Novoluní ve znamení Vah a zatmění Slunce – raději si předem naplánujte procitnutí z dřímoty

Měsíc v novu dodává odhodlání k uzavírání minulosti a sílu pro nové začátky. Může dojít na vyříkání si důvodů pro ukončení nefungujících vztahů, nebo naopak k posílení přátelských vazeb. Misky vah by měly být během nutných rozhovorů vyrovnané, na nikoho slovně neútočíme, než cokoli vyslovíme napojíme se na energii srdce. Neplánované procitnutí z dřímoty může spočívat například v tom, že vy sami se nechystáte k „urovnávacím rozhovorům“, ale můžete být překvapeni v okamžiku, kdy vám někdo druhý oznámí, že si s vámi potřebuje „vážně promluvit“. Novoluní ve znamení Vah nám připomíná abychom se věnovali záležitostem, které je třeba napravit a urovnat, může jít o vyrovnání dluhů nebo nedodržených slibů, zhodnocení starých závazků, dokončení rozdělaných zakázek, narovnání ve vztazích. Zamýšlíme se nad vším, co nás svazuje, co nám zabraňuje ve volnosti, svobodném vyjadřování myšlenek, citů a emocí. Přemýšlíme o rozloučení s někým, kdo nám zakazuje snít a toužit. Novoluní ve Vahách nás nabádá vidět krásu světa, poznat sladkou i hořkou chuť života, udržet vnitřní rovnováhu a jednat s rozvahou.

Přemýšlíme o nových záležitostech a projektech, o všem, co si přejeme, aby nám vstoupilo do života, zvažujeme, co pro naše sny a plány můžeme udělat my sami. Je také vhodný čas urovnat vše, co se týká spravedlnosti nebo rovnosti. Dostanete-li nabídku, která se zdá být podezřelá, zvažujte každý krok a nenechte se chytit na návnadu. V čase novoluní se nic nemusí dít předvídatelným způsobem. Buďte ostražití, mějte na paměti, jak nevypočitatelná bývají kouzla nejistých rozhodnutí. Střetnutí ostrých kontrastů v čase, kdy se ukáže, že unáhlené rozhodnutí bylo chybné, nemusí být příjemné. Udělejte si pořádek ve věcech, které ukazují, že jste zaspali dobu. Vzpomeňte si na veselé i smutné příběhy, které se vlivem nepozornosti, zapomětlivosti, nedůslednosti nebo přehnané fantazie snadno rozrůstají do podivných rozměrů, do záležitostí, které zpětně již nejde urovnat nebo napravit.

Myslete na harmonii vašeho domova, zamyslete se nad každou drobností. Uklizený a čistý domov nám pomáhá psychicky se vyladit, energeticky zharmonizovat a s vnitřním klidem plout na energetické vlně rovnováhy. Domov je středem našeho života, z tohoto místa se náš život neustále rozvíjí přes vše, co dobře známe směrem k neznámému, neprozkoumanému. Vytvořte ze svého domova oázu štěstí, vlídným slovem ochraňujte teplo domova, kde vládne srdečnost a sounáležitost. Během dne se vydejte na procházku do přírody. Večer meditujte, zapalte vonnou tyčinku, naložte se do bylinkové koupele, zapalte svíčku, poslouchejte krásnou hudbu.

Pociťujete-li životní nerovnováhu, nečekejte, až budou lepší podmínky, nečekejte ani, že se věci vyřeší sami od sebe. Během čekání neproudí energie, energetické pole je sice doširoka otevřené, ale bez cíleného pohybu energie neproudí, alespoň ne tím správným směrem. Jste-li na vážkách a nevíte, jak se rozhodnout, rozpohybujte alespoň energii radosti. Přemýšlejte co nebo kdo vás brzdí od uskutečnění vašich projektů, předsevzetí nebo záměrů. Záměr je téměř „živá věc“, a v dobré náladě se snadněji rozhodujeme. Někdy vycítíme, že s naším plánem nebo přáním není něco v pořádku, raději pečlivě zvažujme, zda se v pozadí našich nápadů neskrývá něco nepříjemného. Je-li něco špatně, vraťte se na počátek, chyba se obyčejně nalézá v samém počátku. Některé nápady mohou být sice geniální, ale neproveditelné. Přesto se snažte rozhodnutí učinit sami a ze své vůle, usilovat o souhlas druhých znamená nebýt si vědom své vnitřní svobody. V okamžicích nejistoty je důležité vnímat vnitřní pohnutky, všímat si jaké emoce nás ovládají, co nám říkají pocity.

V čase novoluní je dobré nevšímat si nepříjemných, kritických pohledů, nenechte si nikým zkazit náladu. A to i v případě, pokud budete svědkem názorů nebo výpovědí, které jsou v rozporu s pozorovanou skutečností. Anebo raději nechoďte nikam, kde býváte vystaveni zlomyslným řečem, otravnému žvanění, které nikam nevede. Pokud se omylem nachomýtnete někde, kde se přetřásají sto let staré spory, počkejte, až horké hlavy ochladnou, nenechte se zatáhnout do žádné tahanice. Zachovejte si pocit, že vás tentokrát nic nerozhází ani nezlomí. Pokud budete vyzváni zaujmout stanovisko, raději nic nevysvětlujte, zaujměte tichý odtažitý obranný postoj, a s úsměvem věřte, že záštitou vám je čisté svědomí a smysl pro spravedlnost. Mlčte hlavně za situace, kdy svou neobratností můžete potopit sebe, nebo někoho druhého. Nedáte-li si pozor na jazyk, nemusí se vám to vyplatit. Zachovejte důstojnou rovnováhu i kdyby vás zasáhly blesky vyzařující ze zorniček rozzlobených očí oponenta. Vyplatí se vám to.

Zobrazit elektronické a tištěné knihy Psychologie chaosu

Pokud jste zaspali ve věcech, které bylo nezbytně nutné vyřídit, nevymlouvejte se a přiznejte barvu. Pokud se máte k něčemu přiznat, nic nezapírejte a nesvalujte vinu na druhé. Nečekané procitnutí v čase, kdy vyjde najevo pravda, může být velmi konfrontační a bolestné. Snažit se zamaskovat chybu vám stejně nebude nic platné, z dřímoty vás probere váš vnitřní soudce. Možná vám pomůže, pokud vykouzlíte dojemně prostý úsměv a jednoduše se omluvíte a slíbíte nápravu. Zachovejte vnitřní klid, myšlenkovou a emoční harmonii a věřte, že vám bude odpuštěno. A zatmění Slunce se obávat nemusíte, tedy pokud uposlechnete dobře míněné rady a zachováte si čisté svědomí. Prstencové zatmění Slunce se beztak odehraje za oceánem, takže na nás až takový vliv mít nebude. Kruh ohně, který se vlivem zatmění Slunce Měsícem ukáže na potemnělé obloze, se dotkne situací, kterým vládne nespravedlnost nebo mísení ohně prudkých slov s vodou nezvladatelných emocí. Dotkne se situací, kterým vládne přilévání oleje do ohně a zbytečná eskalace nikam nevedoucích sporů, nebo kterým vládnou prudké spalující vášně a výbušné nálady.

Související články: Lež, předstírání a magický zákon mlčenlivosti, Viselec se vzdává zapletenosti v pavučině předsudků, domněnek a předpojatostí, Čtyři duchovní mapy – reality vědomí a mysli

PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?

Zdroj fotografií: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?