Harmonizující rituál na břehu rybníka

Harmonizující rituál na břehu rybníkaNa břehu rybníka je energie harmonizující, klidná a hluboká, mírnější než u proudící řeky. Nevěříte? Získejte osobní zkušenost. Vydejte se na procházku kolem rybníka, potřebujete-li se uvolnit a načerpat sílu, vyjděte po směru hodinových ručiček. Potřebujete-li ze sebe vydýchat zmatek, vnitřní chaos a trápení, vyjděte proti směru hodinových ručiček. Obejděte rybník kolem dokola, potom v klidu poseďte na břehu a rozjímejte o svém pozemském životě. Napojte se také na energie všeho živého kolem sebe. Vyhýbejte se však místům s negativní energií: jde o rybníky neudržované, působící ponurým dojmem, bažiny a nádrže se stojatou vodou.

Když už budete u vody proveďte jednoduchý rituál otázek a odpovědí. Zaujměte místo na břehu rybníka či jezera, proveďte vytvoření rituálního kruhu, (stejně jako u předchozích studánek), a posaďte se uvnitř kruhu. Meditujte, dokonale se uvolněte, nechte racionální mysl někde daleko v pozadí a soustřeďte se jen na intuitivní nitro. Koncentrujte se na otázku, na kterou potřebujete odpovědět.

Harmonizující rituál na břehu rybníka

Vyslovte zaříkadlo: ,,Vodo, vodo, vodo vyslyš mé přání, nechť ryzí síla tvá pojme slova touhy, duchové vodní posečkejte chvíli krátkou, vyslyšte zde slova a přání jediné, na modré hladině znamení učiňte.“

Vhoďte do vody oblázek a sledujte kruhy, které se vytvoří na hladině. Energie spirály rozpohybuje neviditelný tok času. Buďte v tichosti, vnímejte intuici. Pokud máte otázek více, znovu se koncentrujte na další otázku, proneste zaříkadlo a vhoďte další oblázky. Nepokládejte mnoho otázek, mohli byste vyčerpat vlastní energii, každou otázku dobře promyslete. Malicherné touhy nemusejí vzít vodní duchové vážně. Odpovědi k vám přijdou kdykoliv, zůstaňte každý den pozorní a všímejte si všech synchronizací. Vzývat můžete keltskou bohyni moří, vod a Měsíce Morganu, která stejně jako Afrodita povstala z mořských vln.

Jméno keltské bohyně Morgana znamená: ,,Žena přicházející z moře“

Budete-li pobývat u rybníka v noci, meditovat zde, nebo si jen tak snít, nepolekejte se, až na hladině rybníka ve stínu stromů spatříte jasné, zářivé světlo. Zcela jistě se jedná o lucerničku zdejšího vodníka. Ochrání vás větvička kapradí a černobýlu zašitá v plátěném váčku.

Harmonizující rituál na břehu rybníka

Voda vytváří mocná přírodní zrcadla

V soustředěném pohledu na místo, kde se na vodní hladině zrcadlí Slunce, za naprostého ticha mysli, můžeme docílit zvláštního stavu ,,odpoutaného“ vědomí. Koncentrujeme-li energii rozostřeným pohledem na vodní plochu, na zlatavý odlesk slunečních paprsků, mentální energie se uvolní a zpřístupní nám pohled do vlastního nitra. Nejlepší je tento rituál provádět v ranních či odpoledních hodinách, kdy vás nebude sluneční svit příliš oslňovat. Odraz Slunce, pohupující se na vlnkách vodní hladiny, pozorujeme rozostřeným, klidným, meditativním pohledem – tím docílíme potřebného, jakéhosi letargického stavu mysli, ovšem za předpokladu, že ji oprostíme od všech možných myšlenek. Teprve po několika minutách, v tomto koncentrovaném stavu se soustředíme na otázky, které nás zajímají, nejlépe pouze na jednu, a nepřestáváme stále uvolněně hledět na vodní hladinu.

Budete-li v dostatečně silném meditativním stavu, na hladině alfa, odpovědi přijdou v podobě pocitů, emocí, symbolů, vizuálních obrazů. Je nutné zcela se oprostit od „chladného a vychytralého“ ega, od neklidné mysli, která se bude možná snažit zastínit symboly a obrazy vyslané vnitřním zrakem. Jistě již dokážete rozlišit odpovědi, které přicházejí přímo z nitra, přímo od srdce, od odpovědí, které jsou pouze produktem mysli zaměřené na vnější svět. Ego se vás bude možná snažit přechytračit, pokusí se předložit a vnutit vám přesně takové odpovědi, po kterých ve skrytu toužíte, což vás může odvést od pravdy, kterou můžete získat pouze intuitivně.

Harmonizující rituál na břehu rybníka

Energie stříbrného Měsíce v úplňku

Soustředění se na hladinu jezera za úplňku, kdy sledujeme odlesk stříbrného Měsíce na tmavé vodní hladině, posloucháme pohyb vln a zvuky z okolní krajiny, za skutečně hluboké meditace, nás může uvést do stavu transu. Zvuky vnímáme celistvě! Mlčky nasloucháme – to nás udrží v přítomném okamžiku. Pohled na hladinu osvětlenou v pološeru tak, že se v ní odráží světlo Měsíce, a koncentrovaný pohled na bod tohoto světla, vede k snovému vidění. Jakoby na hladině spatříme obrazy, vhledy, vize, symboly. Nevzdávejte se, pokud se vám hned na poprvé nepodaří dostat se do letargického stavu mysli. Zkoušejte tuto techniku tak často, jak jen to je možné. Postupně budete dělat pokroky, až jednou tuto dovednost získáte, už vám zůstane navždycky.

Každá technika vyžaduje více nebo méně času a poctivé praxe, je to stejné jako s jakýmkoliv jiným učením. Vlastně je to trochu složitější, než například učení se cizímu jazyku, v magii pracujeme především s vlastním egem, vnitřním světem, emocemi a pocity, a to není zpočátku zrovna jednoduché.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Proč to není jednoduché? Protože máme o sobě určitá, často neopodstatněná mínění, máme nesmyslné, zastaralé a hloupé vnitřní dohody s několika úrovňovým „já jsem“. S tímto pohledem na sebe sama jsme do této chvíle žili několik let, možná i mnoho let. Možná příliš mnoho na to, abychom se na sebe a svět kolem naučili dívat jinýma očima. Mnoho zažitého o sobě máme díky projekci našeho okolí, které k nám vysílalo signály z jednostranného subjektivního pohledu. Ne vždy se však tato hodnocení shodují se skutečností, s tím, jací jsme doopravdy. Až se skutečně dokážete ponořit do svého vnitřního světa, naučíte se vnímat intuici, vnímat skutečné emoce a pocity přicházející přímo od srdce, nikoli pouze jen z oblasti racionální mysli, potom se více otevřete vlastní duši.

Harmonizující rituál na břehu rybníka

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.