Naše vnitřní bohatství

dragonflies-1250521_1920Naše vnitřní bohatství, O životě a životní cestě, Cíl je zároveň startem – to jsou názvy tří krásných, smysluplných a upřímných úvah, které dnes s radostí vkládám do kategorie „Vaše příspěvky“. Autorka článku, mimo jiné, napsala: „Ráda sdílím své zkušenosti, prožitky a pocity, neboť si myslím, že osobní sdílení je jednou z cest ke změně životů.“ A přesně tak to má být, pokud je naší touhou vzájemně si předávat zkušenosti, a tím si vzájemně pomáhat na duchovní cestě, která je individuální jen zdánlivě. Každý svým dílem přispíváme k duchovní proměně kolektivního vědomí. Děkuji za tento příspěvek. Nechť je pro Vás motivací k podobným úvahám k zamyšlení – kategorie „Vaše příspěvky“ je zde také pro Vás.

Naše vnitřní bohatství

Vnitřní bohatství, naše zkušenosti, dovednosti, znalosti …, to je to nejcennější co máme. To nám nikdy nikdo nemůže vzít. Tedy pokud se ho sami dobrovolně nevzdáme.

Včera jsem se sešla s jedním mladým mužem a hovořila s ním na téma investování. Jak investovat v cash-1169650_1280dnešní době. Kam vložit své peníze, aby přinášely zisk. Zda do nemovitostí, zlata nebo investičních fondů. Na základě tohoto rozhovoru mě přišlo na mysl, napsat k tomuto tématu krátké zamyšlení.
Všechny tyto výše uvedené možnosti jsou reálné, ale nesmíme zapomínat také na investice do SEBE a dále do vztahů. Neboť o nemovitosti můžeme přijít, a stejně tak i o virtuální peníze v bankách, spořitelnách … Může dojít k propadu měny, k čemuž v historii docházelo, a také zlato může ztratit na své hodnotě. Toto všechno je pomíjivé.

Naše vnitřní bohatství, to je to nejcennější co máme
Naše vnitřní bohatství je to, do čeho se nám jednoznačně vyplatí investovat. A nemusí se jednat vždy o investice finanční. Stačí, když si najdeme sami pro sebe volnou chvilku, když sami sobě budeme věnovat trochu svého času, pozornosti, plné přítomnosti, vlídných slov a myšlenek. Budeme si více všímat toho, jak se nám ve skutečnosti žije. Odhodíme masky a závoje lží, přetvářek a neupřímností vůči svému JÁ a v PRAVDĚ si přiznáme to, co nám v životě skutečně chybí, s čím nejsme spokojeni a podobně.
Budeme k sobě UPŘÍMNÍ. A stejně tak budeme upřímní i k druhým lidem, k rodině, přátelům, kolegům v zaměstnání …

Neboť také vztahy jsou v našem životě důležité a cenné. Ale nezapomínejme na to, že vztahy nejsou tím nejcennějším. Na prvním místě jsme vždy jen my sami a pak následně až ti druzí.
Přijde čas, kdy budete investovat do nemovitostí. Přijde čas, kdy třeba do movitého majetku, nebo zlata a cenných papírů. Ale i v těchto dobách a chvílích nezapomínejme na SEBE a na vztahy s blízkými lidmi.
Ve jménu lásky, s láskou a pro lásku Ilja

O životě a životní cestě

flower-1129818_1280Každý z nás má svoji životní cestu.
Každý z nás je zodpovědný za svůj život, za své štěstí, zdraví, radost, vztahy, zaměstnání apod.
Každý z nás je jedinečný.
Každý z nás má zde na Zemi své poslání.
Každý z nás má talent na určité věci a nadání.
A proto – každý z nás může svůj život rázem změnit (pokud v něm není šťastný).
Nemůžeme vinit ze svého smutku, stresu a napětí ostatní lidi v okolí – například šéfa v zaměstnání, partnera, děti apod.
Sami se rozhodujeme, jak každý den prožijeme.
A pokud rozhoduje za nás okolí, tak je to také díky našemu rozhodnutí – nic neřešit a jen žít (přežívat).
Ale život chce od nás víc.
Chce, abychom jej prožívali naplno. Abychom mu řekli své ANO a žili více vědomě, v přítomnosti.
Životem můžeme projít jako vítězové/tvůrci nebo jako poražení/oběti.
Je jen a jen na nás, jakou roli si zvolíme. Zda se rozhodneme jít cestou královskou nebo cestou utrpení a oběti.
Přeji nám dobrá rozhodnutí a moudré kroky. Ilja

Cíl je zároveň startem

Často v životě spěcháme, jsme netrpěliví a nedočkaví. Vše chceme mít nejlépe hned, nebo se alespoň snažíme a vynakládáme velké úsilí na to, abychom se co nejdříve dostali ke svému cíli. A tím cílem může být třeba nákupní centrum, nové zaměstnání, nový partner či partnerka nebo jakákoliv změna životní situace.

Těšíme se na to, až dosáhneme svého cíle, ale málokdy si uvědomujeme, že ten cíl je vždy zároveň ancient-1246710_1920startem k něčemu dalšímu, něčemu novému. A jsme na to nové v tuto chvíli dobře připraveni?
A když se nám cíle nedaří dosáhnout, hledáme různé „objížďky“, jak se překážkám vyhnout. Ale i na objížďce se může vyskytnout překážka a ještě si zvolíme delší cestu.

A při tom úmorném snažení nějak zapomínáme na to, že na každé cestě je potřeba si dát přestávku, odpočinout si. Zastavit se a naslouchat svému vnitřnímu hlasu, jeho vedení. Vždyť každé zastavení může být zároveň vydatným občerstvením, při kterém si něco uvědomíme, třeba se i něco dozvíme, anebo se něco stane bez našeho přičinění – ozubená kola zapadnou do sebe …
Nechme se tedy životem zpomalovat, nechme se zastavit „náhodnými“ životními okolnostmi, všímejme si svých pocitů a svého intuitivního vedení. Až přijde vhodný čas, budeme pak lépe připraveni na další cestu.

Buďme trpěliví a nechme se životem překvapovat
Toto zamyšlení mne napadlo v souvislosti s událostí, která se nám včera stala. Jeli jsme nakupovat a v jedné vesnici nedaleko Hradce Králové jsme strávili, odhaduji tak více jak 30 minut v koloně aut z důvodu opravy silnice. Dva semafory a auta, která jen velmi pozvolna popojížděla dál. První myšlenky, které se nám honily hlavou, byly: „Mohli jsme to objet, co to otočit a kousek se vrátit“. Nakonec jsme trpělivě čekali, až se posuneme a opravovaným úsekem projedeme. A přitom čekání mne napadlo, že takto je to i v životě. Často chceme řešit situace hned, jsme akční a netrpěliví, ale pokud se zastavíme a dalším krokům necháme volnější průběh, jak se říká, přestaneme tlačit na pilu, některé věci se můžou udát i bez našeho úmorného snažení. A my si pak život můžeme více užít a to i v době čekací.
Přeji nám všem více trpělivosti a nadhledu v životě. S láskou Ilja


Příspěvek zaslala, pomocí kontaktního formuláře, autorka Ilja, kraj Královéhradecký, dne 16.3. 2016     www.iljacz.eu

lights-1254298_1920

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.