Uklidňující meditace pod vrbou

weeping-willow-383098_1280Vrba je ideálním pomocníkem toužíte-li odhalit tajemství budoucnosti. Navštivte ji, pokud se potřebujete jednou pro vždy zbavit smutku, nostalgických vzpomínek či odpustit sobě nebo komukoliv jinému, potom se co nejčastěji posaďte na hrázi rybníka pod košatou vrbou. Jste-li častěji než je zdrávo v zajetí melancholie povězte to vrbě. Přinese vám klid na duši, schopnost navazovat přátelství, inspiraci v umění. Naučí vás být nekompromisní vůči tyranům všeho druhu. Můžete své tajné přání vdechnout nebo napsat na stříbrnou stužku a při úplňku ji přivázat na větvičku vrby. Silná energie úplňku již se postará o detaily.

Vrba je ale stromem, u kterého se nezdržujeme příliš dlouho

Pokud máme psychické problémy, pouze se jí svěříme a vzdálíme se z jejího dosahu. Její energie je sama o sobě poněkud melancholická, sice nám napomůže uvědomit si podstatu našeho trápení, ale při delším kontaktu může prohloubit pesimismus.

weeping-willow-533615_1280Energie plynoucí pod tímto stromem vás spojí s měsíční bohyní nebo dokonce se samotnou Lunou, tím je však myšlena opravdu hluboká a cílená meditace. Může se vám podařit rozpustit hluboko v nitru uložené smutky a emoce, zbavit se nechtěných vzpomínek či prožít hluboké odpuštění.

Pracujeme na odstranění samoty, odhalování blízké budoucnosti, prohlubujeme intuici, zbavujeme se nostalgie. Dále vrbě náleží ochrana všeho druhu, plodnost, láska, emoce a city. Vrba poslouží při rituálech potřebných k léčení, aura tohoto stromu je uzdravující.

Vrba je sama citlivá a romantická duše, někdy také trochu neklidná bytost

V keltské stromové abecedě zastupuje vrba ženský a lunární rytmus života. Traduje se, že přespání pod košatou vrbou umožňuje „básníkům“ (keltským bardům), vstupovat do poetického transu. Vrba je odvěkou inspirací básníků. Nemá ráda samotu, proto si s námi kdykoliv popovídá. Je velmi vitální a života schopná, tudíž ji považujeme za symbol života a věčného růstu. Ještě dříve než se zazelená, rozkvetou jehnědy, které poskytnou potravu včelkám. Jako jeden z prvních stromů na jaře ožívá a brzy zazáří zelenou svěžestí nových lístků. Vrba je zasvěcena archandělovi Michaelovi. Tento archanděl je, mimo jiné, ochráncem lidských duší před ,,pekelnými mocnostmi“. Budete-li meditovat pod vrbou a žádat ji o pomoc, s důvěrou oslovte také andělskou energii.

Uklidňující meditace pod vrbou

Vrby rostou na březích vodních toků, které svými kořeny zpevňují. Čarodějná moc vrby je spojena s magickým Měsícem, který sám dává kouzelnou moc vodě. Řecká bohyně Héra se narodila v posvátném vrbovém háji, jenž jí je zasvěcen. Vrba je zároveň symbolem ostatních měsíčních bohyní. Řekové si představovali, že vstupní brána na onen svět je obrostlá vrbovými větvičkami, mezi nimiž prosvítá oslepující ,,věčné Světlo“, které se intenzivně odráží od spodní strany vrbových lístků, které jsou jakoby postříbřené. Vrby jsou také oblíbenými stromy čarodějnic, pod vrbou se probouzí magické schopnosti, mění se nazírání na svět a provádí se věštění budoucnosti. V čarodějném koštěti nesmí chybět vedle březových a jasanových větviček kouzelné vrbové proutí.

Pokud jste vyrovnaní a v pohodě sami se sebou vyzkoušejte meditaci pod vrbou, tiše naslouchejte jejímu poselství, vězte, že vás pochopí, pozorně si prohlédněte její lístky. Nepřipomínají vám slzy? Poradí vám, pokud toužíte navázat nová přátelství nebo toužíte-li po klidu na duši. Naučí vás bránit se v nepříjemných situacích a posílí vaše sebevědomí. Může vám být nápomocná kdykoliv potřebujete v životě učinit nějakou změnu. Za úplňku se oddejte skrytým touhám právě pod vrbou, pokud potřebujete vnést do života novou inspiraci. Tvoříte-li umělecká díla, tichý hlas vrby nasměruje inspiraci právě tam, kam potřebujete.

Uklidňující meditace pod vrbou

Vrba, jako posel mezi životem a smrtí, je také zasvěcena čarodějce, bohyni Měsíce a podsvětí Hekaté. Během rituálu můžete vládkyni a čarodějku noci požádat o rychlou pomoc. Bohyně Hekaté je symbolem znovuzrození, regenerace, plodnosti ale také smrti, je ochránkyní starobylých pohřebišť, životních rozcestí a všech moří. Nejeden kapitán starověkého korábu ji volal v nouzi na pomoc. Je spravedlivá a velmi všestranná. V Transylvánii ozdobí na svatého Jiří, nebo na Velikonoční pondělí, vrbovou větvičku girlandami a zasadí ji do země. Ženy s dítětem pod srdcem pokládají nějaký kus svého oděvu pod vrbu a nechávají jej tam po celou noc. Jestliže najdou druhého dne ráno na šatech lísteček ze stromu, vědí, že budou mít snadný porod.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Vrba je keř nebo statný strom, v nejednom parku roste krásná smuteční vrba s větvemi jakoby dotýkajícími se okolní půdy, a na našich zahradách opatrujeme krásné vrbičky kroucené nebo různě tvarované a usměrňované v růstu. Máte-li vrbu na zahradě, udělejte si z ní kamaráda, který kdykoliv vyslechne vaše starosti. Dejte jí jméno, které budete znát pouze vy, důvěřujte její energii a uvidíte, že se brzy stanete nerozlučnými přáteli. Čemukoliv dáte jméno – to ožívá! Nemáte-li zahradu, najděte kdekoliv v přírodě, případně v klidném městském parku vrbu, která vám padne do oka. Není-li vrba vaším oblíbeným stromem, případně není-li její energie vhodná právě pro vás, můžete se spřátelit s jakýmkoliv jiným stromem, nebo si vyberte v přírodě více stromů, ke kterým budete chodit čerpat energii.

Související: Harmonizující rituál na břehu rybníka

Uklidňující meditace pod vrbou

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.