Ingredience pro očistné a rituální vykuřování

Vonný kouř nám dodává energii, moc a sílu. Vůně pronikají přímo do vědomí, kde dávají podněty k prožívání zvláštních pocitů a emocí, uvolňují a léčí, působí také na úrovni podvědomí. Magický kouř odnáší přání přímo k energetickým polím, na která se naše myšlenky napojí a rezonují s nimi. Místnost před meditací, očistným procesem nebo rituálem vždy předem dobře vyvětrejte, stejně tak na konci rituálu. Bylinky přidávejte na rozpálené dřevěné uhlí jen po špetkách. Možná budete překvapeni z bílého kouře, ale brzy vás uklidní a přinese vnější i vnitřní pocit pohody a čistoty. Všechny nepříjemné myšlenky a starosti s vonnými esencemi náhle vyprchají a spolu s éterickým kouřem se rozplynou v prostoru. Možná se vám dokonce podaří otevřít mysl tajuplným, paralelním a spirituálním světům, pocítíte jakýsi dotek neznámé duchovní zkušenosti.

Santálové dřevo

Santálové dřevo: vyniká kouřovou, kořenitou a dřevitou vůní, vhodné je k večernímu rozjímání. Čerpáme duševní rovnováhu, vnímáme vyrovnanost, klidu a pohodu. Zapomeneme na pocuchané nervy, úzkost, nervozitu. Santálové dřevo je zasvěceno Slunci.

Levandule

Větvičku levandule: pálíme především pro její desinfekční účinek, nesměla chybět při královských rituálních koupelích. Povzbuzuje, uklidňuje emoce, přináší ochranu, štěstí a lásku, zbavuje strachu a nedůvěry.

Jalovec, cedr, borovice

Jehličí jalovce, cedru, borovice: namícháme stejným dílem. Použijeme při rituálech k očištění domova nebo rituálního místa. Sušené jalovčinky a jehličí jalovce vykouzlí velmi silnou vůni, vhodnou před náročným fyzickým výkonem, povzbudí vnitřní sílu a vytrvalost, zapudí zlé síly.

Vonné směsi bylin a koření pro vykuřování

Jednotlivé komponenty namícháme stejným dílem, všechny byliny a květy použijeme sušené.

  • Směs koření k načerpání energie: hřebíček, celá skořice, nové koření a tymián, sušené dubové listy.
  • Směs vhodná pro studium a inspiraci: sušené květy konvalinky, akácie, rozmarýn a jedlové jehličí.
  • Směs vhodná pro posílení intuice: sušený řebříček, okvětní lístky růže a celá skořice. Nebo květy šeříku, bobkové listy, nať pelyňku a drobné větvičky lísky.
  • Směs k meditaci a rozjímání: sušená levandule, bobkové listy, celá skořice a sušená mateřídouška.
  • Směs pro imaginaci štěstí a hojnosti: okvětní lístky růží, sušené fialky, celá skořice, cedrové jehličí, máta.
  • Očištění od negativních energií: myrha, drobné větvičky černého bezu, dubové listy, tymián, levandule nebo bazalka. Případně pouze rozmarýn a hrubozrnná sůl.
  • Směs pro nastolení vnitřního klidu: okvětní lístky růží, březové listí, sušené kapradí, levandule, celá skořice, lesní vřes.
  • Ochrana před negativními energiemi: květy řebříčku a třezalky, rozmarýn, březové listí, bobkové listy, celá skořice, jehličí borovice, černobýl, divizna, hrubozrnná sůl.
Přenosná rituální kadidelnice

Kadidelnice může mít různý tvar, pevné držátko na přenášení, případně je opatřena řetízkem. Sušené bylinky položíme na rozpálené dřevěné uhlí a necháme doutnat. K vykuřování použijeme klasickou kadidelnici nebo mělkou kovovou misku, vhodnou pro žhavé uhlíky. Kadidelnice může být stříbrná, mosazná nebo z bronzu. Dříve se používali kadidelnice stříbrné nebo zlaté, nebo ze slitiny těchto dvou magických kovů. Sladce vonící kadidlo (jantar) napomáhá soustředění, nesmí chybět na posvátném oltáři, jeho energie je spojena se živlem vzduchu. Kadidelnice se při rituálu rozhýbe, kývá se jako kyvadlo času a osudu. Kývá se a svým pohybem vyvolává energii proudící chrámem nebo svatyní, proudící kolem oltáře. Aromatický kouř pročišťuje vzduch v místnostech, přináší svěžest a uvolnění, například při svatebních obřadech. Kadidelnici je možné nahradit vonnými tyčinkami nebo nepřenosnou miskou. Použijeme-li kovovou misku, nasypeme na dno vrstvu písku jako žáruvzdorný podklad, na něj dáme směs sušených rostlin. Tyčinku umístíme do originálního dřevěného stojánku, můžeme kombinovat dvě až tři vůně najednou. Blahodárné účinky aromatického kouře důvěrně znají obyvatelé na všech světadílech. Šamani či kněží v hluboké meditaci získávají přímé spojení s přírodními duchy či jinými entitami, nebo zahání démony.

THOTHŮV TAROT – Osobní výklad karet – Poselství pro váš osobní rozvoj

Éterické vůně působí klidně a okamžitě na podvědomí, magický kouř slouží jako médium k přenosu informací. Uvolňuje mysl a vyvolává vzpomínky, vzpomínky nám známé, ale také všechny uložené hluboko v nitru. Usnadňuje komunikaci mezi lidským vědomím a nadpozemskými bytostmi, energií planet i přírodních živlů. Při vysoké magii se používají kuřidla taková, která vydávají barevný kouř. Vonný kouř slouží k snadnému navázání kontaktu s vyšším já, s éterickými bytostmi, s andělskými energiemi, s energiemi předků, neboť stoupá přímo k nebesům. Pokud s námi tyto bytosti odmítají komunikovat, kouř nestoupá vzhůru, jen nepříjemně čadí a převaluje se nízko nad zemí. Magický kouř odnáší k nebesům živel vzduchu a všude přítomní duchové větru. V kvílení větru můžeme někdy zaslechnout tajemné zvuky, zneklidňující nebo naléhavé hlasy. Vítr všechno rozežene, pokud náhle ustane vítr, zdá se nám, jako by se na okamžik zastavil pozemský čas. Kouř přináší příjemné vibrace, povznáší ducha a odpuzuje zlé síly. Otevírá brány astrálního světa, láká vzývané bytosti, uvolňuje mysl čarodějky, navozuje klid a harmonii, uvolňuje napětí, bystří smysly. Doutnáním rostlin se uvolňují jejich magické vlastnosti, omamující prchavé substance, které očišťují a probouzí vyšší roviny vědomí.

Související článek: Vysoce vibrační jantar – „zkamenělé sluneční světlo“

PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?