Milovat Lásku – to je velká vnitřní odvaha

Milovat Lásku

Božský princip v našem nitru prodlévá v nesnadno zachytitelném přítomném okamžiku. Každý náš krok je propojený s nelehce uchopitelnou, nekonečnou přítomností. V přírodě a prostřednictvím přírodních jevů se můžeme propojit s niterným procesem vnitřní přítomnosti a s odrazem vlastní vnitřní dokonalosti. Nebe na zemi je příroda a vše ryze přírodní, čisté, nevypočitatelně krásné a jednoduché.

Jsme tvůrci počátku nových Snů a nových Světů, jejichž základy stojí na souznění s přírodou, vyvstávají z lásky a přijetí. Láska má větší sílu než cokoliv, čím jsme zastrašováni, v lásce je větší síla než v soupeření. Milovat Lásku – to je velká vnitřní odvaha, velké myšlenkové kouzlo, spočívající v odpovědnosti za vlastní jednání. Spočívající v pevném rozhodnutí pro lásku a sebe přijetí. V tvůrčím přístupu k životu. V prvotním poznání, že zdrojem nepodmíněné lásky můžeme být jedině my sami.

Počátek je prvotní hodnota nebo prvotní pozornost, zrození něčeho, zahájení, vdechnutí krásy svítání, procítění netušených možností. Počátek vycítíme, nalezneme hluboko v sobě, jedná se o proces rodící se v duši. Počátky vznikají z touhy po kráse a lásce. Počátky souvisí jak se zrodem, s počátečním stadiem, s rozkvětem, tak i se zánikem. Počátky souzní s láskou v duši člověka. Počátky jsou uchopitelné pouze z nitra, proto si je nepleťme se začátky, s konkrétními příčinami konkrétních věcí. Příčiny vznikají při činu. Počátky vznikají v nedělání, v nevědomosti, v odevzdání. Jen duše ví, že „rajská zahrada“ je stav mysli. Počátky se rovnají okamžikům, kdy něco niterně víme, prostě víme a nerozmluví nám to ani náš rozum, který nedohlédne mimo sféru rozumu a pravdy.

Počátek se rodí hluboko uvnitř, zlehka probublává a stoupá vzhůru, intuitivní vnímání tohoto procesu se skrývá v „tajemném bodu varu“, v neviditelných částečkách tisíce vůní a chutí právě uvařeného bylinkového lektvaru. Nerozpoznaný počátek se rozplyne jako mnoha vůněmi prosycená pára nad šálkem čaje, jako mlžná světelnost, jako snový závoj – nikam se ale neztrácí, vrací se v cyklech, neboť je neoddělitelnou součástí spirituální jednoty mnohovrstevného vesmíru. Živou Vodou v tvůrčí práci je božská inspirace vyvstávající z prvotní pozornosti, z rozhodnutí Milovat Lásku.

Milovat Lásku – to je velká vnitřní odvaha

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.