Magie svíček – spirituální světlo

Magie svíček - spirituální světloBez svíček, které rezonují se živlem ohně, se neobejde téměř žádný magický rituál. Nesmí chybět na žádném oltáři. Svíčky patří neodmyslitelně do magie světla a pozitivního tvoření. Svíce v každé době symbolicky představují přírodní element, prvotní živel – oheň. Svíce představuje světlo Slunce, světlo Ducha, pozitivní kosmickou energii. Světlo je nejčistším vyjádřením života, radosti a lásky. Čarodějky léčitelky věří, že zlo a energie temnoty nepřekročí zářivé světlo plamene, schopné ničit temné síly, plamen svícepozře negativní energii. Trpělivým soustředěním se na plamínek svíčky snáze dokážeme koncentrovat svou mysl a napojit se tak na vesmírnou energii.

Plamen světla svíce probudí oči duše, potom se napojíme na světlo spirituální

Hořící svíce je symbolem magického prostoupení ducha a hmoty. Svíce používáme v domácím prostředí, není vždy možné provádět rituály venku v přírodě přímo u otevřeného ohně, ani krb v bytě není samozřejmostí, zato svíce a tím i živel ohně máme kdykoliv po ruce. S pomocí světla svící vzýváme astrální bytosti, přírodní duchy, bohy a bohyně. Již staří Římané si k těmto magickým účelům vyráběli svíce ze svitku lněného plátna, namočeného do včelího vosku. Nejlepší jsou samozřejmě svíce vyrobené z přírodních materiálů (včelího vosku). Během rituálu zapalujeme většinou lichý počet svíček.

Svícen, který nepoužíváme na nic jiného, než k rituálům, používáme se třemi, sedmi nebo devíti rameny. Ve staré Mezopotámii představoval sedmiramenný svícen sedm světel čili sedm hvězd zvěrokruhu, sedm základních ,,plamenných“ center v lidském těle (čakry). Svíce nám dobře poslouží, protože většinu rituálů provádíme v noci, kdy je nejméně atmosférických poruch, které mohou narušit přijímání, odesílání nebo proudění energie. Jednou použitou svíci, pokud ji nenecháme dohořet v rámci složitějšího rituálu, většinou již nepoužíváme, aby nemohlo docházet ke střetu různých, protichůdných energií (informací).

Magie svíček - spirituální světlo

Magii svící nespojujeme pouze se živlem ohně, stejně jako vykuřování nespojujeme pouze se živlem vzduchu. Svíce v podobě různých figurek a symbolických tvarů také představují různé využití energie myšlenek a emocí. Plamen svíce vytváří spirálu energie spojenou s energií barev, spirála energie stoupá přímo vzhůru, rozšiřuje se a rezonuje s vesmírnou energií – s Vesmírnou Myslí. Tento proces můžeme nazvat tvůrčím a vysoce účinným. Takže už pouhé pozorování plamene svíčky zvolené v té správné barvě, a vyslovování přání, je rituál. Takovýto jednoduchý rituál, za absolutního soustředění a přesně mířené koncentrace, můžeme opakovat každý den, dokud svíce postupně nedohoří. Případně se oddáváme klidné meditaci, kdy uvolněně hledíme na plamen svíce skrze průzračný křišťál.

Kolem svíce můžeme udělat kruh z oblázků, ze soli, nebo jej namalujeme křídou. Pod svíčku můžeme položit obrázek s příslušnou runou, příslušnou tarotovou kartu nebo jiný magický symbol. Planoucí svíce na oltáři napomáhají soustředění. Svíce před použitím někdy mažeme olejem. Nejideálnější jsou vonné olejíčky. Od prostředka nahoru a potom od prostředka dolu, nejlépe krouživými pohyby, mažeme svíce při rituálu, kdy budeme zapuzovat negativní energie (například při výrobě amuletu). Od vrcholu svíce doprostřed, a obráceně odspodu doprostřed mažeme svíce v případě, že budeme přivolávat pozitivní energie (například během výroby talismanu).

Magické světlo svící můžeme využít také pro telepatický přenos zpráv

  • Proveďte malý rituál se svíčkou, napište na bílý papír pozitivně laděný vzkaz pro přítele, například aby se vám co nejdříve ozval.
  • Koncentrujte se na tuto osobu – musíte ji doslova vidět před očima, vysílejte energii lásky.
  • Potom písemný vzkaz, který můžete doplnit vhodnými symboly, spalte nad plamenem svíce.
  • V následujícím čase čekejte na odpověď. Přítel vám buď zavolá, navštíví vás, nebo se s vámi spojí telepaticky – přijdou vám na mysl myšlenky, které nebudou vaše, v podobě potřebné odpovědi.
  • Stejně se lze spojit s jakoukoliv astrální bytostí – odpověď přijde v podobě nenadálých myšlenek, různých vhledů, znamení nebo symbolů.

Související článek: Imbolc – svátek svící 

Do těla svíčky můžeme dobře promyšlený záměr obrazně vyrýt rituální dýkou, v podobě jednoduchých symbolů. Označujeme-li při rituálu pomocí svíce konkrétního člověka, na svíci, která ho má představovat vyryjeme jeho jméno. Pro větší účinek natřeme takto označenou svíci olejem. Svíčku, která je označena konkrétním přáním, je nutné nechat dohořet. Případně opakujeme stejný rituál několik dní po sobě jdoucích, dokud svíce postupně nedohoří.

Existuje spousta možností, jak se svíčkami pracovat, ať už při meditaci pro posílení osobní síly nebo při rituálech s konkrétním zaměřením na cíl. Barvy svíček volíme pečlivě podle toho, kam budeme směřovat energii. Význam barev spočívá v jejich schopnosti vyvolat odpovídající vibrace a následně prohloubit emoce a pocity. Emoce a pocity jsou nejdůležitějším aktivátorem vyslaných informací (myšlenek a představ).

Barevné kombinace svící

  • Trojbarevná svíce v barvách červené, bílé a modré se může použít při všech rituálech, kdy nám jde především o vytvoření harmonie a silné pozitivní energie, týkající se mezilidských vztahů, převážně těch rodinných.
  • Dvoubarevná svíce v bílé a černé vyrovnává všechny protiklady.
  • Kombinace zelené s modrou přináší energii pro zdraví a posílení organismu.
  • Sedmibarevná svíce v barvách duhy je ideální pro všechna tvořivá a optimistická kouzla.

Potřebujete se vypovídat, a nemůžete své pocity sdílet s adresátem?

Cokoliv vás trápí můžete „vypovědět do plamene svíce“. Můžete si postěžovat i zanadávat. A pěkně nahlas, přitom se stále díváte do plamene. Oheň pročistí negativní energie. Použijte malou svíčku, třeba jen čajovou, v tomto případě, protože jde o vnitřní čištění, musíte svíci nechat dohořet.

(Článek je ukázkou z knihy: Magie života – síla svobodné vůle.)

Magie svíček - spirituální světlo

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.