Očistná iniciační koupel

Před hlubokou meditací nebo složitějším rituálem je vhodné provést očistnou koupel. Načerpat energii do zásoby a regenerovat se. Správně provedená koupel v nás probudí chuť a sílu jednat, vzchopit se, probudí inspiraci a iniciativu, rozpustí obavy a strachy. Provádíme-li vzývání nadpozemských energií, které nám mohou vlastní energií nebo radou být nápomocni při splnění naléhavých přání a cílů, tehdy je velmi vhodné vlastní energetické pole symbolicky očistit od všeho negativního a svazujícího.

Očistná iniciační koupel

Během domácí iniciační koupele v podstatě nezáleží na tom, jaké byliny nebo jiné koupelové přísady použijeme (mimo těch chemických), důležitá je především vizualizace. Představujeme si, jak z našeho těla odchází vše nechtěné, jak se vše usazené, nezdravé a veškerá negativní energie rozpouští a odplouvá z našeho energetického pole. V lázni rozpustíme zhruba dvě hrsti mořské soli. Médium magické soli pročistí světlo naší aury. Teplota koupele by se měla pohybovat okolo 37 stupňů, raději méně než více. Pokud si dáme koupel teplejší, poskytne nám sice příjemný pocit bezpečí (podvědomá vzpomínka na mateřské lůno), ale může nás spíše unavit než osvěžit. Než vstoupíme do koupele, nakreslíme nad hladinou vody projektivní rukou jedním tahem pentagram.

Co nejčastěji bychom měli provádět rituální koupel v přírodě

Voda je ve své podstatě mysteriózní – dává život, ve své paměti uchovává molekuly vzpomínek. Je nesmírnou energií sama o sobě. Magie vody skýtá spoustu možností. Kdykoliv můžeme provést rituální očistnou koupel v jezeře nebo v proudu řeky. Toky řek či potoků mají mocnou očistnou sílu, upevňují zdraví. Soustřeďte se na očistu od negativních sil a emocí, nebo výhradně jen na posílení organismu. Ponořte se do proudu řeky nebo potoka celým tělem, na okamžik ponořte také hlavu. Vnímejte v tu chvíli sílu vody, vnímejte její energii celým tělem. 

Živě si představujte, jak vás energie vody očisťuje, vše negativní se odplavuje dál po proudu, daleko od vás. Ponoření do proudu nezkrotné energie vody opakujte několikrát za sebou. Až budete mít vnitřní girl-1478589_1920pocit, že rituál očisty je pro tuto chvíli dostačující, ukončete jej. Pokud to dovolí počasí opakujte rituál alespoň jednou za týden.

Voda odplavuje vše nepotřebné z nitra člověka. Nesmírnou zásobárnou magické, tajuplné energie jsou moře a oceány. Příliv a odliv určuje rytmus těchto energií. Hluboká voda je místem, kudy se lze dostat (mentálně) do astrální reality, případně můžeme navázat spojení s podsvětím, nepřístupnou hlubinou uvnitř nás, s vírou, že tento nadpozemský svět, přestože je jiný, je všudypřítomný. Přírodní koupele, pokud je našim cílem načerpat co nejvíc životní energie, je nejlepší provádět před svítáním. Každá vodní plocha během noci vstřebá mnoho vesmírné energie. Za úplňku rezonuje voda v řekách, rybnících a jezerech se s měsíční energií. Během dne účinky hluboké kosmické energie částečně mizí, vše se zachvívá především energií Slunce.

Milovat sám sebe znamená být milován

Po přírodní očistné koupeli se v tichosti usaďte, nejlépe na rozkvetlé louce, pozorujte hemžení barevných motýlích křídel, splyňte s modrou barvou nebe a nechte svou duši jen tak odpočívat a relaxovat. A nezapomínejte:

Jsme-li si v každém možném okamžiku vědomi své duše, připadáme si jako motýl na rozkvetlé louce. Nevědomi si své duše, zákonitě si musíme občas připadat jako ,,ošklivá“, hladová, po zemi se plazící housenka!

Související článek: Rituál po proudu řeky

fine-1415265_1920

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.