Slunce vstupuje do znamení Štíra v pondělí 23. 10.

Období Štíra, nejtajemnější období zvěrokruhu, je propojené s vodním živlem, s emocemi, city, vášněmi, s hluboce transformačním obdobím, kdy vstupujeme do energetických vln rozjitřených emocí a bouřlivých pocitů. Emotivních jedinců se mohou dotknout intenzivní a hluboké prožitky, nebo vlnobití vášní všeho druhu. Štír je klidné a sebevědomé znamení, někdy se drží v pozadí a pozorně sleduje situaci, avšak schopnost prožívat vášně naplno někdy ovlivňuje jinak rozumné myšlení, rozhodování a jednání.

Slunce vstoupí do znamení Štíra 23. 10. odpoledne v 16:21

Pokud jsme v našem nitru nechali něco neklidného nebo znepokojujícího bublat příliš dlouho a nedovolili jsme sami sobě, aby skryté vyšlo napovrch, tak bychom si v období Štíra měli dát pozor na horkou hlavu a netušený příval emocí. Důležité bude ohlídat si nekontrolovatelný zápal pro věc, vnitřní bouře, které nejsou vidět na povrchu, a sklon k ukvapenému jednání. Vlnobití emocí se může dotýkat obzvlášť těch záležitostí, kterých máme poslední dobou plnou nejen hlavu, ale i srdce.

Vášně mohou doprovázet výkyvy nálad a vystupňované emoce, které mohou být velmi intenzivní. Jejich případné následky mohou působit dlouhodobě. Vášeň je ale také zdrojem energie, vytrvalosti a vůle, pokud nemáme ze svých vášní strach, přichází čas uvědomit si bonusy, které nám vášeň, aktivita a činorodost přináší. Budeme poslouchat intuici a nalézat smysl života, nahlížet do vlastní psychiky, prozkoumávat vlastní nitro a nalézat způsoby pochopení sebe sama. A nejen sami sebe, ale také ostatní budeme motivovat, překvapovat, šokovat, chválit a oceňovat tak, jak to s láskou dokáže citově založený Štír, který sám sobě vládne velkou silou překonávat životní obtíže.

V tyto dny si uvědomíme, že není lásky bez vášně. Paradoxně také zjistíme, že vášeň existuje i bez lásky. Leckdo si nedobrovolně ověří, v jakých okamžicích je nejvíce poddajný nebo zranitelný. Vypjaté energie budou kulminovat tam, kde jsou povrchní vztahy, kde je otevřený prostor pro neshody a hádky. Na ryze soukromé a intimní úrovni budeme analyzovat své pocity a uvědomíme si nejrůznější touhy. Popřemýšlíme, zda naše touhy mají perspektivní budoucnost. Pojmenujeme naše strachy ze ztráty jistot. Uvědomíme si, že něco starého bude dobré ukončit a něco nového začít. Někteří jedinci se budou zabývat otázkou, zda za vším, co se rozhodnou opustit, nebo k opuštění něčeho nebo někoho budou vyzváni, v poklidu zavřou dveře, nebo zda v zajetí vášní těmi dveřmi impulsivně prásknou. Dejme si tedy pozor, ať sobě nebo někomu druhému nezpůsobíme duševní otřes, ať si neplánovaně nezaděláme na zbytečný problém.

V tomto náročném podzimním období je dobré vyčkávat a nechat věcem volný průchod, nic neřešit unáhleně. Různé změny a různé „body obratu“ můžeme očekávat v klidu a připraveni v pozici vědomého pozorovatele. Energie Štíra nám říká abychom nelpěli na zbytečnostech. Nechme tedy vše staré a nepotřebné v poklidu odejít. Překvapivé může být odhalení dlouhodobě maskovaných a skrývaných (osobních) tajemství. Možná přijde čas vyřešit a uzavřít minulost, vyřešit vše usazené v podvědomí, přiznat si různé polopravdy, které zamlčujeme nejen okolnímu světu ale také sami sobě. Zajímat nás budou otázky týkající se duše, podvědomí, morfických a morfogenetických polí, kolektivního vědomí a nevědomí, tajemství času, přítomného okamžiku, schopnosti prožívat vědomé bytí tady a teď.

INSPIRACE – nová eKniha „„Tvořivá esence vědomého bytí – Vnitřní svět myšlenek“

Pod vlivem Štíra, který je obdařen mentálními schopnostmi a tvořivým intelektem, budeme nalézat své vyšší Já, své vnitřní pravdy, životní hodnoty. A někdo možná nalezne dokonce důkazy o existenci vyššího světa. Budeme přemýšlet o věcech, o kterých se nahlas moc nemluví, o životě a smrti, o existenci a neexistenci, o zrození a znovuzrození, o spirituální podstatě života. Zajímat se budeme také o mystiku a tajemná mystéria mezi nebem a zemí. Na toto víceméně tabuizované téma se učíme pohlížet novým způsobem. Na přetřes přijde také smyslnost, láska, žárlivost, vášeň a sexualita. S obdobím Štíra ne náhodou souvisí podzimní období, které je spojeno s vodním živlem, se zpomalením, zastavením, rozjímáním a hlubokým ponorem do niterných záležitostí. Do tajemné sféry Štíra spadá také dušičkové období.

Slunce se bude v této cyklické konstelaci Štíra nacházet do 22. listopadu

Transformující energie Štíra, ovládaná planetou Pluto, ovlivní také napjaté celospolečenské ovzduší. Proud nevyzpytatelných energií a vlnobití se bude dotýkat společenských vášní v Prostoru. Tyto vášně mohou být opravdu velmi prudké a jedovaté (jedový trn štíra), obzvlášť v tomto období, kdy z „podsklepních společenských prostor“ nebo z pomyslného podsvětí mohou „vyrašit“ velmi překvapivé informace. V období Štíra působí transformační energie nejsilněji v celém roce, tato energie bude postupně slábnout a náš společně sdílený prostor opustí koncem prosince, v čase, kdy se „narodí nové Slunce“ a s ním i nový kalendářní rok. Jak úspěšně jsme těmito procesy prošli se naplno ukáže se začátkem nového pohanského roku v období jarní rovnodennosti.

Měsíc dorůstá do své plnosti, pomalu na nás působí také energetický vliv blížícího se úplňku v Býku, který nastane 28. října. Říjnový úplněk bude doprovázen částečným zatměním Měsíce.

Energeticky silné bude také listopadové novoluní ve Štíru. Nov nastane 13. 11. v 10:27. Jedná se o novoluní, které energeticky „přetransformuje“ v krátké době po sobě jdoucí podzimní zatmění Slunce a Měsíce.

♥∗★∗・:*:・∗☆♥ ∗・:*:・∗★・∗・:∗・:*:・∗★∗・♥*:・∗★∗・:*:・∗☆♥ ∗・:*:・∗★・∗・:∗・*:・∗★∗♥

Související články: Štír vodní znamení, Štír dítě – otevřenost, zvídavost, Štír – Láska a erotika

PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?

Zdroj fotografií: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?