe se žádný zázrak nestane. Chce to vynaložit trochu námahy a s hravou nebojácností sám si poskládat jednotlivé kamínky mozaiky poznání přesně podle svých potřeb.

Magie kouře a vůní

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.