Totemové zvíře ostrozraký jestřáb

Jestřáb – pták slunce ovládající vzdušný prostor, jehož elegance vynikne za letu, je především dravec, nebeský lovec s impulsivní povahou. Ostrozraký jestřáb panuje silnou mocí, je nesvázaný a divoký, projevuje se potulným způsobem života, v duchovní symbolice se jedná především o sílu zvládnuté moci sám nad sebou. V lesnaté přírodě vidíme tyto chráněné dravce létat, kroužit nebo plachtit nad vrcholky stromů. Jestřáb je za letu schopen rychlého manévrování a prudkých otoček, zásnubní tanec jestřábího páru kroužícího vysoko na nebi se podobá vzdušnému akrobatickému letu, se široce rozepjatými křídly opakovaně vylétají do výše a střemhlav padají k zemi.

Jestřáb je podle mytologie symbolem nebo vzdušným ztělesněním boha Hora

V egyptských mysteriích Slunce představuje ptáka dívajícího se do přímého slunečního světla, což dokáže, aniž by vlivem ostré sluneční záře oslepl. Zde najdeme spojení s ostrostí vnitřního zraku schopného nahlédnout do všech zákoutí lidské duše.

Zrak jestřába je až 4x ostřejší než zrak člověka. Pojem jestřábí zrak nebo jestřábí oko poukazuje na rozvíjení „sférické mysli“ a vnímání věcí z vyšší perspektivy, odkazuje k všímavosti a bdělé pozornosti, k vidění jemných detailů i na velkou vzdálenost, ke schopnosti „vidět věci ze všech stran“. V podobě zvířecího totemu, silového zvířete nebo jinak řečeno „vnitřního přítele, ochránce a průvodce“ je jestřáb symbolem obezřetnosti, intuitivní moudrosti, ušlechtilosti, vnitřní síly, vitality, vůle a smělosti. Jestřábí energie poukazuje na dobrou paměť, důležitost vzpomínek uložených v podvědomí, srozumitelnost snů a vizí, a také na práci s vnitřními stíny. Setkání s jestřábem, například ve snu, poukazuje na blížící se významné změny, na bdělou pozornost a umění využít momentu překvapení ve svůj prospěch.

Nalezené jestřábí pírko – spadlé z nebe – disponuje ochrannou energií

Jestřábí pírko je znamením, že vesmír vnímá vaše přání, poukazuje na moudré rozhodnutí řídit se intuicí. Jestřábí pírko symbolizuje pohyb prostorem a časem, je znamením pro duchovní povzbuzení, je symbolem vzdušných sil a komunikace s duchovním světem. Jestřáb je dravec, v přírodě loví menší (slabé nebo nemocné) ptáky včetně sov, proto se podle indiánských tradic jestřábí pírko používá samostatně, nikdy se nekombinuje se sovími pírky.

Související články: Silové zvíře – labuť, páv, holubice a albatros, Zvířecí energie – orlí síla, Oslava svítání a spojení s duchem krajiny

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?