Silové zvíře – krásná, tajemná a moudrá sova

Sova má nádherné oči s hlubokým pohledem. Odpradávna ji uctíváme jako magický symbol překonaného smutku, obav a samoty, intuice, věštění, kouzel, astrálních projekcí. Také moudrosti, protože sova vidí to, co jiní nevidí. Sova vidí ve tmě, tato její vlastnost odkazuje také k šestému smyslu, jasnozřivosti a prozření, a k vnitřním stínům. Jasně rozeznává každý zvuk, což souvisí s pozorným nasloucháním a jasnoslyšením. Tento noční pták je symbolem probuzené hadí síly, je mistrem bytí v přítomném okamžiku, má dokonalý přehled o svém okolí a do pohybu se dává v naprosto přesný okamžik. Někdy je nazývána nočním orlem. Je samotář, zdržuje se ve zříceninách, starých sýpkách, zvonicích, dutinách stromů nebo ve skalách. Její energie nás spojuje se vším, co není vidět, se stmíváním, nocí a rozedněním. Sova je noční dravec, tudíž je spojována s Měsícem – strážcem noci. Je spojována s posvátnou ženskou energií, v řeckých bájích doprovází bohyni moudrosti Athénu.

Pokud sovu přijmeme jako silové zvíře, propůjčí nám schopnost ostrých vhledů do náročných situací, s její energií rozpoznáme přetvářky a polopravdy, prohlédneme postranní úmysly. Ale také nám ukáže, v čem spočívá naše vlastní zaslepenost a sebeklamy. Sova se vyzná ve světě duchů. Je jedním ze silových zvířat, která doprovází hledajícího v okamžiku prožívání „temnoty duše“. Pokud znenadání zahlédnete sovu, brzy vám bude odhaleno důležité tajemství, nebo vás tajemné synchronní okolnosti dovedou ve správný čas na správné místo.

Energie sovího pírka

Soví pírko je spojeno s ženským principem a lunární energií. Sova je velmi tichá bytost, sedí skrytě ve větvích stromu a tiše pozoruje okolní svět, let sovy je velmi tichý. Soví pírko v sobě nese energii noci, tmy, stínů, magických závojů, tajemství, moudrosti a vůle. Spříznění s energií sovy a sovího pírka nám usnadní nahlížení do budoucnosti, povede nás k odhalení mystických tajemství. Odhalí skryté myšlenky druhých, upozorní na věci, které před námi tají, poodhalí jejich pravou tvář. Soví pírko souvisí s uměním vidět, jak se věci skutečně mají, jací skutečně jsme my sami, umožní nahlédnutí do všech zákoutí nepokojné mysli, do hlubin podvědomí. Skrze soví pírko můžeme pootevřít komunikační kanál mezi námi a moudrostí přírody a vesmíru. Pozitivní ochrannou energií vás a váš osobní prostor obohatí vlastnoručně vyrobený vějíř ze sovích per.

Meditační vizualizace proti strachu

Tato vizualizace je zaměřená na energie iracionálních strachů a všemožných obav. Zapalte vonnou tyčinku a pusťte si relaxační hudbu, nejlépe doprovázenou efektními zvuky přírody. Uvolněte se v oblíbené relaxační poloze tak, jak to máte rádi.  Utište mysl a pomalu, vědomě dýchejte, snažte se ze svého hrudníku vydýchat veškerou úzkost. Potom si představte, barevně si vizualizujte nějaké vaše oblíbené místo v přírodě, a vydejte se na procházku podvečerní krajinou. Nechte před vaším zrakem zapadnout Slunce za horizont a vnímejte, jak končící den přechází bez jakéhokoli úsilí v tichou noc.

Všude je tma, na obloze svítí jen pár zatoulaných hvězd. Vědomě překonáváte všechen strach, úzkost a nedůvěru v sebe a vydáváte se na tajuplnou, dobrodružnou cestu. Projděte si v duchu všechna známá místa po setmění a potom pokračujte do neznámých hlubin tajemného lesa v naprosté tmě. Pozorně naslouchejte zvukům noční přírody. Snažte se zachytit soví houkání a jděte přímo za jejím hlasem. Příroda je najednou prosvětlená zářivým Měsícem, který vám jako kouzelná lucerna posvítí na cestu. Není čeho se bát, jste pod jeho neviditelnou ochranou.

Nová eKniha „Tvořivá esence vědomého bytí – vnitřní svět myšlenek“

Přijdete na kraj lesní mýtiny a na větvi borovice spatříte do tmy zářící velké oči moudré sovy. Popojděte co nejblíž k sově, zadívejte se jí do vševědoucích očí a směle ji požádejte o radu. Snažte se vstřebat co nejvíc její tajemné a kouzelné energie. Prociťujte se do tohoto nočního dravce tak dlouho, až budete mít pocit, že sami jste sovou. Zamávejte křídly a vzneste se vysoko nad koruny stromů. Rozlétněte se nad noční tichou krajinou a vše, co vidíte vnímejte moudrýma a ostražitýma sovíma očima. Neohroženě se toulejte v krajině poznání až do svítání. Potom se vraťte do svého těla a nezapomeňte jasnozřivé sově poděkovat. V následujících hodinách a dnech očekávejte příznivé události s vědomím, že vaše obavy a strachy jsou překonány. Řešení aktuálního problému je jen otázkou času, důvěry v sebe a pozornosti k vnitřní intuici a nenápadným, každodenním synchronizacím.

Pořiďte si sovičku, třeba z pálené hlíny a mějte ji stále na očích. Bude vám připomínkou, že veškerou moudrost přírody a vědomosti zděděné po předcích nosíte ve vlastním srdci všude s sebou, ať jste kdekoli.

Související články: Tajemná energie kouzelných ptačích pírek, Totemové zvíře – ostrozraký jestřáb, Silové zvíře – labuť, páv, holubice a albatros

PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?